P0

Vasara

Marijonas vasaros neįsivaizduoja be jūros

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-07-20


Vasara yra geriausias metas Lietuvoje, ir jei ne sumautas Putinas, sakytum, kad pasaulis gražus, – paprašytas pasidalinti artimiausiais planais, sako dainininkas Marijonas Mikutavičius.

Žodžių į vatą vynioti nelinkęs Marijonas atviras: gyvendamas scenoje, o ne ofise, jis turi privilegiją koncertus bei kitus darbus suderinti ir su pomėgiais, ir su tingiomis atostogomis, o ši vasara lekia ne tik darbingai, bet ir linksmai.

Labiausiai jam patinka atšiaurūs pojūčiai: audringa jūra, šaltis, lietus ir vėjas į veidą, grubūs įrankiai, kažkokie nepatogumai, sniego pūga ar milijardai uodų. Martyno Vainoriaus nuotr.
Nuo vaikystės sodybos iki jūros

Paklaustas, ar turi ypatingų vietų Lietuvoje, į kurias sugrįžta kasmet, Marijonas įvardija dvi: kai būna netoliese, visuomet stengiasi aplankyti savo vaikystės vietas Lazdijų rajone, o kita privaloma vieta – jūra. Pasak dainininko, kaip ir daugeliui lietuvių, jūra jam tebėra magiška, o bent kelis kartus per vasarą joje pabraidyti yra būtina.

Marijonas atskleidžia anksčiau daug laiko praleidęs Druskininkuose, tačiau šios vasaros planus pakoregavo karas Ukrainoje.

„Mūsų namuose ten šiuo metu gyvena kiti žmonės, tad dabar nusitrenkiam kada kur. Pajūrys, ežerai, draugų sodybos. Trumpam visada iš Vilniaus nušokam iki Kernavės, Trakų“, – lankomiausius Lietuvos kampelius vardija M. Mikutavičius.

Poilsio planus koreguoja sūnus

Nors kelių dienų išvykos beveik visada būna spontaniškos, ilgesnes keliones Marijonas atskleidžia planuojantis. Visgi, kai kalbama apie laisvalaikį, vyras prisipažįsta nemėgstantis grafikų.

„Mes su Ieva nesame labai dideli planuotojai, o aš asmeniškai labiau save mėgstu įsivaizduoti kaip keliautoją, o ne kaip turistą“, – sako M. Mikutavičius.

Kita vertus, kaip ir kiekvieno vaikų turinčio keliautojo, Marijono poilsį koreguoja sūnus. Atlikėjas juokiasi, kad sūnus tai daro diktatoriškai: šeima yra porą kartų bandžiusi suderinti savo, suaugusiųjų tikslus kelionėje su sūnaus, tačiau viskas baigdavosi nuovargiu ir ašaromis.

„Mano galva, tai pavyko prastai. Po to prisakėme sau ateityje apibrėžti keliones – visi lekiame ten, kur bus smagu vaikui. Arba varom su Ieva dviese, kur svarbu mums, o sūnų paliekame seneliams. Arba važiuojame po vieną ten, kur mūsų ekstremalūs hobiai. Pavyzdžiui, mano žvejyba ar Ievos kopimas į kalnus“, – pasakoja M. Mikutavičius.

Kita vertus, į keliones su vaiku ateityje dainininkas žvelgia optimistiškai: sūnus vis auga ir stiprėja, tad greitai problemos išnyks ir keliones derinti bus kur kas lengviau.

Tysojimo kelionės ir šalta jūra  

Nemėgstantis ilgai vaikščioti Marijonas atskleidžia, kad atostogoms niekada nesirinktų žygio – nebent jis būtų labai prasmingas. Vietoje to, jis puikiausiai gali tysoti ant gulto. Ypač jeigu tai suderinama su aktyviais žaidimais kamuoliu, nardymu ar žvejyba. Antraip atlikėjui jau pradeda darytis neramu.

„Esu buvęs tysojimo kelionėse, kuriose fiziškai pailsėjau, ko gero, geriau nei bet kur kitur. Bet iš principo, jeigu porą dienų nėra jokios kitos veiklos, man jau kyla mintis, ką aš čia, po velniais, veikiu“, – juokiasi dainininkas.

O štai užvis labiausiai jam patinka atšiaurūs pojūčiai: audringa jūra, šaltis, lietus ir vėjas į veidą, grubūs įrankiai, kažkokie nepatogumai, sniego pūga ar milijardai uodų. M. Mikutavičius pasakoja greitai su draugais važiuosiantis žvejoti į Norvegiją, kur tikisi patirti kažką panašaus.

Paklaustas, be ko neapsieina nė viena vasara, Marijonas akimirkai susimąsto.

„Nė viena vasara nepasieina be minčių, kad dabar tai jau kažką ypatingo nuveiksi. Bet paprastai ji prarauna taip greitai, kad nieko ypatingo taip ir nespėji“, – apibendrina Marijonas.


  2022-07-20

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt