Už fiktyvų įdarbinimą Žuvininkystės tarnyboje – lygtinės laisvės atėmimo bausmės

Kriminalai ir nelaimės
Avatar photoAtvira Klaipėda
2022-07-20

Vilniaus apygardos teismas, trečiadienį išnagrinėjęs baudžiamąją bylą dėl fiktyvaus žmonių įdarbinimo Žuvininkystės tarnyboje, kaltais dėl piktnaudžiavimo, svetimo turto pasisavinimo, dokumentų klastojimo bei disponavimo klastotais dokumentais pripažino šešis asmenis, tarp jų – ir buvusią Žuvininkystės tarnybos direktorę bei buvusį direktoriaus pavaduotoją. Teismas visiems nuteistiesiems skyrė laisvės atėmimo bausmes, jų vykdymą atidedant.

Buvusiam Žuvininkystės tarnybos direktoriaus pavaduotojui Aidui Adomaičiui bylą išnagrinėjusi teisėja Julita Dabulskytė-Raizgienė skyrė 5 metų laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant 3 metams. Nuteistasis turės sumokėti 1129 eurų dydžio įmoką į nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą. Buvusiai Žuvininkystės tarnybos direktorei Indrei Šidlauskienei skirta 3 metų ir 9 mėnesių laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant 2 metams 10 mėnesių, ji turės sumokėti 753 eurų dydžio įmoką į nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą.

Buvusiai Finansų ir apskaitos skyriaus vedėjai Ginai Gajauskienei bei buvusiai Teisės ir personalo skyriaus vedėjai Emilinai Maslovskienei irgi skirtos lygtinės laisvės atėmimo bausmės.

Fiktyviai į tarnybą įdarbinti Valentina Svobodina ir Jonas Paulavičius taip pat sulaukė lygtinių laisvės atėmimo.

Visiems nuteistiesiems priteista solidariai atlyginti Žuvininkystės tarnybos patirtą materialinę žalą – 27 tūkst. eurų.

Anot prokuratūros pranešimo, Žuvininkystės tarnybos vadovai ir dar dvi valstybės tarnautojos, žinodami, kad realiai du asmenys tarnyboje neatlieka jokių darbinių funkcijų, klastojo dokumentus dėl jų perkėlimo į kitas pareigas, skyrė priedus prie atlyginimo ir kitas išmokas, kurias paskui iš jų atsiimdavo.

Teismas konstatavo, kad nuteistieji sumenkino valstybės tarnybos ir Žuvininkystės tarnybos autoritetą, sudarė įspūdį apie joje dirbančių valstybės tarnautojų nevaržomą savivalę, demonstravo nuostatą nesilaikyti įstatymų ir kitų teisės aktų, dėl ko didelės turtinės ir neturtinės žalos patyrė Žuvininkystės tarnyba ir valstybė.

Šis pirmosios instancijos teismo nuosprendis gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.

Žymos: | | | | | | | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kriminalai ir nelaimės

Nuteisė Neringos politiką

Klaipėdos apygardos teismas priėmė baudžiamąjį įsakymą, kuriuo buvęs Neringos savivaldybės tarybos narys Stasys Valančius pripažintas kaltu dėl sukčiavimo, piktnaudžiavimo bei ...
2024-06-21
Skaityti daugiau

Regionas

STT pareiškė įtarimus dviem Neringos politikams

Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) atliekant ikiteisminius tyrimus dėl galimo savivaldybių tarybos narių piktnaudžiavimo panaudojant lėšas, skiriamas jų, kaip tarybos narių, ...
2024-05-20
Skaityti daugiau

Kriminalai ir nelaimės, Svarbu

Rekordinio tariamo kyšio byloje - tik viena bausmė (atnaujinta)

Apeliacinis teismas po beveik penkerius metus trukusio proceso pagaliau priėmė nuosprendį baudžiamoje byloje dėl tariamo reikalavimo sumokėti 5,75 mln. litų ...
2024-05-02
Skaityti daugiau



Pin It on Pinterest

Share This