P0

Miestas

Sovietmečio statinys Smiltynėje po rekonstrukcijos panašės į vilą (1)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-07-24


Lietuvos jūrų muziejus per porą metų rekonstruos Kuršių nerijoje esantį, dabar nenaudojamą pastatą, pažymėtą Smiltynės g. 7 numeriu. Rekonstrukcijos projektą parengė UAB „ARCHKO“. 

Projektuotojų vizualizacija

Atnaujintame pastate, pasak muziejaus direktorės Olgos Žalienės, po rekonstrukcijos bus saugomi muziejaus eksponatai. Jis bus pritaikytas ir mokslinei veiklai – pastate bus įrengtos eksponatų tyrimo ir saugojimo patalpos.

Projektuotojų vizualizacija

Šis pastatas pastatytas sovietmečiu, sienoms naudojant plytų mūrą. L plano formos pastatas turi du aukštus, pastogę ir rūsį. Pagrindinis pastato tūris simetriškas, sudarytas iš trijų tarpatramių, kurių centrinėje dalyje yra laiptinė. Tarpatramių plotis 4 m., centrinės dalies plotis 2,5 m., priestato dydis 4×6 m. Pastato konstrukcijų fizinė būklė dar yra gana gera, bet jis seniai neremontuotas ir yra nusidėvėjęs.

Projektuotojų vizualizacija

Sklype suprojektuotas dviejų aukštų su mansarda kultūros paskirties pastatas, vientisos vilos stilistikos architektūrinės išraiškos. Pastato tūris išliks L formos, su dviem dvišlaičiais stogais, jis komponuojamas galu į Kuršių marias. Įėjimas akcentuojamas dideliais langais ir stikliniu stogeliu. 

Pagrindinis dekoro elementas – stilizuotas fachverkas, kuris buvo naudojamas istorinių Smiltynės vilų statybai ir yra būdingiausias Smiltynės vilų akcentas. Pastato fasadų apdailai bus naudojamos klinkerinės plytos, tinkas, medinio fachverko elementai, stogui – keraminės čerpės.

Atnaujinto pastato rūsyje bus įrengtos eksponatų izoliavimo ir konservavimo patalpos, buitinės, įrankių sandėliavimo ir šildymo vėdinimo techninė patalpos. Bus įrengtas ir liftas.

Sklypas yra Smiltynėje, Klaipėdos miesto vakarinėje dalyje, ir patenka į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją. Jis yra ant kalvos, tankiai apaugęs krūmais ir medžiais. Tarp jų yra ir yra nemažai vertingų medžių.


  2022-07-24

  Vienas komentaras apie “Sovietmečio statinys Smiltynėje po rekonstrukcijos panašės į vilą”

  1. AvatarBaisiai graziai... tiek fantazijos..... (IP: 78.57.234.187)

   Nereikejo tiek architekturos mokytis, kad toki grozi suprojektuoti…..

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt