P0

Fotoreportažai, Kultūra

Klaipėdos dramos teatras atskleidžia paslaptis

Elena Titova, „Atviros Klaipėdos" praktikantė
2022-07-14


Klaipėdos dramos teatras pristato naują edukacinę ekskursiją „Pastogės ir požemiai – slapčiausios teatro vietos“.

Pauliaus Sadausko nuotr.

„Teatras nėra tik spektakliai, teatras yra bendruomenė“, – teigia vyriausioji administratorė Greta Matuzaitė–Archipova.

Ji pasakoja, kad idėja kilo iš poreikio organizuoti ekskursijas mažomis žmonių grupėmis, kadangi į kai kurias teatro erdves negalima nuvesti daugiau kaip dešimt žmonių. Ši kelionė yra viena iš galimybių susipažinti su paslaptinga teatro erdve.

Teatro vyriausios administratorės manymu, užkulisius verta pamatyti kiekvienam teatro lankytojui.

„Kiekvienas žmogus, lankantis teatre, turi apie jį žinoti daugiau, kad įvertintų darbą, pastangas, kad žinotų, jog teatre dirba ne tik režisierius ir aktoriai, bet ir kiti svarbūs asmenys“, – komentuoja G. M. Archipova.

Ekskursijos pradžioje dalyviams yra išdalinami žibintuvėliai, kurie simbolizuoja paslaptingos kelionės po vieną didžiausių teatrų Lietuvoje startą. Kelionės metu lankytojai turės galimybę aplankyti didžiąją teatro salę, kurioje galima sutalpinti apie 500 žmonių, mažąją salę, kamerinę salę, žinomą kaip „juoda dėžutė“, tarnybines patalpas, rūsį, kuriame išliko laiko išbandymus atlaikiusi senojo teatro siena, 12 metrų aukščio tinklą virš scenos bei, svarbiausia, ekskursijos dalyviai galės pastovėti istoriniame teatro balkone ir pamojuoti praeiviams Teatro aikštėje.

Naujoje ekskursijoje „Pastogės ir požemiai – slapčiausios teatro vietos“ gali dalyvauti nuo trijų iki šešių asmenų grupės. Jos metu svarbu dėvėti patogius rūbus ir avalynę. Taip pat lankytojams su ryškia aukščio baime bus pasiūlytos alternatyvos, kur galima būtų praleisti laiką.

„Ši ekskursija yra suaugusiems ir nepritaikyta neįgaliesiems, o vaikai gali dalyvauti tik su tėvų palyda“ – perspėja G. M. Achipova.

Šiuo metu jau galima registruotis į edukacinę kelionę. Vasarą ekskursijos organizuojamos bet kurią darbo dieną, tačiau rudenį dėl intensyvaus teatro repertuaro bus skelbiamos atskiros datos. Todėl visi norintys yra skatinami sekti informaciją teatro interneto svetainėje.

Dėl ekskursijų reikia kreiptis į vyriausiąją teatro administratorę Gretą Matuzaitę-Archipovą, tel. (8 46) 31 41 79, el. p. greta@kldt.lt


  2022-07-14

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt