P0

Miestas, Svarbu

Dėl šv. Jono bažnyčios bokšto atstatymo suabejojo tik vienas politikas (6)

Simona Rizgelytė, „Atviros Klaipėdos" praktikantė
2022-07-21


Klaipėdos miesto taryba ketvirtadienį beveik vienbalsiai pritarė bendradarbiavimo sutarties projektui dėl Šv. Jono bažnyčios bokšto atkūrimo.

Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos (AdM archyvo) nuotr.

Sutartis bus pasirašoma tarp Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos ir Klaipėdos evangelikų liuteronų parapijos. Joje numatoma, jog savivaldybė finansuos Šv. Jono bažnyčios bokšto projektavimo darbus ir pagal galimybes – dalį bokšto statybos darbų.

Tokiam sprendimo projektui be pastabų buvo pritarta Finansų ir ekonomikos, Kultūros, švietimo ir sporto, Miesto ūkio ir aplinkosaugos komitetuose.

„Kodėl mes kalbame tik apie bokštą, ar bokštas yra atskiras nuo bažnyčios? Ar savivaldybė neturi savyje tiek vidinės ir išorinės potencijos, kad įsipareigotų ne tik bokštą pastatyti?“ – posėdžio metu klausė tarybos narė Nina Puteikienė ir pridėjo, jog, jos nuomone, tai – juokinga situacija.

Atsakydamas savivaldybės administracijos vyriausiasis patarėjas Ričardas Zulcas priminė, jog sutartis dėl bokšto atstatymo buvo pasirašyta jau 2013 metais ir taryba yra priėmusi sprendimą šį projektą skaidyti į etapus, o pirmasis – būtent bokšto atstatymas.

„Bokštas turi didžiausią visuomeninę reikšmę ir ten užprogramuotos bene keturios funkcijas: palaikų perlaidojimas, ekspozicija, apžvalgos aikštelė, informacinis centras. Pradedame šį projektą nuo bokšto, tačiau yra galimybė jį tęsti pagal tai, kiek savivaldybės taryba apsispręs įnešti į šitą projektą tiek projektavimui, tiek statybai“, – posėdyje teigė R. Zulcas ir davė Garnizono bažnyčios bokšto atstatymo Potsdame pavyzdį, kuris įrodo, jog tai – techniškai įmanoma.

„Ar bokštas stovės ant žemės, ar bokštas ant bažnyčios?“ – kritikuodama, jog tokie projektai pateikiami be vizualizacijų, klausė N. Puteikienė.

„Vertingoji šios bažnyčios dalis – pamatai. Pamatų dalis dabar yra atkasta ir eksponuojama. Atitinkamai toje vietoje pagal perimetrą ir bus atstatomas bokštas ant šitų pamatų“, – patikslino R. Zulcas.

„Atsimename iš piliavietės bokšto atstatymo koncepcijos, ten buvo numatytas informacinis centras. Tai mes dabar ir viename bokšte kursim informacinį centrą, ir kitame?“ – posėdyje klausė liberalas Saulius Budinas.

„Informacinių centrų trūksta, o kitas dalykas, bokšte – kita koncepcija. <…>. Bažnyčios bokšte tiek ekspozicija gali būti kita, mokslinė, apie Struvės geodezinį lanką ir minimalus informacinis centras, kuriame būtų parduodami suvenyrai ir bukletai įteikiami. Jis būtų visiškai minimalistinis“, – informacinių centrų skirtumus vardijo R. Zulcas.

Miesto straipsnių vidus

„Džiaugiuosi, kad Klaipėda atstato svarbiausią bažnyčią ir mano lūkestis, kaip Tarybos narės, kaip miestietės, kad būtų ne tik prie bokšto prisidėta, o prie kuo greitesnio visos bažnyčios atkūrimo. Sveikinu šį Tarybos sprendimą ir norėčiau net platesnės jo apimties“, – savo nuomonę išreiškė N. Puteikienė.

Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

„Esminis dalykas yra, kad šis sklypas yra perduotas liuteronų evangelikų bendruomenei, kuri yra pagrindinis veikėjas šios bažnyčios atstatyme. Mano galva, tai, kad savivaldybė eina link to, kad bokšto atstatymą prisiima organizacine prasme ant savęs, tai yra labai didelė paskata ir pačiai bendruomenei, kuri yra labai maža. Mažais žingsniais einant pirmyn mes padarysim didelį darbą, tačiau, jeigu visada užsikeliam tokią kartelę, kad iš karto kažką pastatyt, mums, deja, Klaipėdoje nelabai pavyksta“, – sakė Judita Simonavičiūtė.

25 tarybos nariai balsavo už, balsavusių prieš nebuvo, susilaikė Arūnas Tuma.


  2022-07-21

  6 komentarai “Dėl šv. Jono bažnyčios bokšto atstatymo suabejojo tik vienas politikas”

  1. Avatar1/31 (IP: 88.119.156.187)

   Pasirodo, kad tik vienas iš 31 tarybos narys dar turi blaivaus proto ir nors abejoja eiline zulcine avantiūra. Aišku, kad 1% miesto bendruomenės – liuteronai gali sau statytis buvusios bažnyčios muliažą – bus dar vienas laidojimo biznio centras su juodais limuzinais senamiestyje. Kaip nors , per kažkiek. Ir su bokštais, jei tik nori ir gali. Ir istoriškai ir miesto panoramai būtų gražu. Bet, kad tai tarytų valdžia ir už visų miestiečių pinigus…kai trūksta naujų darželių, mokyklų, mokytojų, auklėtojams algų ir tuo pat svaigstame apie jaunimo, inovacijų pritraukimą į miestą ir kažkokius proveržius…tokios išrinktųjų miesto tarybos tikrai nesuprantu

  2. AvatarVoverė (IP: 88.167.87.130)

   Skamba varpai bum-bum-bum. Bažnyčią statysime nuo bokšto?! Klaipėdos savivaldybė nutarė: už balsavo tiek ir tiek, prieš- nėra, susilaikė- vienas. Darbas didžiulis atliktas???!!!!

  3. AvatarOho (IP: 84.15.184.69)

   Jau turim mieste minusų ir pliusų dėliotojus.
   Primena stalininę praeitį. Puiku, vyrukai, jūsų dar prireiks…

  4. AvatarMiestietis (IP: 188.69.7.195)

   Arūnui Tumai dedam minusą

   • AvatarPritariu (IP: 86.100.110.138)

    Riebų minusą!

   • AvatarGerhard (IP: 88.135.138.42)

    Mygtukus zmogus sumaise;) ziurekite, kad minuse ne butu tas bokstas:) kai didelis projektas, tai gali buti toks riebus minusas, kad pasirodys, jog Tuma buvo teisus:)

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt