P0

Miestas, Svarbu

Naujas „socialinis” daugiabutis: vietoje apgyvendinimo – biurokratinės projektavimo procedūros (1)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-07-21


Klaipėdos savivaldybė teikia viešai svarstyti daugiabučio gyvenamojo namo Rambyno g. 14A, kuris pastatytas jau pernai, tačiau iki šiol stovi neapgyvendintas, projektinius pasiūlymus.

„Pakliuvom į spąstus”, – sako Savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis, neįvardindamas lemtingą klaidą padariusio asmens.

Su daugiabučio statybininkais savivaldybė galutinai atsiskaitė praėjusių metų pabaigoje, o kol name nėra galimybės apgyvendinti žmonių, ji nuo šių metų pradžios perka teritorijos apsaugos paslaugą. Palmiros Mart nuotr.

Jis tvirtina tikįs, kad žmonės, kurie metų metus eilėse laukia socialinio būsto, šiame name šiemet jau galės įsikurti. Pasak direktoriaus, po teisminių ir profesinių ginčų su valstybės institucijomis projektas dar kartą šiuo metu yra viešinamas. Po to bus atliekama pilna jo ekspertizė, gautas naujas  leidimas statyti.

Nors šios vardijamos procedūros skamba keistai, kai kalbama apie jau pastatytą daugiabutį namą, į kurį įskelti laukia aibė žmonių, tačiau tokia yra biurokratinių spąstų atlaisvinimo formalioji tvarka ir logika. Statybos leidimai šiam objektui statyti jau buvo dukart išduoti ir tiek pat kartų panaikinti. Vyko ilgi teisminiai procesai.

O viskas prasidėjo pakankamai sklandžiai: statybos techniniame projekte buvo numatyta prie namo įrengti 32 automobilių stovėjimo vietas, nes traktuota, kad yra statomas gyvenamosios paskirties pastatas įvairioms socialinėms grupėms, o tokiems statiniams reikia užtikrinti 0,8 vietos vienam butui. Tačiau Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos priežiūros inspekcija, patikrinusi statybos leidimą, nurodė, kad šis pastatas yra trijų ir daugiau butų gyvenamasis namas, todėl privaloma įrengti po vieną automobilių stovėjimo vietą vienam butui.

Nepaisant to, 2018-ųjų spalį buvusi Savivaldybės administracija pasirašė 2,324 mln. eurų vertės (ji vėliau padidėjo iki 2,617 mln. eurų) statybų sutartį su bendrove „Eikos statyba”, nes laikytasi įsitikinimo, jog elgiamasi teisingai bei teisėtai ir laiku nebuvo pakoreguoti dokumentai pagal kontroliuojančių institucijų pateiktas pastabas, tačiau prasidėję teismai buvo pralaimėti.

Šiuo metu paskelbtuose pastatyto daugiabučio namo Rambyno 14A projektiniuose pasiūlymuose nurodoma, kad įvažiavimas į sklypą yra iš Priegliaus gatves. Automobilių stovėjimo vietų poreikis projektuojamam namui – 40 vietų. Suprojektuota automobilių stovėjimo 10 vietų aikštelė, 30 automobilių stovėjimo vietų, netilpusių į statinio žemės sklypo ribas, numatyta išdėstyti už sklypo ribų.

Anot G. Neniškio, būtent dėl tų parkavimo vietų už statomo namo sklypo ribų ir buvo daugiausiai biurokratinės kebeknės. Teko gauti leidimus formuoti jiems atskirą sklypą, jį suformuoti atitinkama tvarka. Automobilių stovėjimo aikštelės įrengimo prie žemės sklypo Rambyno g. 14 darbai su techninio darbo projekto parengimu savivaldybei papildomai atsiėjo 77 655 eurus, juos atlikto UAB „Terebro”.

Su statybininkais savivaldybė galutinai atsiskaitė praėjusių metų pabaigoje, o kol daugiabutyje nėra galimybės apgyvendinti žmonių, ji nuo šių metų pradžios perka teritorijos apsaugos paslaugą. UAB „Baltijos saugos grupė” per šiuos metus už tai bus sumokėta 7200 eurų.

Techninį socialinio daugiabučio namo projektą nuo 2008 metų rengė Visagine įsikūrusi UAB „Svertas“. Už šiuos darbus Klaipėdos savivaldybė jai sumokėjo 170 tūkst. litų. Ši bendrovė teikia svarstyti ir dabartinius projektinius pasiūlymus.

Klaipėdoje socialinio būsto laukia apie 700 asmenų ir šeimų.

INFORMACIJA

Susipažinti su projektiniais pasiūlymais galima iki rugpjūčio 2 d. Liepų g. 11, Klaipėdoje, darbo dienomis darbo valandomis iš anksto susitarus tel. 8 626 13329 arba internetinėje svetainėje https://www.klaipeda.lt/pp

Pasiūlymus galima teikti iki rugpjūčio 2 d. raštu adresu Liepų g. 11, Klaipėda, el. p. jelena.vorobjova@klaipeda.lt

Viešas susirinkimas vyks rugpjūčio 2 dieną, 16 val. nuotoliniu būdu. „Microsoft Teams“ susitikimas Susitikimo ID: 339 183 309 585 Kodas: sP9xgt


  2022-07-21

  Vienas komentaras apie “Naujas „socialinis” daugiabutis: vietoje apgyvendinimo – biurokratinės projektavimo procedūros”

  1. AvatarPoniai (IP: 78.57.242.154)

   Aciu poniai Velykienei ir Budinui uz toki profesionalu palikima.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt