P0

Miestas

Vietoj tropinių drugelių – ekskursijos, kviečiančios iš naujo atrasti Smiltynę

Augustė Jašinauskienė

Augustė Jašinauskienė
2022-07-19


Nuo 2018 metų veikę tropinių drugelių namai Smiltynėje šiais metais lankytojams durų neatvėrė, bet Kuršių Nerijos nacionalinis parkas Smiltynės svečiams siūlo kitokių pramogų.

Žadama, kad drugeliai į Smiltynę sugrįš kitąmet. Martyno Vainoriaus nuotr.

Anot Kuršių Nerijos nacionalinio parko direktorės Aušros Feser, šiuo metu vyksta intensyvūs patalpų remontai.

„Drugeliams reikia vandens, šilumos. Šiuo metu to nėra, tačiau kitais metais planuojame vėl atsidaryti“ , – sakė pašnekovė.

Šiemet visiems atvykstantiems siūloma iš naujo atrasti Smiltynę – vykdomas kultūrinis projektas „Aš esu Smiltynė – ar pažįsti mane?“

Menininkams ir tapybos mėgėjams rengiamas plenerų ciklas su dailininku Ernestu Žvaigždinu, su kuriuo kiekvieną liepos ir rugpjūčio šeštadienį, visi dalyvaujantys, gali išreikšti savo idėjas ant drobės.

Besidomintys atsipalaidavimu muzikoje, naujų patirčių galės ieškoti muzikos terapiją praktikuojančio mokytojo Lino Švirino rengiamuose harmonizuojančios muzikos vakaruose rugpjūčio 5, 23 dienomis.

Su Smiltynės praeitimi istorijos ir archeologijos mėgėjai rugpjūčio 19 dieną galės susipažinti doc. dr. Nijolės Strakauskaitės paskaitoje apie Smiltynės raidą nuo paprasto kaimelio iki kurorto, liepos 30 dieną vyks žurnalisto Deniso Nikitenkos ekskursija po neatrastą Smiltynę.

Rugpjūtį karinę šio krašto raidą atskleis karo istorijų entuziastų klubo „Prieštiltis“ atstovai, organizuojantys ekskursiją po Alksnynės priešlėktuvinės baterijos bunkerius (ekskursijos data dar bus patikslinta).

Apie miškininkystės istoriją Smiltynėje rugpjūčio 5 dieną pasakos ilgamečiai miškininkai Gražina Banienė bei Romas Andrusevičius. Su Smiltynėje augančių medžių įvairove ir jų atsiradimo istorija rugpjūčio 2 dieną supažindins Vilniaus universiteto doktorantas Arvydas Urbis.

Rudenį organizatoriai kvies į ekskursiją apie Smiltynės istoriją su Klaipėdos gidų gildijos atstovais. Mažiesiems dalyviams ir jų tėveliams Kuršių nerijos nacionalinio parko edukatoriai vasaros pabaigoje paruoš pasakojimus apie gamtą, augaliją ir gyvūniją Smiltynėje.


  2022-07-19

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt