Už fiktyvų įdarbinimą Žuvininkystės tarnyboje – lygtinės laisvės atėmimo bausmės

Kriminalai ir nelaimės

Vilniaus apygardos teismas, trečiadienį išnagrinėjęs baudžiamąją bylą dėl fiktyvaus žmonių įdarbinimo Žuvininkystės tarnyboje, kaltais dėl piktnaudžiavimo, svetimo turto pasisavinimo, dokumentų klastojimo bei disponavimo klastotais dokumentais pripažino šešis asmenis, tarp jų – ir buvusią Žuvininkystės tarnybos direktorę bei buvusį direktoriaus pavaduotoją. Teismas visiems nuteistiesiems skyrė laisvės atėmimo bausmes, jų vykdymą atidedant.

Buvusiam Žuvininkystės tarnybos direktoriaus pavaduotojui Aidui Adomaičiui bylą išnagrinėjusi teisėja Julita Dabulskytė-Raizgienė skyrė 5 metų laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant 3 metams. Nuteistasis turės sumokėti 1129 eurų dydžio įmoką į nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą. Buvusiai Žuvininkystės tarnybos direktorei Indrei Šidlauskienei skirta 3 metų ir 9 mėnesių laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant 2 metams 10 mėnesių, ji turės sumokėti 753 eurų dydžio įmoką į nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą.

Buvusiai Finansų ir apskaitos skyriaus vedėjai Ginai Gajauskienei bei buvusiai Teisės ir personalo skyriaus vedėjai Emilinai Maslovskienei irgi skirtos lygtinės laisvės atėmimo bausmės.

Fiktyviai į tarnybą įdarbinti Valentina Svobodina ir Jonas Paulavičius taip pat sulaukė lygtinių laisvės atėmimo.

Visiems nuteistiesiems priteista solidariai atlyginti Žuvininkystės tarnybos patirtą materialinę žalą – 27 tūkst. eurų.

Anot prokuratūros pranešimo, Žuvininkystės tarnybos vadovai ir dar dvi valstybės tarnautojos, žinodami, kad realiai du asmenys tarnyboje neatlieka jokių darbinių funkcijų, klastojo dokumentus dėl jų perkėlimo į kitas pareigas, skyrė priedus prie atlyginimo ir kitas išmokas, kurias paskui iš jų atsiimdavo.

Teismas konstatavo, kad nuteistieji sumenkino valstybės tarnybos ir Žuvininkystės tarnybos autoritetą, sudarė įspūdį apie joje dirbančių valstybės tarnautojų nevaržomą savivalę, demonstravo nuostatą nesilaikyti įstatymų ir kitų teisės aktų, dėl ko didelės turtinės ir neturtinės žalos patyrė Žuvininkystės tarnyba ir valstybė.

Šis pirmosios instancijos teismo nuosprendis gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Regionas

Šilutės tarybos nariui pareikšti įtarimai

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), toliau atliekanti ikiteisminius tyrimus dėl galimo savivaldybių tarybos narių piktnaudžiavimo panaudojant lėšas, skiriamas jų, kaip tarybos ...
2024-03-04
Skaityti daugiau

ELTA

Nutarė pradėti apkaltą tarnybine padėtimi piktnaudžiavusiam Petrui Gražuliui

Seimas antradienį apsisprendė pradėti apkaltos procesą už piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi nuteistam, Gargžduose išrintakm parlamentarui Petrui Gražuliui. Už apkaltos proceso pradėjimą ...
2023-11-21
Skaityti daugiau

Kriminalai ir nelaimės, Svarbu

Verslo angelas tapo nuodėmingu

Pirmos instancijos teismas už melagingų parodymų davimą nuteisė Klaipėdos bankroto administratorių, Lietuvos verslo angelų tinklo-asociacijos „LitBAN” narį Tomą Malinauską. Klaipėdos ...
2023-11-20
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This