P0

Veidai

Kunigunda Dineikaitė: „Mano kūrybiniai namai yra pajūryje” (1)

Gabrielė Žimantaitė, „Atviros Klaipėdos" praktikantė
2022-07-15


Ketvirtadienio vakarą Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos galerijoje pristatyta personalinė tapytojos Kunigundos Dineikaitės tęstinė paroda „Mėlynas skambantis eteris”.

Pasak pačios darbų autorės, tai, jog paroda vyksta Klaipėdoje ir pagrindiniai eksponuojamų paveikslų motyvai yra medžiai, turi jai itin asmenišką ir simbolinę reikšmę.

Gabrielės Žimantaitės nuotr.

„Iš tikrųjų man labai smagu atidaryti parodą Klaipėdoje, nes Klaipėda man yra labai sentimentali vieta. Čia visą gyvenimą gyvenu vasaromis. Širdyje visada jaučiu, jog mano kūrybiniai namai yra čia, pajūryje”, – sakė kūrėja.

Paklausta, kodėl savo paveiksluose pasirinko tapyti būtent medžius, ji teigė, jog medis yra labai stiprus simbolis.

„Jis gali simbolizuoti stuburą, giminės medį, sąryšį su žeme ir dangumi. Į šį simbolį sutelpa labai daug prasmių, kurios mano paveiksluose ir susijungia. Jei pati negyvenčiau tarp medžių, jų nematyčiau ir nestebėčiau, tai tas pats medis kūryboje nebūtų atsiskleidęs”, – sakė tapytoja.

Parodos lankytojos Ieva, Živilė ir Ingrida, sutikusios pasidalinti įspūdžiais apie parodą, teigė esančios sužavėtos ne tik išskirtinėmis paveikslų spalvomis, bet ir jų skleidžiama emocija.

Gabrielės Žimantaitės nuotr.

„Paveiksluose labiausiai akį traukia spalvos, tokios neeilinės. Kiekviename piešinyje vyrauja labai skirtingi kontrastai“, – labiausiai nustebinusius parodos akcentus komentavo moterys ir pridūrė, jog „visi paveikslai iš tiesų skleidžia skirtingas nuotaikas, emocijas, tad, net nežinant, galima nuspėti, kokia buvo autorės nuotaika kūrybinio proceso metu“.

K. Dineikaitės paroda „Mėlynas skambantis eteris“ bus eksponuojama Klaipėdos galerijoje (Bažnyčių g. 6) iki rugpjūčio 13 d.


  2022-07-15

  Vienas komentaras apie “Kunigunda Dineikaitė: „Mano kūrybiniai namai yra pajūryje””

  1. AvatarGenovaitė (IP: 86.100.170.183)

   Straipsnis -kviečiantis,būtinai aplankyti parodą.Taip ir padarysime.Ačiū,Gabrielei,už gerą straipsniuką.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt