Dėl šv. Jono bažnyčios bokšto atstatymo suabejojo tik vienas politikas (6)

Miestas, Svarbu
Simona Rizgelytė, „Atviros Klaipėdos" praktikantė
2022-07-21

Klaipėdos miesto taryba ketvirtadienį beveik vienbalsiai pritarė bendradarbiavimo sutarties projektui dėl Šv. Jono bažnyčios bokšto atkūrimo.

Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos (AdM archyvo) nuotr.

Sutartis bus pasirašoma tarp Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos ir Klaipėdos evangelikų liuteronų parapijos. Joje numatoma, jog savivaldybė finansuos Šv. Jono bažnyčios bokšto projektavimo darbus ir pagal galimybes – dalį bokšto statybos darbų.

Tokiam sprendimo projektui be pastabų buvo pritarta Finansų ir ekonomikos, Kultūros, švietimo ir sporto, Miesto ūkio ir aplinkosaugos komitetuose.

„Kodėl mes kalbame tik apie bokštą, ar bokštas yra atskiras nuo bažnyčios? Ar savivaldybė neturi savyje tiek vidinės ir išorinės potencijos, kad įsipareigotų ne tik bokštą pastatyti?“ – posėdžio metu klausė tarybos narė Nina Puteikienė ir pridėjo, jog, jos nuomone, tai – juokinga situacija.

Atsakydamas savivaldybės administracijos vyriausiasis patarėjas Ričardas Zulcas priminė, jog sutartis dėl bokšto atstatymo buvo pasirašyta jau 2013 metais ir taryba yra priėmusi sprendimą šį projektą skaidyti į etapus, o pirmasis – būtent bokšto atstatymas.

„Bokštas turi didžiausią visuomeninę reikšmę ir ten užprogramuotos bene keturios funkcijas: palaikų perlaidojimas, ekspozicija, apžvalgos aikštelė, informacinis centras. Pradedame šį projektą nuo bokšto, tačiau yra galimybė jį tęsti pagal tai, kiek savivaldybės taryba apsispręs įnešti į šitą projektą tiek projektavimui, tiek statybai“, – posėdyje teigė R. Zulcas ir davė Garnizono bažnyčios bokšto atstatymo Potsdame pavyzdį, kuris įrodo, jog tai – techniškai įmanoma.

„Ar bokštas stovės ant žemės, ar bokštas ant bažnyčios?“ – kritikuodama, jog tokie projektai pateikiami be vizualizacijų, klausė N. Puteikienė.

„Vertingoji šios bažnyčios dalis – pamatai. Pamatų dalis dabar yra atkasta ir eksponuojama. Atitinkamai toje vietoje pagal perimetrą ir bus atstatomas bokštas ant šitų pamatų“, – patikslino R. Zulcas.

„Atsimename iš piliavietės bokšto atstatymo koncepcijos, ten buvo numatytas informacinis centras. Tai mes dabar ir viename bokšte kursim informacinį centrą, ir kitame?“ – posėdyje klausė liberalas Saulius Budinas.

„Informacinių centrų trūksta, o kitas dalykas, bokšte – kita koncepcija. <…>. Bažnyčios bokšte tiek ekspozicija gali būti kita, mokslinė, apie Struvės geodezinį lanką ir minimalus informacinis centras, kuriame būtų parduodami suvenyrai ir bukletai įteikiami. Jis būtų visiškai minimalistinis“, – informacinių centrų skirtumus vardijo R. Zulcas.

„Džiaugiuosi, kad Klaipėda atstato svarbiausią bažnyčią ir mano lūkestis, kaip Tarybos narės, kaip miestietės, kad būtų ne tik prie bokšto prisidėta, o prie kuo greitesnio visos bažnyčios atkūrimo. Sveikinu šį Tarybos sprendimą ir norėčiau net platesnės jo apimties“, – savo nuomonę išreiškė N. Puteikienė.

„Esminis dalykas yra, kad šis sklypas yra perduotas liuteronų evangelikų bendruomenei, kuri yra pagrindinis veikėjas šios bažnyčios atstatyme. Mano galva, tai, kad savivaldybė eina link to, kad bokšto atstatymą prisiima organizacine prasme ant savęs, tai yra labai didelė paskata ir pačiai bendruomenei, kuri yra labai maža. Mažais žingsniais einant pirmyn mes padarysim didelį darbą, tačiau, jeigu visada užsikeliam tokią kartelę, kad iš karto kažką pastatyt, mums, deja, Klaipėdoje nelabai pavyksta“, – sakė Judita Simonavičiūtė.

25 tarybos nariai balsavo už, balsavusių prieš nebuvo, susilaikė Arūnas Tuma.

Žymos: | | | | | | | |

Komentarai (6):

Atsakymai į “Dėl šv. Jono bažnyčios bokšto atstatymo suabejojo tik vienas politikas”: 6

 1. 1/31 parašė:

  Pasirodo, kad tik vienas iš 31 tarybos narys dar turi blaivaus proto ir nors abejoja eiline zulcine avantiūra. Aišku, kad 1% miesto bendruomenės – liuteronai gali sau statytis buvusios bažnyčios muliažą – bus dar vienas laidojimo biznio centras su juodais limuzinais senamiestyje. Kaip nors , per kažkiek. Ir su bokštais, jei tik nori ir gali. Ir istoriškai ir miesto panoramai būtų gražu. Bet, kad tai tarytų valdžia ir už visų miestiečių pinigus…kai trūksta naujų darželių, mokyklų, mokytojų, auklėtojams algų ir tuo pat svaigstame apie jaunimo, inovacijų pritraukimą į miestą ir kažkokius proveržius…tokios išrinktųjų miesto tarybos tikrai nesuprantu

 2. Voverė parašė:

  Skamba varpai bum-bum-bum. Bažnyčią statysime nuo bokšto?! Klaipėdos savivaldybė nutarė: už balsavo tiek ir tiek, prieš- nėra, susilaikė- vienas. Darbas didžiulis atliktas???!!!!

 3. Oho parašė:

  Jau turim mieste minusų ir pliusų dėliotojus.
  Primena stalininę praeitį. Puiku, vyrukai, jūsų dar prireiks…

 4. Miestietis parašė:

  Arūnui Tumai dedam minusą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Miestas, Svarbu

Gatvelei į Bendruomenės namus tiesti - beveik du milijonai

Nutiesti privažiuojamąjį kelią iki Bendruomenės namų pastato, Debreceno g. 48, Klaipėdos savivaldybė žada jau beveik 10 metų. Galų gale paskelbtas konkursas ...
2024-06-14
Skaityti daugiau

Politika, Svarbu

Klaipėdos mero vienvaldystei Finansų komitetas nepritarė

Arvydo Vaitkaus užgaidai vienasmeniškai priimti galutinį sprendimą dėl Klaipėdos kultūros magistrų vardų skaičiaus ir suteikimo nepritarė trečiadienį posėdžiavęs miesto Tarybos Finansų ...
2024-06-13
Skaityti daugiau

Fotoreportažai, Klaipėdos/Mažosios Lietuvos istorija, Svarbu

Bastiono poternoje - nauja kultūrinė erdvė 

Šį šeštadienį, 18 val., Klaipėdoje duris atvers nauja kultūrinė erdvė, įkurta gynybinių įtvirtinimo poternoje. Joje bus galima susipažinti su ekspozicija ...
2024-06-07
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This