P0

Vasara

Savaitgalis paplūdimyje su vaikais: ką svarbu turėti su savimi

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-07-22


Savaitgalį pranašaujami vasariški orai ne vieną šeimą paragins išvykai prie jūros ar ežero. Kol mažiesiems paplūdimyje svarbiausi smėlio žaislai, tėvams šis laikas pareikalauja daug rūpesčio. Nuo didelių bangų ir pasimetimo minioje iki nudegimų saulėje ar susižeidimų. Todėl „Eurovaistinės“ farmacininkė Jelena Deksnienė dalijasi paprasta atmintine, ką vertėtų turėti su savimi visai šeimai keliaujant į paplūdimį.

Vaikų oda yra kur kas plonesnė ir gležnesnė nei suaugusiųjų, todėl jiems apsaugos priemonės nuo saulės yra būtinos. Palmiros Mart nuotr.
Kūno temperatūros vanduo

Aktyviai leidžiant dieną paplūdimyje labai paprasta pamiršti išgerti pakankamai vandens, pasakoja „Eurovaistinės“ farmacininkė Jelena Deksnienė. Anot jos, vaikai gali taip įsitraukti į žaidimus, kad ne visada praneš tėvams, jog yra ištroškę.

„Visuomet turėkite po ranka vandens ir kartas nuo karto pakvieskite vaiką atsigerti bent gurkšnelį. Nors gali pasirodyti, kad karštą dieną geriausiai atgaivins ledinis vanduo, iš tiesų patariama gerti mūsų kūno temperatūros vandenį. Jis geriausiai numalšins vaiko troškulį. Taip pat niekam ne paslaptis, kad vertėtų vengti sulčių ir vaisvandenių. Jeigu vaikas nenori gerti „beskonio“ vandens, pagardinkite jį vaisiais arba daržovėmis – pavyzdžiui, laimu, mėta, agurku, uogomis ar apelsinų griežinėliais“, – pataria J. Deksnienė.

Apsaugos priemonės nuo saulės

Vaistininkė pasakoja, kad vaikų oda yra kur kas plonesnė ir gležnesnė nei suaugusiųjų, todėl jiems apsaugos priemonės nuo saulės yra būtinos. Ji priduria, kad renkantis tinkamiausias priemones svarbu atsižvelgti ir į vaiko amžių.

„Kūdikiams iki 6 mėn. amžiaus nepatariama būti saulėje – čia negelbsti ir apsauginiai kremai. Peržengus šešerių mėnesių ribą galima pradėti naudoti itin aukštos apsaugos priemones – nuo SPF50. Be to, rinkitės būtent vaikams ar kūdikiams sukurtą apsaugą su mineraliniais filtrais. Vėliau nuo 12 metų galima naudoti ir žemesnės SPF apsaugos priemones. Tik nepamirškite – apsauginius kremus reikia tepti bent 30 min. prieš pasirodant saulėje, o kartoti tai kas dvi valandas bei vaikui išlipus iš vandens”, – pasakoja J. Deksnienė.

Priemonės nuo įsipjovimų ir žaizdų

Vaikštant basomis ar žaidžiant su smėliu ne visuomet išvengiami ir įsipjovimai, pastebi vaistininkė. Anot jos, ypač vaikui įsipjovus svarbu reaguoti greitai, todėl paplūdimio rankinėje nepamaišys keletas būtiniausių pirmos pagalbos priemonių.

„Kartais paplūdimio smėlyje arba ežero pakrantėje gali slėptis kriauklės ar stiklo atraižos, todėl vaikų įsipjovimų, smulkių žaizdelių ar kitų nusibrozdinimų ne visada išvengsi. Tokiais atvejais verta šalia savęs turėti dezinfekantą, pleistrus, bintą ir tepaliuką paviršinėms žaizdoms gydyti. Vaikui įsipjovus praplaukite žaizdą tekančiu švariu vandeniu, tuomet dezinfekuokite ir pagal žaizdos gylį rinkitės pleistrą arba bintą. Taip pat norint apsisaugoti nuo tokių incidentų galite paskatinti vaikus paplūdimyje dėvėti basutes ar vandens batukus“, – pataria J. Deksnienė.

Vietoje karšto čebureko – sveiki užkandžiai

Į paplūdimį keliaukite pasirūpinę sveikais užkandžiais, pataria vaistininkė. Anot jos, taip išvengsite šeimos pagundų užkandžiauti skrandį apsunkinančiais ir sunkiau suvirškinamais greito maisto produktais kaip bulvių traškučiai, čeburekai ar kepta duona su sūriu.

„Karštą dieną išvengti sustojusio vaiko skrandžio ar pilvo skausmo padės lengvi ir sveiki užkandžiai. Keliaukite į paplūdimį su šviežiais vaisiais, uogomis ir daržovėmis, taip pat nepamirškite sveikuoliškų batonėlių, praturtintų baltymais ir skaidulomis. Jie padės pasirūpinti visomis reikiamomis medžiagomis, užtikrins sotumo ir energijos pojūtį, o dėl saldaus skonio vaikai šiam užkandžiui neliks abejingi“, – pataria „Eurovaistinės“ farmacininkė.


  2022-07-22

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt