P0

Fotoreportažai, Kultūra

„Europiada“ atsisveikino su Klaipėda

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-07-17


Sekmadienio vakarą Vasaros estradoje vykusios iškilmingos uždarymo ceremonijos metu „Europiados“ vėliava perduota 2023 metais ją rengsiančiam Vokietijos miestui Gotai.

Andriaus Pelakausko nuotr.

Klaipėdai minint 770-ies metų įkūrimo jubiliejų, į miesto istorijos puslapius buvo įrašytas dar vienas reikšmingas faktas – Klaipėda antrą kartą tapo svetingais „Europiados“ namais. Po trylikos laukimo metų miestas dar kartą iškėlė „Europiados“ vėliavą, kuri plevėsavo liepos 13-17 dienomis. Po pasaulį pakeitusių pastarųjų metų, „Europiada“ į Klaipėdą sugrįžo mažesnė, tačiau irgi spalvinga ir skambi kaip pirmąjį kartą.

 „Pasidžiaukime vieni kitais, ta nuostabia švente kurios paskutiniai akordai skamba dabar. Iš tiesų, tas kelias dienas buvome šokio, dainos, nuostabaus šėlsmo sūkuryje – tai nebuvo „Europiada“ Klaipėdoje, tai buvo Klaipėda „Europiadoje“. Tomis dienomis Klaipėda buvo tarsi Mikalojaus Konstantino Čiurlionio „Karalių pasaka“ – visoje šalyje siautė vėjai, lietus, snigo, o Klaipėda buvo globojama aukščiausių jėgų – čia švietė saulė. Ir nors šiandien graudu perduoti „Europiados“ vėliavą, labai džiaugiuosi, kad „Europiada“ ir Klaipėda išlaikė savo egzaminą. Visi sukūrėme nuostabią šventę“, – išlydėdamas 57-ąją „Europiadą“ kalbėjo Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas. 

„Išlydint 57-ąją „Europiadą“ kalbu su džiaugsmo ašaromis ir begaliniu noru nenutraukti šios nuostabios bendrystės ir kasmet grįžti į tą šeimą, kurią penkioms dienoms taip darniai kuria skirtingos Europos tautos. Šiandieną išsiskiriame su šeimos nariais, tačiau širdyje didelė viltis, kad Klaipėdos istorijos, kuomet „Europiada“ buvo atidėta tris kartus – daugiau neteks pakartoti. Ir lai nesupyksta kiti Lietuvos miestai, bet neįsivaizduoju kur dar galėtų „Europiada“ sugrįžti – manau tik čia į mūsų visų Klaipėdą“, – sakė Asta Dirgėlienė, „Europiados“ tarptautinio komiteto narė.

Teisę surengti festivalį „Europiada“ Klaipėda iškovojo dar 2017 m. Kur vyks festivalis tuomet spręsta Belgijos mieste Antverpene – būtent čia ir gimė pats renginys. Klaipėdoje festivalis turėjo vykti 2020 m., vėliau 2021 m., tačiau dėl pandemijos atšauktas ir perkeltas į šią vasarą.

Nuo trečiadienio iki sekmadienio Klaipėdoje viešėjo 73 kolektyvai iš 14-os Europos šalių, kurie kasdien klaipėdiečius ir miesto svečius sveikino savo pasirodymais, šypsenomis ir jaukiais susitikimais. Nuo ankstaus ryto iki vėlaus vakaro, šešiose skirtingose erdvėse buvo galima džiaugtis Europos tautų kultūrą pristatančio festivalio dalyviais, jų šokiais, dainomis, tautinių kostiumų grožiu.

Šį kartą Klaipėdoje svečiavosi Alandų salų, Belgijos, Bulgarijos, Čekijos, Vokietijos, Estijos, Ispanijos, Suomijos, Vengrijos, Italijos, Latvijos, Lenkijos, Švedijos kolektyvai.


  2022-07-17

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt