Dangės skvere pagaliau atsidaro kavinė (26)

Miestas
Avatar photoArtūras Šulcas
2022-07-22

MB „Belaiko”, pavasarį laimėjusi Klaipėdos miesto savivaldybės paskelbtą konkursą, pastatyti kavinę rekonstruotame Dangės ir pradėti teikti paslaugas buvo įsipareigojusi per 3 mėnesius. Kavinė jau iškilo.

Artūro Šulco nuotr.

Vieta jai išnuomota penkeriems metams su galimybe pratęsti terminą dar penkeriems metams. Numatytasis kavinės plotas –  76,3 kv. m. Nuo būtent tokio ploto bus apskaičiuojamas vietinės rinkliavos įmokų dydis.

„Atvira Klaipėda” anksčiau pranešė, kad MB „Belaiko” laimėjo tik antrajame savivaldybės skelbtame konkurse. Pirmasis konkursas kilnojamajai lauko kavinei atnaujintame Dangės skvere įrengti pasibaigė neradus sutarimo su vieninteliu jo dalyviu. Šis primygtinai siekė, kad kavinė veiktų ištisus metus, o konkurso sąlygose buvo nurodytas sezoniškumas. 

Todėl Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis savo įsakymu pakeitė konkurso sąlygas ir dabar jau konkursą laimėjusio subjekto įrengta kavinė Dangės skvere galės veikti ištisus metus. Būsimasis kavinės šeimininkas buvo renkamas ne  pagal geriausios kainos pasiūlymą, o pagal projektinį pasiūlymą – „architektūrinį sprendimą – vaizdus, pjūvius, išdėstymą vietovėje masteliu”.

Dangės skvere, netoli Biržos tilto, turi rastis ir nedidelė (22 kv. m) mobili kavinė, veiksianti tik sezoniškai. Kol kas jos dar nėra. Prie Biržos tilto tradiciškai kol kas prekiaujama tik ledais.

Žymos: | | |

Komentarai (26):

Atsakymai į “Dangės skvere pagaliau atsidaro kavinė”: 26

 1. Čerlis parašė:

  Super gerai sugalvota išnaudota erdvė koks bistro kavinukas malonu gamtoi acikvėpti nėra dulkiu mašinu yžimo

  • Marta parašė:

   Vieta verta geresnio statinio o ne laikinos pavesines.Juk ne prie juros nuo audru pasislepti.Teisingai miestieciai raso kad nauju statiniu lygis ne miesto o pakrascio miestelio

  • Martai parašė:

   Miestiečiai daug ką rašo. Būtina visada reaguoti? Niekas juk jiems netrukdė dar pirmajame konkurse sudalyvauti, būtų antro nereikėję, ir pakviesti kad ir D. Liebeskindą ar M. Fuksą kavinę čia suprojektuoti. O dabar dėl sezoniškumo pasidžiaukime, ką turime. Už penkių metų visi niurzgliai savo ambicijas įgyvendint galės.

 2. Anonimas parašė:

  Yra puikių komentarų… Ar savivaldybėje nebėra architektų? Ar mieste nėra dailininkų-architektų? Iš tikro miestas paverčiamas vaizdais iš sovietinių laikų sodininkų bendrijų… Kas buvo neseniai Atgimimo aikštėje? Būdelės-konteineriai -kavinės jau „puošia” Mumlaukio ežerėlio pakrantę- Liepojos gatvė, prie Malūno-Trinyčių tvenkinio, Melnragėje prie Molo…. Klaipėda tampa provincija su senamadišku miesto planavimu…. Kas toliau?

  • Nu parašė:

   O ar zmones kada pasidomes, kuriam laikui laikui leidzia verslui dirbti ? Konkursa leimejus verslas gali dirbti 5 metus su galimybe dar 5 metam pratesti. Tad paskaiciuokyte kosk projektas turi atsipirkti per nax 10 metu prekiaujant kava ? Labai gudrus kalbeti nepasidomejus kaip ir kas yra istiesu. Gerb. Komentatoriai verslininkai.

 3. Saulius parašė:

  Pasakysiu visiems skeptikams ir priešingai nusiteikusiems žmonėms, jums viskas blogai yra tik blogai šnekate, jai nepatinka tai ir neikit. Smagu ir skanu nusipirkti kavos puodeli ar kokių sulčių su pyragu ar kokiu tortu, gal ir skaniai papietauti ar ledu desertą pasiimti. Puiki lauko kavinė.

 4. Vydune parašė:

  Nesuprantu pastaruoju metu tokios nemeilės Klaipėdai. Rimtai, norisi verkti. Negana, kad ji tampa cementu ir trikeliuotu miestu, dar ir sodo nameliai vietoj kavinių pradedami statyti. Negi tikrai neatsirado kūrybos pastatyti patrauklią kavinę. Ir ar reikėjo ją statyti prie vaikų žaidimo aiškštelės, tėvams galvos skausmas, o norintiems parke ramisu išgerti kavos visiškai netinkama vieta.

  • vaje vaje parašė:

   Jei netinkama vieta,ir neik,eik į centrą ar kur ir išgersi kavos, bambekliai amžini,jiems niekas negerai,ale tai eksponatai esate

 5. Kokio Džembo parašė:

  Viešas tualetas su šiltnamiu? Ar kas čia?

 6. Irutė parašė:

  Super.Aišku, kad reikèjo.

 7. Skeptikams parašė:

  Tai kad niekas nesiveržė čia tą kavinę atidaryti. Nežinojot? Tik iš antro karto konkursas įvyko. O kalbant apie meniu, nesitikėkit čia kepsnius, burgerius šlamšti- kava, pyragaitis, geriausiu atveju koks užkandukas. Keista, kažkas Michelin lygio restorano čia tikisi. Nieks juk netrukdė konkursuose sudalyvauti, pakviesti pasaulinio lygio architektus ir padovanoti miestui architektūros šedevrą su pasaulyje garsiais maisto gamintojais, visgi prasmingiau, nei klaviatūrą beprasmiškai barškinti.

  • valgytojas parašė:

   Klaipėdoje yra tiktai kelios vietos, kur gali gauti geros, nors ir brangios, kavos. Suskaičiuoti jas užtektų vienos rankos pirštų, dar ir liktų. Visur kitur – tik birzgalas, irgi nepigus, tačiau toks, kad sykį paragavus daugiau nebesinori kojos kelti į tą užeigą, kavine ar baru pasivadinusią. O užkandukai su tiek cukraus, kad trims užtektų, arba neduokdie, su saldikliais, kancerogenais, alergenais ir dar velniai žino su kuo… Jeigu naujoji kavinė bus panaši, tai gal geriau tenebūna jos iš viso.

  • Valgytojui parašė:

   Džiaugiuosi, kad niekada tavęs ten neteks sutikti…

  • valgytojas parašė:

   Klysti, brač, kaip tik ruošiuosi būnant netoliese užeiti atsigerti kavos ir, jei kas „užklius už akies”, paragauti. Bus aiškumas. Ir nėr čia ko ginčytis, sakoma, kad skonis ir spalva draugų neturi.

 8. Duonos valgytojas parašė:

  Dabar bet kas ir bet kaip „nebepraeina”. Bet kuri viešo maitinimo ar pramogų įmonė neišsilaikys, jeigu nesiūlys klientui ko nors išskirtinio, ko neturi kiti, skanaus, geros kokybės ir už protingą kainą, jaukios aplinkos ir padoraus aptarnavimo. Tada nereikės prašytis visokių iš už kalno atbėgusių katinų ar riebių žąsinų pagalbos, žmonės patys išsiaiškins, atėję „balsuos euru” ir norės vėl sugrįžti. Antraip, bus vargo vakarienė, ir galop – bankrotas.

 9. Sodininkas parašė:

  Neniškis: „Būsimasis kavinės šeimininkas buvo renkamas ne pagal geriausios kainos pasiūlymą, o pagal projektinį pasiūlymą – „architektūrinį sprendimą – vaizdus, pjūvius, išdėstymą vietovėje masteliu”.

  Čia galima suprasti, kad šiltnamis „Danės skvere” yra geriausias architektūrinis sprendimas?!

 10. ZULCIJA parašė:

  APGAILĖTINA. Kaip beje ir idiotiška savivaldybės koncepcija verslui daryti investiciją 5 metams jau nekalbant apie skvero kompleksinį projektavimą. Nesuvoktas nei laikmetis, nei vieta nei deklaruota 100mečio idėja. Ir kur tas „architektūrinis sprendimas”? Taip nedirba net Vilkaviškis ar kokie Balbieriškiai, bet Klaipėdai tinka.

  • Anonimas parašė:

   Man irgi buvo toptelėjusi mintis, dėl minėtų kavinių prišnerkštos aplinkos. Nekalbu apie langus. Apie lauko grindų ar šaligatvio plovimą turbūt apskritai nėra girdėję.

 11. Rima parašė:

  Šiltnamis triušiams užbėgti. Danės skvere užtenka tų pačių KELIŲ KAVINIŲ- tik švaros ie aptarnavimo kokybės trūksta. 10TILTŲ -GULYKLA vaikų, VERO cafe – NEPLAUNA LANGŲ, DURŲ 12 MĖN PER METUS.
  Tie šiltnamiai neišgelbės. Norime KOKYBIŠKŲ RESTORANINIŲ KAVINIŲ NAUJUOSE, RESTAURUOTOSE PASTATUOSE.

  PERKELKITE KAVINES Į LIBERALŲ KAMPĄ, ADMINISTRACIJOS PASTATĄ, …

 12. Anonimas parašė:

  Galvojau tualetas bus……

 13. Rūta parašė:

  panašu į šiltnamį miesto centre

 14. Joris parašė:

  Labai labai reikėjo!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Švietimas

„Pajūrio“ progimnazijai jau ieškoma naujo vadovo

Klaipėdos savivaldybė paskelbė „Pajūrio“ progimnazijos vadovo paieškos konkursą. Anksčiau šiai įstaigai vadovavusi direktorė Julija Archišina pasitraukė iš pareigų, nes įtarta, kad ...
2024-06-22
Skaityti daugiau

Spyglys

Savivaldybės taryba dykai duoną valgo…*

„Opozicija yra atostogose”, – tokį nuosprendį Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus paskelbė prieš savivaldybės Tarybos posėdį ketvirtadienį, kai paaiškėjo, kad nė ...
2024-06-21
Skaityti daugiau

Kultūra, Svarbu

Bus suteikiamas „Mero kultūros magistro vardas”?

„Ar nesvarstėte tokio varianto, kadangi dabar bus ne kolegialus sprendimas, o galutinis vienasmenis sprendimas, pakeisti pačios nominacijos pavadinimą iš „Klaipėdos ...
2024-06-20
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This