„Je suis Žardė” keliasi į Senąjį turgų

Kultūra
Avatar photoPalmira Martinkienė
2022-07-25

Šių metų gegužę uostamiesčio Žardės prekybos centre surengtą fotografijų parodą, pavadintą „Je suis Žardė” („Aš esu Žardė”), jau šią savaitę galės apžiūrėti dar daugiau klaipėdiečių ir miesto svečių.

Jūros šventės išvakarėse, ketvirtadienį, ji bus atidaryta Senajame turguje.

Parodos „Je suis Žardė” atidarymas – jau šį ketvirtadienį, liepos 28 d., 18 val., Senojo turgaus halėje.I. Mockutės – Pocienės nuotr.

Pasak idėjos autorės, iš Tauragės kilusios, o pastaruosius 8 metus uostamiestyje, Žardininkų gyvenamajame mikrorajone gyvenančios fotomeninkės Ingridos Mockutės – Pocienės, menininke ji svajojo tapti dar paauglystėje.

„Daug skaičiau, visad ieškojau tiesos, domėjausi filosofija. Atrodė, kad menininkams suteikta galia suprasti būtį daug aiškiau. Baigiau Telšių dailės aukštesniąją mokyklą, vėliau, šiai mokyklai gavus Vilniaus dailės akademijos statusą, joje tęsiau studijas”, – pasakoja ji.

Tačiau pasirinkta specialybė – juvelyrika – netapo savęs ieškančios moters gyvenimo profesija, o išbandžius ne vieną sritį, nugalėjo fotografija.

Šiuo metu Ingridą su nuolatiniu jos palydovu – fotoaparatu – galima sutikti ne viename klaipėdiečių renginyje, ją jau pažįsta nemaža uostamiesčio gyventojų dalis – ir ne vien tik menininkai.

Palmiros Mart nuotr.

Fotografuodama, filmuodama ir kalbindama Žardininkų mikrorajono gyventojus savo projektui „Je suis Žardė”, su daugeliu iš jų ji susidraugavo, džiaugiasi šios vietos vis augančia bendruomene ir per pastaruosius metus sutvarkyta, labai pagražėjusia mikrorajono gyvenamąja aplinka.

„Mano tema visad buvo žmogus – nuo kasdieniško portreto, silueto peizaže, reportažo iki bandymo nerti gilyn į vidinį pasaulį”, – sako I. Mockutė – Pocienė, kviesdama klaipėdiečius į parodos „Je suis Žardė” atidarymą jau šį ketvirtadienį, liepos 28 d., 18 val., Senojo turgaus halėje.

Paroda čia veiks iki spalio 1 d.

Žymos: |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Sveikata

Vyks neįgaliųjų patirties dalinimosi forumas

Spalio 18 d., trečiadienį, 10.30 val., Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešojoje bibliotekoje (Turgaus g. 8) organizuojamas Neįgaliųjų patirties dalinimosi ...
2023-10-12
Skaityti daugiau

Fotoreportažai, Kultūra

„Menininkai esame visi“

Pirmadienį Klaipėdos miesto savivaldybės I. Kanto viešosios biliotekos Meno skyriuje vyko parodos „Neformatiniai meniniai sprendimai“ atidarymas. Joje savo kūrybą pristatė ...
2022-07-12
Skaityti daugiau

Fotoreportažai, Svarbu, Veidai

Žardės bendruomenę ir rajoną įamžino nuotraukose ir filme

Apniukusią šeštadienio popietę neįprastoje Klaipėdos vietoje – viename iš vadinamųjų miegamųjų mikrorajonų – surengta fotografiją paroda bei filmas pradžiugino nemažą ...
2022-05-07
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This