P0

Verslas

Tvirtina, kad biokuras brangs ir dėl priešgaisrinių reikalavimų

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-07-08


Biokuro tiekėjai skundžiasi dėl to, kad žaliavos ruošimo aikšteles tikrinantys ugniagesiai negaili baudų už kuro saugojimo normatyvų nesilaikymą. Biokuro sandėliavimo normatyvai buvo sugriežtinti prieš kelerius metus ir dėl to, anot kuro ruošėjų, vasaros sezono metu jie gali sandėliuoti perpus mažiau žiemai reikalingo kuro. Teigiama, kad vasarą sumažėjus biokuro ruošos apimtims jo gali pristigti šildymo sezono metu.

Biokuro sandėliavimo taisyklėmis buvo susirūpinta po 2016 metais Radviliškyje esančioje biokuro gamykloje kilusio ir ekologine katastrofa virtusio gaisro.

„Ten gaisras iš tiesų kilo dėl priešgaisrinių normų ignoravimo. Pjuvenos buvo supiltos ir suspaustos į 20–25 metrų aukščio krūvas. Taip pjuvenų, kaip ir SM3 kategorijai priskiriamo biokuro sandėliuoti negalima. Mes dėl to nesiginčijame ir patys ugniagesiams pateiktuose savo pasiūlymuose esame pabrėžę, kad pjuvenos kaip ir SM3 frakcija negali būti laikoma krūvose, kurių plotis viršija 12 metrų, o aukštis – penkis metrus. Remdamiesi tarptautine praktika, siūlėme leisti sandėliuoti SM1 ir SM2 kategorijos kurą neribojant krūvos aukščio bei neviršijant 20–25 metrų tokios krūvos pločio, nes sausas medis savaime užsidegti negali. Tačiau tokius mūsų pasiūlymus priešgaisrinių taisyklių rengėjai ignoravo”, – pranešime spaudai cituojamas per 40 įmonių vienijančios Lietuvos biomasės energetikos asociacijos „Litbioma“ direktorė Vilma Baturo.

Pasak jos, nepasiekus kompromiso teks riboti vasarą pagaminamo biokuro kiekį. Dėl to ir gamybos ciklo nutraukimo keliems mėnesiams biokuro savikaina šildymo sezono metu esą gali išaugti 30–50 procentų. Tai savo ruožtu padidins šilumos kainą.


  2022-07-08

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt