P0

Fotoreportažai, Miestas

Butigeidžio dragūnų batalionui – 30

Elena Titova, „Atviros Klaipėdos" praktikantė
2022-07-19


Antradienį Klaipėdoje iškilmingai paminėtas čia įsikūrusio LDK Butigeidžio dragūnų bataliono trisdešimtmetis.

Karius iškilmingoje eisenoje iš bataliono į Klaipėdos universiteto aikštę lydėjo istorinėmis Tarpukario Lietuvos kavalerijos uniformomis pasipuošę raiteliai.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Universiteto miestelyje, kur tarpukariu buvo įsikūręs 7-ojo pėstininkų Žemaičių kunigaikščio Butegeidžio pulkas, vykusioje iškilmingoje ceremonijoje dalyvavo Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadas brigados generolas Artūras Radvilas, Lietuvos kariuomenės padalinių vadai, Klaipėdos meras.

Butigeidžio dragūnų batalioną pasveikino Lietuvos kariuomenės, Lietuvos didžiojo etmono Jono Karolio Chodkevičiaus pėstininkų brigados „Žemaitija“ vadas Aurelijus Alasauskas.

„Iš tikrųjų linkiu visiems išlikti pavyzdingu, drąsiu vienetu, ne tik išlaikant tai, kas yra pasiekta, bet ir galvojant apie ateitį, siekiant naujų užduočių, tikslų“, – sakė A. Alasauskas, palinkėjęs sėkmingos tarnybos.

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas prisiminė pats buvęs šios struktūros dalimi.

„Mano ginklas buvo trimitas rankose, nepaisant to, prisimenu tą bendrą kovinę dvasią širdyse. Jūsų pasirinkimas mums gali būti aiškiu liudijimu ir įrodymu, kad esame saugūs, ginami ir saugomi tvirtų, pasiryžusių kovoti iki galo dragūnų“, – kalbėjo V. Grubliauskas.


  2022-07-19

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt