Nidoje – išskirtiniai filmai apie Ukrainos naikinimą

Regionas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2022-07-21

Liepos 22, 23 dienomis, 22.00 val. Nidos bendruomenės namuose vyks išskirtinės filmų „Donbasas” ir „Babij Jaras. Kontekstas” peržiūros. Šie režisieriaus Sergejaus Loznicos filmai tiria Ukrainos naikinimą.

Vilniaus dailės akademijos Nidos meno kolonijos kartu su kultūros ir turizmo informacijos centru „Agila” ir Neringos muziejais organizuojamos peržiūros formuojamos kaip atsakas į Babij Jaro Memorialinio Holokausto centro iniciatyvą rinkti lėšas „Yahad-in unum” organizacijai, skirtai išsamiai dokumentuoti ir rinkti Rusijos agresorių įvykdytų nusikaltimų prieš žmoniją įrodymus.

„Yahadin-in unum“ yra organizacija, kurios tikslas – surasti masinius nacių žudymo įrankius ir žydų aukų kapines buvusioje Sovietų Sąjungoje. Organizaciją 2004 metais įkūrė Prancūzijos Romos katalikų ir žydų bendruomenės.

Rusijos agresija prieš Ukrainą parodė, kad genocido praktikos niekur neišnyko. Jos atsikartoja Bučoje, Irpine, Kyjive, Charkive, Mariupolyje ir kituose Ukrainos miestuose – miestuose, kuriuos per Antrąjį pasaulinį karą bombardavo nacistinė Vokietija. Filme „Babij Jaras. Kontekstas” matome, kaip Rusijos apšaudyti dega namai, ligoninės ir vaikų darželiai. Žmonės bėga į rūsius ir bombų slėptuves arba traukiasi. Milijonai žmonių priversti palikti namus ir persikelti į saugesnę vietą Ukrainoje arba užsienyje.

Babij Jaro Memorialinio Holokausto centras bendradarbiauja su tyrėjų grupe, kuri rengiasi sudaryti patikimą duomenų bazę JT Tarptautiniam Teisingumo Teismui Hagoje. Pirmieji žingsniai jau žengti – fondo akademinė taryba kreipėsi su pareiškimu į Tarptautinio baudžiamojo teismo prokurorą. 

Daugiau informacijos apie filmus ir lėšų rinkimo nuorodos čia.

Žymos: | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Regionas

Rugsėjis - nemokamų ekskursijų mėnuo Neringoje

Po besibaigiančios vasaros siautulio ir įspūdžių pabūti ramybėje kviečia Neringa. Kaip ir kasmet rugsėjis čia – turizmo mėnuo. Džiaugsmą keliauti ...
2023-08-30
Skaityti daugiau

Regionas

„Tek saulužė ant maračių“ kviečia švęsti vidurvasarį

Birželio 22–25 d. Neringa kviečia leistis į legendomis apipintą, paparčio žiedo paieškų ir Joninių nakties magijos kupiną tarptautinį folkloro festivalį ...
2023-06-20
Skaityti daugiau

Politika

„Žinau, ką renku“ kviečia į priešrinkiminius debatus Neringos savivaldybėje

Nešališkas politikos stebėsenos tinklas „Žinau, ką renku“ vasario 20 d., pirmadienį, Nidos meno kolonijoje organizuoja kandidatų į mero postą debatus. Neringos ...
2023-02-15
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This