Su vienu bilietu – po Kretingos ir Skuodo rajonus

Regionas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2022-07-20

Šią vasarą norintys aplankyti neatrastus Žemaitijos kampelius raginami rinktis Kretingos ir Skuodo rajonus. Su vienu bilietu galima aplankyti keturis muziejus-parkus. Kiekvienas, įsigijęs bilietą, tuo pačiu dalyvauja konkurse, kuriame gali laimėti vakarienę arba nakvynę Žemaitijos krašte.

Skuodo rajono akmenų karalystė

Mosėdžio miestelyje, abipus Bartuvos upės krantų, įsikūrė unikalus respublikinis Vaclovo Into akmenų muziejus ir parkas. Čia sukaupta įspūdinga akmenų ir mineralų kolekcija: nuo 50 tonų sveriančio akmens iki kelių gramų brangakmenio. Iš viso muziejuje yra daugiau nei 150 tūkstančių  akmenų ir akmenėlių, kuriuos tikrai norėsis įamžinti.

Šis muziejus galėjo ir neatsirasti, jei 1957 metais Mosėdžio ligoninei nebūtų pradėjęs vadovauti gydytojas Vaclovas Intas. Jo sodybą taip pat galima aplankyti, įsigijus bendrą bilietą. Gyvendamas Mosėdyje, V. Intas lankydavo ligonius. Kartą tokio vizito metu jis pamatė pakelėje gulintį apie 50-ies kilogramų riedulį. Užritinęs ant dviračio, gydytojas pargabeno jį  į ligoninės kiemą. Ilgainiui riedulių rinkimas tapo daktaro pomėgiu ir taip į Mosėdį atkeliavo galybė akmenų. Dalis jų papuošė paties V. Into sodybą.

Išskirtiniai Kretingos rajono muziejai – parkai

Žemaitijos parkai susiję su kūrybingomis asmenybėmis. Jeigu akmenų sostinėje Mosėdyje muziejų įsteigė gydytojas Vaclovas Intas, tai Kretingos rajono Orvidų sodybą-muziejų sukūrė vienuolis pranciškonas Vilius Orvidas. Nedideliame Gargždelės kaime esanti sodyba primena trikampį su Dievo akimi. Toks ir buvo jos kūrėjo sumanymas, kuomet sovietmečiu jis į tėvų namus pradėjo vežti akmenis, milžiniškus kelmus ir keistus gamtos kūrinius ar technikos padargus. Čia meniškos sielos Vilius Orvidas kūrė ir ieškojo savęs.

O jei įspūdžių vis dar maža – tiesiog privalu nuvykti į Japonišką sodą, įsikūrusį Mažučių kaime, Kretingos rajone. Gydytojas Šarūno Kasmausko pakviesti japonai pradėjo pildyti, atrodytų, sunkiai įgyvendinamą  gydytojo svajonę. Ekskavatoriais landšafto specialistai „piešė“ kalveles ir nuokalnes, bonsai meistrai kūrė miniatiūrinį mišką, o metai iš metų daugybė žmonių sodino sakurų sodą, kuris kiekvieną pavasarį džiugina nuostabiais žiedais.

Bilietai dalyvauja loterijoje

Gamtos muziejai tikrai vilioja ir intriguoja. O kad neliktų nė abejonės, jog keliauti tikrai verta, Žemaitijos sodybos ir kavinės paruošė dovanų — kiekvienas, įsigijęs bendrą keturių muziejų bilietą, dalyvauja loterijoje. Joje galima laimėti apgyvendinimą visai šeimai Mosėdžio kaimo turizmo sodyboje „Kaštonas“ , romantišką nakvynę dviem Kretingos 4 žvaigždučių motelyje „Smagratis“ , vakarienę daugelio pamėgtoje kaimo turizmo sodyboje „Vienkiemis“ arba pietus grilio patiekalais garsėjančioje kavinėje Mosėdyje.  

Norint laimėti tereikia nusipirkti ir išsaugoti elektroninį bilietą. Rugpjūčio 26 dieną bus sukamas laimės ratas ir burtų keliu išrinkti laimėtojai. Su kiekvienu laimėtoju bus susisiekta elektroniniu paštu.

Bendro bilieto kaina suaugusiesiems – 20 Eur, vaikams, moksleiviams, neįgaliesiems, pensininkams – 10 Eur.

Bilietus galima įsigyti čia.

Žymos: | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Koronavirusas

Klaipėdoje COVID-19 rodikliai paaugo

Trečiadienį šalyje patvirtinta 13 naujų COVID-19 susirgimų, iš kurių 8 žmonės užsikrėtė antrą, 5 – trečią kartą. Klaipėdoje po paros ...
2024-06-06
Skaityti daugiau

Regionas

Kretingos rajone sudegė namas (papildyta)

Antradienio naktį ugniagesiai skubėjo į Kretingos rajone esantį Tuzų kaimą. Jiems buvo pranešta, jog 2.30 val. čia esančioje Salantų gatvėje ...
2024-05-21
Skaityti daugiau

Politika

Aktyviausiai iš anksto balsuoja neringiškiai, tarp pasyviausių - Kretingos rajonas

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) skelbia, kad per dvi išankstinio balsavimo dienas rinkdami prezidentą ir spręsdami referendume dėl pilietybės išsaugojimo iki ...
2024-05-08
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This