Butigeidžio dragūnų batalionui – 30

Fotoreportažai, Miestas
Elena Titova, „Atviros Klaipėdos" praktikantė
2022-07-19

Antradienį Klaipėdoje iškilmingai paminėtas čia įsikūrusio LDK Butigeidžio dragūnų bataliono trisdešimtmetis.

Karius iškilmingoje eisenoje iš bataliono į Klaipėdos universiteto aikštę lydėjo istorinėmis Tarpukario Lietuvos kavalerijos uniformomis pasipuošę raiteliai.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Universiteto miestelyje, kur tarpukariu buvo įsikūręs 7-ojo pėstininkų Žemaičių kunigaikščio Butegeidžio pulkas, vykusioje iškilmingoje ceremonijoje dalyvavo Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadas brigados generolas Artūras Radvilas, Lietuvos kariuomenės padalinių vadai, Klaipėdos meras.

Butigeidžio dragūnų batalioną pasveikino Lietuvos kariuomenės, Lietuvos didžiojo etmono Jono Karolio Chodkevičiaus pėstininkų brigados „Žemaitija“ vadas Aurelijus Alasauskas.

„Iš tikrųjų linkiu visiems išlikti pavyzdingu, drąsiu vienetu, ne tik išlaikant tai, kas yra pasiekta, bet ir galvojant apie ateitį, siekiant naujų užduočių, tikslų“, – sakė A. Alasauskas, palinkėjęs sėkmingos tarnybos.

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas prisiminė pats buvęs šios struktūros dalimi.

„Mano ginklas buvo trimitas rankose, nepaisant to, prisimenu tą bendrą kovinę dvasią širdyse. Jūsų pasirinkimas mums gali būti aiškiu liudijimu ir įrodymu, kad esame saugūs, ginami ir saugomi tvirtų, pasiryžusių kovoti iki galo dragūnų“, – kalbėjo V. Grubliauskas.

Žymos: | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Fotoreportažai, Kultūra

Klaipėdos pilies džiazo festivalis baigėsi įspūdingais pasirodymais

Šeštadienį baigėsi Klaipėdos pilies džiazo festivalis. Jame pasirodė Daniela Simmons & Atilla Sereftug  Medi jazz  iš Prancūzijos, Italijos, Šveicarijos, taip pat – ...
2024-06-30
Skaityti daugiau

Politika

Visi Klaipėdos tarybos socdemai panoro į Seimą

Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) patvirtino kandidatus į Seimą. Sąraše – ir prieš paskutinius savivaldos rinkimus socdemais patapę buvę Klaipėdos vadovai ...
2024-06-15
Skaityti daugiau

Miestas, Svarbu

Rimantą Taraškevičių įsiutino savivaldybės darbo tempai

„Jeigu tokiais tempais viskas vyks, tie dviračių takai nučiuoš ir reikės nebe 100 tūkstančių, o 150 arba 200 tūkstančių. Kas ...
2024-06-05
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This