Kad vandens pramogos negąsdintų

Vasara

„Prieš aštuonerius metus su draugais keliavome į Maroką paplaukioti banglentėmis Atlanto vandenyne. Atvykę į nepažįstamą paplūdimį išvydome puikias bangas, todėl nusprendėme jas išbandyti. Tik pradėję irtis pastebėjome, jog vienas iš bičiulių pradėjo nuo mūsų tolti – jį įtraukė stipri srovė. Tokioje situacijoje plaukti prieš srovę yra beprasmiška, todėl jis giliai kvėpuodamas stengėsi išsilaikyti vandens paviršiuje. Kol draugas plūduriavo, mes kartu su vietiniais gelbėtojais pasiekėme bičiulį ir padėjome jam saugiai išlipti į krantą“, – pasakoja dainininkas Justinas Jarutis.

Anot jo, tai, kad pasiplaukiojimas banglente svečioje šalyje vos nevirto didele nelaime, lėmė vienas klaidingas sprendimas.

Portalo archyvo nuotr.

„Į Maroką vykome pirmą kartą, nepažinojome tos šalies krantų, vandenyje besiformuojančių srovių. Deja, bet prieš išplaukdami į vandenyną neįsigilinome į situaciją ir pervertinome savo jėgas“, – sako dainininkas, šią vasarą prisijungęs prie vandens sportą puoselėjančios įstaigos „Spotas“ ir skolinimosi internetu platformos „Vivus Finance“ organizuojamo socialinio projekto apie saugumą vandenyje „Saugi banga“.

Jau daugiau nei dešimt metų banglenčių sportu užsiimantis J. Jarutis yra išklausęs aukščiausios kategorijos Tarptautinės banglenčių asociacijos (ISA) ir Tarptautinės gyvybės gelbėjimo federacijos (ISL) kursus bei išsilaikęs ISA pirmojo lygio trenerio sertifikatą.

Saugus – ir nemokėdamas plaukti

Tarptautinės banglenčių asociacijos akredituotas lektorius, Lietuvos banglenčių sporto čempionas, sertifikuotas gelbėtojas klaipėdietis Girmantas Neniškis sako, kad srovės vandenyje įtraukia tuos žmones, kurie neįvertina aplinkybių ir nežino, kaip teisingai elgtis.

„Bene dažniausia poilsiaujančiųjų prie jūros klaida – lipimas tiesiai į pavojingiausią vietą jūroje, ten, kur bangų nėra. Tačiau iš tiesų bangos lūžta ten, kur seklu. Todėl prieš lipdami į vandenį pirmiausia pažiūrėkite į bangų aukštį ir maudykitės toje vietoje, kur jūra banguoja. Būtent ten yra sekluma“, – pataria specialistas, kartu su „Vivus Finance“ pristatęs penkių dalių edukacinių vaizdo pamokų ciklą.

Anot jo, norint išvengti pavojų vandenyje svarbu laikytis kelių paprastų, bet labai svarbių taisyklių.

„Didžioji dalis incidentų nutinka išėjus pabraidyti ar  pašokinėti per bangas. Tad jeigu esate prie vandens, visuomet būkite pasiruošę plaukti. O jeigu plaukti nemokate, nepamirškite giliai kvėpuoti. Mūsų kūnai yra sutverti taip, kad patys galime reguliuoti, ar kylame į vandens paviršių, ar grimztame gilyn. Kai žmogus įkvepia, jis pasidaro žymiai plūdresnis ir išsilaikyti vandens paviršiuje yra lengviau“, – sako G. Neniškis.

Specialistas prideda, jog susidūrus su pavojumi svarbu siekti kranto, o ne dugno.

„Dažniausiai nelaimės vandenyje įvyksta tada, kai nuo kranto nutolęs žmogus bando pasiekti dugną. Pradėjus grimzti, skęstantysis iš paskutiniųjų stengiasi irtis aukštyn ir gaudyti orą, o tai tik dar labiau pablogina situaciją. Todėl svarbu giliai įkvėpti ir laikantis vandens paviršiuje laukti pagalbos”, – pataria specialistas.

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Regionas

Palanga pradeda šventinį Kalėdų laikotarpį

Didžiausias šalies kurortas puošiasi daugybe šventinių dekoracijų ir jau šį penktadienį, gruodžio 1 dieną, įžiebus išskirtinę, Lietuvoje dar neregėtą eglę, ...
2023-11-29
Skaityti daugiau

Verslas

Unikalias idėjas Klaipėdoje įgyvendinę verslininkai įsitikinę miesto potencialu

Dar neišnaudotos galimybės, šilta gyventojų reakcija ir unikalios prieigos prie vandens – tokius Klaipėdos miesto privalumus vardina verslininkai, pasirinkę čia ...
2023-08-30
Skaityti daugiau

Sportas

„Wave Camp" Melnragėje mokys plaukti ir puslente

Šį šeštadienį, rugpjūčio 12 d., Klaipėdoje jau penktąjį kartą jūros miesto gyventojus bei svečius pasitiks sveiką ir aktyvų gyvenimo būdą ...
2023-08-10
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This