„Europiada“ atsisveikino su Klaipėda

Fotoreportažai, Kultūra
Avatar photoAtvira Klaipėda
2022-07-17

Sekmadienio vakarą Vasaros estradoje vykusios iškilmingos uždarymo ceremonijos metu „Europiados“ vėliava perduota 2023 metais ją rengsiančiam Vokietijos miestui Gotai.

Andriaus Pelakausko nuotr.

Klaipėdai minint 770-ies metų įkūrimo jubiliejų, į miesto istorijos puslapius buvo įrašytas dar vienas reikšmingas faktas – Klaipėda antrą kartą tapo svetingais „Europiados“ namais. Po trylikos laukimo metų miestas dar kartą iškėlė „Europiados“ vėliavą, kuri plevėsavo liepos 13-17 dienomis. Po pasaulį pakeitusių pastarųjų metų, „Europiada“ į Klaipėdą sugrįžo mažesnė, tačiau irgi spalvinga ir skambi kaip pirmąjį kartą.

 „Pasidžiaukime vieni kitais, ta nuostabia švente kurios paskutiniai akordai skamba dabar. Iš tiesų, tas kelias dienas buvome šokio, dainos, nuostabaus šėlsmo sūkuryje – tai nebuvo „Europiada“ Klaipėdoje, tai buvo Klaipėda „Europiadoje“. Tomis dienomis Klaipėda buvo tarsi Mikalojaus Konstantino Čiurlionio „Karalių pasaka“ – visoje šalyje siautė vėjai, lietus, snigo, o Klaipėda buvo globojama aukščiausių jėgų – čia švietė saulė. Ir nors šiandien graudu perduoti „Europiados“ vėliavą, labai džiaugiuosi, kad „Europiada“ ir Klaipėda išlaikė savo egzaminą. Visi sukūrėme nuostabią šventę“, – išlydėdamas 57-ąją „Europiadą“ kalbėjo Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas. 

„Išlydint 57-ąją „Europiadą“ kalbu su džiaugsmo ašaromis ir begaliniu noru nenutraukti šios nuostabios bendrystės ir kasmet grįžti į tą šeimą, kurią penkioms dienoms taip darniai kuria skirtingos Europos tautos. Šiandieną išsiskiriame su šeimos nariais, tačiau širdyje didelė viltis, kad Klaipėdos istorijos, kuomet „Europiada“ buvo atidėta tris kartus – daugiau neteks pakartoti. Ir lai nesupyksta kiti Lietuvos miestai, bet neįsivaizduoju kur dar galėtų „Europiada“ sugrįžti – manau tik čia į mūsų visų Klaipėdą“, – sakė Asta Dirgėlienė, „Europiados“ tarptautinio komiteto narė.

Teisę surengti festivalį „Europiada“ Klaipėda iškovojo dar 2017 m. Kur vyks festivalis tuomet spręsta Belgijos mieste Antverpene – būtent čia ir gimė pats renginys. Klaipėdoje festivalis turėjo vykti 2020 m., vėliau 2021 m., tačiau dėl pandemijos atšauktas ir perkeltas į šią vasarą.

Nuo trečiadienio iki sekmadienio Klaipėdoje viešėjo 73 kolektyvai iš 14-os Europos šalių, kurie kasdien klaipėdiečius ir miesto svečius sveikino savo pasirodymais, šypsenomis ir jaukiais susitikimais. Nuo ankstaus ryto iki vėlaus vakaro, šešiose skirtingose erdvėse buvo galima džiaugtis Europos tautų kultūrą pristatančio festivalio dalyviais, jų šokiais, dainomis, tautinių kostiumų grožiu.

Šį kartą Klaipėdoje svečiavosi Alandų salų, Belgijos, Bulgarijos, Čekijos, Vokietijos, Estijos, Ispanijos, Suomijos, Vengrijos, Italijos, Latvijos, Lenkijos, Švedijos kolektyvai.

Žymos: | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Spyglys

Naujoji kultūra politika triumfuoja*

Šeštadieninio Selo koncerto Klaipėdos vasaros estradoje aplinkinių daugiabučių ir mažučių namų gyventojai dar ilgai nepamirš: decibelai iki pat vidurnakčio miesto ...
2024-07-15
Skaityti daugiau

Kultūra

Selas Klaipėdoje žada rekordinį vasaros koncertą

Jau šį šeštadienį, liepos 13 dieną, Klaipėdos vasaros estradoje koncertuosiantis grupės SEL lyderis Egidijus Dragūnas teigia, kad tokio masto pasirodymo ...
2024-07-09
Skaityti daugiau

Fotoreportažai, Kultūra

Klaipėdos pilies džiazo festivalis baigėsi įspūdingais pasirodymais

Šeštadienį baigėsi Klaipėdos pilies džiazo festivalis. Jame pasirodė Daniela Simmons & Atilla Sereftug  Medi jazz  iš Prancūzijos, Italijos, Šveicarijos, taip pat – ...
2024-06-30
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This