P0

Kultūra

Kviečia į ekskursijas Prano Domšaičio galerijoje

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-07-18


Klaipėdos Prano Domšaičio galerijoje (Liepų g. 33) veikia nuolatinė iš Rytų Prūsijos (dabar Kaliningrado sr., Rusijos Federacija) kilusio garsaus tapytojo ekspresionisto Prano Domšaičio (1880–1965) kūrybos ekspozicija, šiuolaikinių Lietuvos ir užsienio menininkų parodos.

P. Domšaičio ekspozicijoje pristatoma neįkainojama dailininko palikimo dalis – 260 kūrinių. Aliejiniai paveikslai, pastelės, akvarelės, ofortai, piešiniai ir net siuvinėtos kompozicijos eksponuojamos jaukiose, nedidelėse salėse. Visus darbus Lietuvių fondas (Čikaga, JAV) padovanojo Lietuvos nacionaliniam dailės muziejui.

P. Domšaitis, iki Antrojo pasaulinio karo žinomas Europoje, po karo išgarsėjęs Pietų Afrikoje, tapė portretus, natiurmortus, bet svarbiausi  jo kūryboje buvo peizažai ir darbai bibliniais motyvais.

Galerijoje nuo gegužės 19 d. veikia paroda „Horst Skodlerrak (1920–2001). Didelis mažame“ iš Rytprūsių krašto muziejaus (Liuneburgas, Vokietija) rinkinių, tęsianti prasmingą galerijos ir šio muziejaus bendradarbiavimą.

H. Skodlerrakas, kilęs iš Juknaičių, studijavęs Karaliaučiaus dailės akademijoje, po Antrojo pasaulinio karo buvo gerai žinomas Vokietijoje. Parodoje eksponuojami 49 tapybos ir grafikos darbai. Nedidelio formato paveiksluose vaizduojami miesteliai, paslaptingi Šiaurės Vokietijos, Klaipėdos krašto gamtos vaizdai. Juose išnyra schematiškos žmonių figūrėlės, telegrafo stulpai, kelio ženklai.

Galerijoje taip pat pristatomos ir dvi šiuolaikinių menininkų Patricijos Gilytės ir Juozo Laivio parodos.

P. Gilytė – Vokietijoje gyvenanti ir kurianti menininkė, Miuncheno vaizduojamųjų menų akademijoje baigusi skulptūros studijas ir kurianti tarpdisciplininio meno srityje. Jos parodoje „Krašto kraštai“ kalbama apie tai, ką reiškia būti pakraštyje, apie ribas ir paribius, Klaipėdą, kuri visada buvo krašte, kitokia ir savita. Paroda veikis iki liepos 31 d.

Kultūros straipsnių vidus

J. Laivio parodoje „Nieko naujo“ eksponuojama 14 diagramų, sukurtų remiantis Prano Domšaičio galerijos pastato rekonstravimo projekto brėžiniais. Vaizdams išgauti naudojami pastatui būdingi ir realybėje patikrinami mato vienetai, sudarantys spalvines jungtis ir proporcijas. Pastato vidus ir išorė susipina su vidinio kiemo ir toliau už jo atsiveriančio miesto peizažu.

INFORMACIJA

P. Domšaičio galerija lankytojus kviečia į ekskursijas: po P. Domšaičio nuolatinę ekspoziciją ir H. Skodlerrako parodą – liepos 20 ir 27 d. 16 val.; po parodas P. Gilytės „Krašto kraštai“ ir J. Laivio „Nieko naujo“ parodas – liepos 21 ir 28 d. 16 val.


  2022-07-18

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt