P0

Uostas ir jūra

Klaipėdos uoste krova yra sumenkusi beveik penktadaliu (2)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-07-21


Klaipėdos uostas pirmąjį pusmetį krovė daugiau kaip 18 mln. tonų – krova yra 18 proc. mažesnė nei pernai tuo pačiu metu.

Pirmąjį šių metų pusmetį pagal bendrą krovinių apyvartą Klaipėdos jūrų uostas išlieka įsitvirtinęs ketvirtoje vietoje tarp Baltijos jūros rytinės pakrantės uostų.

Beveik pusę šiemetinės uosto krovos sudarė generaliniai kroviniai, kurie išaugo bemaž 18 proc. – iki 8,98 mln. tonų.

Generalinių krovinių segmente, kurį sudaro konteineriai, ro-ro, geležies ir plieno, metalo konstrukcijų bei šaldyti kroviniai, labiausiai augo konteinerių krova. Per šešis šių metų mėnesius fiksuotas 64,5 proc. konteinerių augimas. 

Pirmąjį šių metų pusmetį į Klaipėdos uostą atplaukė 2 739 laivai, tai 14,8 proc. mažiau. Tačiau keleivių srautas gerokai ūgtelėjo. Klaipėdoje apsilankė 114 655 keleiviai – 54,8 proc. daugiau nei 2021 m. sausio–birželio mėn

„Nepaisant sudėtingo ir įtempto laikmečio bei niūrių prognozių, Klaipėdos uostui pavyko visai neblogai kompensuoti sankcionuotų krovinių netektis. Ženkliai augantis konteinerių srautas rodo uosto patrauklumą krovinių iš jūros gabenimui. Savo ruožtu Uosto direkcija investicijų į uosto vystymą tempo nemažina, kad išliktume konkurencingi ir būtume pasirengę priimti naujus krovinius“, – pranešime cituojamas Algis Latakas, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius.


  2022-07-21

  2 komentarai “Klaipėdos uoste krova yra sumenkusi beveik penktadaliu”

  1. AvatarKažkas nepadoraus (IP: 86.100.89.120)

   Įdomu man šiandien vienas klausimas, gal klerkams jau narkotikus legalizavo? O ką jie rūko, jei legalizavo, bet šnekos apgailėtinai kvailos.

  2. AvatarTikri pasiekimai (IP: 90.131.40.162)

   Minus 18 proc. pinigine išraiška kiek bus? Tik krykštauti Latakui ir belieka. Su pliusu likęs Venspilis ir Liepoja jam klausimų nekelia?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt