P0

Koronavirusas, Svarbu

Klaipėdoje per parą – dvi COVID-19 aukos

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-07-13


Statistikos departamento pateikiamais duomenimis, antradienį šalyje fiksuoti 793 užsikrėtimai COVID-19 (153 žmonės užsikrėtė antrą kartą, šeši – trečią). Klaipėdoje patvirtinta 42 naujų diagnozių (antrą kartą užsikrėtė 14 klaipėdiečių).

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenimis, net 22 Europos valstybėse per praėjusią savaitę stebėtas 65 metų amžiaus ir vyresnių žmonių sergamumo rodiklių padidėjimas. Francisco Àvia (Hospital Clínic) nuotr.

Savaitinis naujų atvejų šalyje skaičius padidėjo 24,2 proc., Klaipėdoje – 9,2 proc.

Uostamiestyje šiuo metu koronavirusine liga šiuo metu serga 234 (per parą pasveiko 59 žmonės), šalyje – 7853 gyventojai.

Atvejų skaičius, tenkantis per 14 dienų periodą 100 tūkst. gyventojų, uostamiestyje šoktelėjo gan smarkiai – nuo 159 iki 181,1 atvejo ir Klaipėda pagal šį rodiklį jau yra 16-oje vietoje tarp labiausiai sergančių savivaldybių. Šalyje minėtasis rodiklis pakilo nuo 210 iki 223 atvejų.

Blogiausia padėtis išlieka Palangoje (517,4 atvejo). Čia per parą fiksuoti šeši nauji susirgimai (vienas palangiškis užsikrėte antrą kartą). Šiuo metu kurorte serga 100 žmonių. Geriausiai ir toliau laikosi Pagėgių savivaldybė, kur jau kurį laiką fiksuojamas nulinis rodiklis.

Per parą į ligonines dėl SARS- CoV-2 ligos paguldyta 11 žmonių. Šiuo metu jose yra 95 tokie ligoniai – 10 pacientų mažiau nei parą prieš tai. Trys pacientai (penkiais mažiau nei pirmadienį) yra gydomi reanimacijos skyriuose. Visi šie trys žmonės yra nesiskiepiję arba nebaigę vakcinacijos kurso.

Praėjusią parą nuo šios infekcijos mirė trys nesiskiepiję žmonės (60-69 ir 80-99 metų amžiaus grupių atstovai), dar viena mirtis netekčių sąraše atsidūrė gavus vėlavusius duomenis. Iš viso nuo viruso jau mirė 9185 gyventojai. Du iš mirusiųjų praėjusią parą – klaipėdiečiai. Uostamiestyje tokių mirčių jau yra 416.

Antradienį šalyje paskiepyti 197, Klaipėdoje – 23 gyventojai.

INFORMACIJA

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenimis, net 22 Europos valstybėse per praėjusią savaitę stebėtas 65 metų amžiaus ir vyresnių žmonių sergamumo rodiklių padidėjimas. Šis augimas ES šalyse stebimas jau penkias pastarąsias savaites ir pradeda reikštis didėjančiu sunkių susirgimų skaičiumi. Didžiausi sergamumo COVID-19 liga rodikliai stebimi Kipre, Liuksemburge, Prancūzijoje. 18 šalių taip pat pateikė informaciją apie praėjusią savaitę pradėjusius kisti hospitalizacijos rodiklius. 7 šalyse pastebėtos COVID-19 mirtingumo rodiklio didėjimo tendencijos.

Anot Sveikatos apsaugos ministerijos, prognozuojama, kad situacija Lietuvoje taip pat gali prastėti dėl augančių susirgimų skaičiaus. Teigiamų testų dalis Lietuvoje yra per 40 proc., tai reiškia, kad didelė dalis simptomus jaučiančių asmenų serga būtent COVID-19 liga. Naujų atvejų pokytis, palyginus su praėjusia savaite – 24,2 proc. Tai gali nulemti lengviau plintantys Omikron atmainos BA.4 ir BA.5 potipiai, dominuojantys daugelyje Europos šalių.  Nepaisant to, kad augant pacientų skaičiui šiek tiek išaugo ir hospitalizuojamų asmenų skaičius, situacija ligoninėse išlieka stabili, dauguma pacientų serga lengva šios ligos forma.

Ministerijos specialistai situaciją šalyje vertina kaip stabilią, tačiau bet kuriuo metu gali būti pastebėtas spartesnis rodiklių augimas. Pažymėtina, kad Portugalija, kurioje BA.4 / BA.5 potipių sukelta banga jau praėjo, nestebėjo ženklaus hospitalizacijų kilimo, nors aišku, dėl augančių atvejų skaičiaus, hospitalizuojamų asmenų skaičius pakilo, bet nei sergamumas, nei hospitalizacijos nesiekė Omikron pirmosios bangos lygio.


  2022-07-13

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt