Klaipėdos „Akropolyje“ pažadintos močiutės suknelės (2)

Miestas
Samanta Malakauskaitė, „Atviros Klaipėdos" praktikantė
2022-07-22

Klaipėdos prekybos ir pramogų centre „Akropolis“ atidaryta fotoparoda, kurioje atgijo močiučių suknelės.

Samantos Malakauskaitės nuotr.

Vasaros pradžioje moterys buvo kviečiamos atsiųsti savo nuotraukas dėvint močiučių sukneles ir užrašyti istorijas apie senelių gyvenimo tarpsnius bei rūbo atsiradimo istoriją. Socialinėje iniciatyvoje „Pažadink močiutės suknelę“ dalyvavo 51 moteris. Iš pusšimčio atsiųstų nuotraukų komisija išrinko aštuonias fotografijas su įdomiausiomis istorijomis.

Parodos idėja kilo „60+“ projektų vadovei Laurai Balčiūtei.

„Pavasaris, šilti orai. Laura pasidalino tokia slapta mintimi, kad, sako, norėčiau kažką padaryti gražaus, kad būtų prisimenamas močiutės atminimas <…>. Pažiūrėjom, jog artėja vasara, moterys tikriausiai dažniau nei bet kada sukneles išsitrauks, pasižiūrės, gal čia reikia naujos <…> ir galbūt idėja visai būtų nieko į močiučių spintas ir garderobą pažvelgti“, – fotoparodos atidaryme dalinosi parodos kuratorė ir iniciatyvos komunikacijos atstovė Dovilė Vainorė.

Ji pažymėjo, kad ši paroda yra ne tik apie tvarumą, bet ir apie bendravimą su savo močiutėmis, taip perimant šeimos istorijas.

„Šita iniciatyva <…> svarbiausia yra apie tai, kad būtų kažkokia užuomina, kažkoks pretekstas pasikalbėti su savo močiute ar vyresniuoju šeimos nariu apie praeitus laikus, apie tai, kaip tam tikras daiktas atkeliavo į šeimą“, – apie fotoparodos idėją pasakojo jos kuratorė.

Samantos Malakauskaitės nuotr.

Šalia komisijos išrinktų nuotraukų moterys parašė ne tik istorijas, kaip suknelės pateko į jų rankas ir kokiais gyvenimo momentais jas dėvėjo močiutės, bet ir pasidalino, kuo šios suknelės joms yra ypatingos.

Vilkėdama močiutės sukneles jaučiu ne tik drabužį ant pečių, bet ir nematomą apsaugą, globą. Su šiuo drabužiu jaučiuosi labai iškilmingai“, – rašė parodos dalyvė Ieva Girdvainienė.

Princese galiu patapti kožną mielą dieną. Ir kaskart toks jautrus jaukumas, jaučiant mylimos močiutės šypseną, suknelėn įaustą, suima“, – apie jausmą, dėvint močiutės suknelę, dalinosi Laura Stankūnė.

Žymos: | | | | | |

Komentarai (2):

Atsakymai į “Klaipėdos „Akropolyje“ pažadintos močiutės suknelės”: 2

  1. Puiku parašė:

    Labai gražus sumanymas.

    • Dovilė parašė:

      Ačiū už palaikymą. Fotoparoda toliau keliauja per Lietuvą: po Klaipėdos, vykome į Šiaulius, paskui į Kauną, toliau sekė Alytus. O vakar paroda atidaryta darkart Vilniuje tik jau kitoje erdvėje nei pirmąkart: Medardo Čoboto Trečiojo amžiaus universiteto erdvėse. Griebkime močiutę už rankos ar įsikibkime seneliui į parankę – ir pirmyn į parodą. Pakeliui – ne tylomis, o pasišnekučiuojant.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Verslas

Paskutinį gegužės šeštadienį - Sveikatos mugė

Gegužės 25 d., paskutinį gegužės šeštadienį, Klaipėdos prekybos centre „Akropolis“ pirmą kartą vyks Sveikatos mugė. „Tikimės, kad šios mugės įkvėps ...
2024-05-24
Skaityti daugiau

Miestas

Gerumo PARA-TONAS sugrįžta su dviguba jėga 

Prieš 6 metus Klaipėdoje gimusi iniciatyva, kurios metu sportuojant buvo galima prisidėti prie paramos Klaipėdos sutrikusio vystymosi kūdikių namams, bus ...
2024-05-21
Skaityti daugiau

Kultūra

Naujojoje Klaipėdos galerijoje – paroda „Po savo dangumi“

Gegužės 16-ąją, ketvirtadienį, 17.30 val. Naujojoje Klaipėdos galerijoje (mados ir verslo centre „Herkaus galerija“) bus atidaroma Giedros Purlytės tapybos paroda ...
2024-05-13
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This