P0

Kultūra

Klaipėda atsisveikina su Vytautu Paukšte

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-07-24


Nuo sekmadienio ryto Klaipėdos dramos teatro didžiojoje salėje galima atsisveikinti su ketvirtadienį mirusiu aktoriumi, Klaipėdos miesto garbės piliečiu Vytautu Paukšte.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Paskutinį kartą atiduoti pagarbą iškiliam kūrėjui galima iki 20 val. Iš teatro urna bus išnešama pirmadienį, liepos 25-ąją, 10 val. Laidotuvės – 14 val. Vilniuje, Antakalnio kapinėse (Menininkų kalnelyje).

V. Paukštė gimė 1932 metais liepos 2-ąją Kaune, 1957-aisiais baigė Lietuvos konservatoriją. Per savo karjerą teatre sukūrė daugiau kaip 130 vaidmenų, dar per 70 personažų įkūnijo kino vaidmenyse. Aktorius buvo apdovanotas Gedimino ordino Riterio kryžiumi, Vyriausybės meno premija, Lietuvos nacionaline premija, Auksiniu scenos kryžiumi, ordino Už nuopelnus Lietuvai Komandoro didžiuoju kryžiumi bei Auksine gerve.

Martyno Vainoriaus nuotr.

„Kai man paskambino ir pasakė, kad suvisam išskrido Vytautas Paukštė, iš karto savo vaizduotės danguje pamačiau jo akis. Akys yra tikrumo lakmusas, jos iškalbingesnės už žodžius. Aktoriaus stiprybė ir tikrumas – žvilgsnyje. Paukštės akių gilumas ir žvilgsnis buvo neišmatuojami. Žvilgsnis, stipresnis už Klauso Kinskio. O už tos stiprybės buvo labai jautrus žmogus, ir tai irgi atspindėjo jo žvilgsnis. Bet kartu jis visuomet buvo orus – scenoje ir gyvenime. Ir kartu paprastas – jame kažkaip derėjo šios skirtybės. Vytautas buvo neabejotinai moralinis autoritetas teatre. Ant tokių aktorių laikosi teatras, kolektyvas. Iš jo visada jaučiau draugiškumą ir palaikymą – man tai labai padėjo dirbant Klaipėdos dramos teatre. Kaip aktorius jis visa savo esybe buvo tragikas, bet galėjo būti ir puikus komikas – toks jis buvo Tėvo vaidmenyje mano spektaklyje pagal Marius von Mayenburgo pjesę „Šaltas vaikas“. O Augusto Strindbergo „Kelyje į Damaską“ jis buvo Angelas ir Išminčius – toks jis buvo ir gyvenime, orus ir geras išminčius su pypke, smagiai pajuokaujantis ir sakraliai jaučiantis scenos meną. Epochos artistas. Gero tau skrydžio, Vytautai Paukšte. Gili užuojauta artimiesiems”, – savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook” rašo režisierius Oskaras Koršunovas.


  2022-07-24

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt