P0

Miestas

Klaipėdos „Akropolyje“ pažadintos močiutės suknelės (2)

Samanta Malakauskaitė, „Atviros Klaipėdos" praktikantė
2022-07-22


Klaipėdos prekybos ir pramogų centre „Akropolis“ atidaryta fotoparoda, kurioje atgijo močiučių suknelės.

Samantos Malakauskaitės nuotr.

Vasaros pradžioje moterys buvo kviečiamos atsiųsti savo nuotraukas dėvint močiučių sukneles ir užrašyti istorijas apie senelių gyvenimo tarpsnius bei rūbo atsiradimo istoriją. Socialinėje iniciatyvoje „Pažadink močiutės suknelę“ dalyvavo 51 moteris. Iš pusšimčio atsiųstų nuotraukų komisija išrinko aštuonias fotografijas su įdomiausiomis istorijomis.

Parodos idėja kilo „60+“ projektų vadovei Laurai Balčiūtei.

„Pavasaris, šilti orai. Laura pasidalino tokia slapta mintimi, kad, sako, norėčiau kažką padaryti gražaus, kad būtų prisimenamas močiutės atminimas <…>. Pažiūrėjom, jog artėja vasara, moterys tikriausiai dažniau nei bet kada sukneles išsitrauks, pasižiūrės, gal čia reikia naujos <…> ir galbūt idėja visai būtų nieko į močiučių spintas ir garderobą pažvelgti“, – fotoparodos atidaryme dalinosi parodos kuratorė ir iniciatyvos komunikacijos atstovė Dovilė Vainorė.

Ji pažymėjo, kad ši paroda yra ne tik apie tvarumą, bet ir apie bendravimą su savo močiutėmis, taip perimant šeimos istorijas.

„Šita iniciatyva <…> svarbiausia yra apie tai, kad būtų kažkokia užuomina, kažkoks pretekstas pasikalbėti su savo močiute ar vyresniuoju šeimos nariu apie praeitus laikus, apie tai, kaip tam tikras daiktas atkeliavo į šeimą“, – apie fotoparodos idėją pasakojo jos kuratorė.

Samantos Malakauskaitės nuotr.

Šalia komisijos išrinktų nuotraukų moterys parašė ne tik istorijas, kaip suknelės pateko į jų rankas ir kokiais gyvenimo momentais jas dėvėjo močiutės, bet ir pasidalino, kuo šios suknelės joms yra ypatingos.

Vilkėdama močiutės sukneles jaučiu ne tik drabužį ant pečių, bet ir nematomą apsaugą, globą. Su šiuo drabužiu jaučiuosi labai iškilmingai“, – rašė parodos dalyvė Ieva Girdvainienė.

Princese galiu patapti kožną mielą dieną. Ir kaskart toks jautrus jaukumas, jaučiant mylimos močiutės šypseną, suknelėn įaustą, suima“, – apie jausmą, dėvint močiutės suknelę, dalinosi Laura Stankūnė.


  Miesto straipsnių vidus

  Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

  2022-07-22

  2 komentarai “Klaipėdos „Akropolyje“ pažadintos močiutės suknelės”

  1. AvatarPuiku (IP: 78.61.146.110)

   Labai gražus sumanymas.

   • AvatarDovilė (IP: 84.15.180.167)

    Ačiū už palaikymą. Fotoparoda toliau keliauja per Lietuvą: po Klaipėdos, vykome į Šiaulius, paskui į Kauną, toliau sekė Alytus. O vakar paroda atidaryta darkart Vilniuje tik jau kitoje erdvėje nei pirmąkart: Medardo Čoboto Trečiojo amžiaus universiteto erdvėse. Griebkime močiutę už rankos ar įsikibkime seneliui į parankę – ir pirmyn į parodą. Pakeliui – ne tylomis, o pasišnekučiuojant.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt