P0

Verslas

Už apleistus Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro pastatus suplojo beveik 1 mln. eurų

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-07-25


Antrasis šių metų ketvirtis patrauklių NT objektų ir kitų laimikių elektroniniuose aukcionuose ir varžytynėse ieškantiems pirkėjams buvo sėkmingas – naujus savininkus nuo šiol turės apleisti mokyklų, sandėlių ir buvusių reabilitacijos centrų pastatai patraukliose šalies vietose. Ne ką mažau gali džiaugtis ir Registrų centro administruojamame e. varžytynių ir aukcionų portale šį turtą realizavusios institucijos – kai kurių parduotų objektų galutinės kainos net kelis kartus viršijo pirminę pardavimo kainą.

Šių metų balandžio-birželio mėnesiais Registrų centro tvarkomame e. varžytynių ir aukcionų portale buvo paskelbta beveik 2,8 tūkst. elektroninių varžytynių ir aukcionų, iš kurių įvyko daugiau kaip 700, o realizuoto kilnojamojo ir nekilnojamojo turto vertė siekė beveik 27 mln. eurų.

Antstolių skelbtose varžytynėse antrąjį šių metų ketvirtį parduota turto už 7,9 mln. eurų, savivaldybių aukcionuose – už 4,8 mln. eurų, nemokumo administratorių varžytynėse – už 0,7 mln. eurų, kitų institucijų aukcionuose – už 7,9 mln. eurų. Antrąjį ketvirtį taip pat įvyko Turto banko organizuoti aukcionai už 5,3 mln. eurų.

Antrąjį šių metų ketvirtį brangiausiai parduotu objektu tapo Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro organizuotame aukcione parduoti apleisti mokymo centro pastatai. Už šias patalpas uostamiestyje naujieji šeimininkai nepašykštėjo beveik 1 mln. eurų.

„E. varžytynių ir aukcionų portalas ir toliau išlieka patogia ir patrauklia platforma įmonėms ir institucijoms realizuoti nereikalingą ir nebenaudojamą turtą, nekilnojamojo turto objektus. Pirkėjams tai taip pat puiki vieta greitai ir centralizuotai gauti visą reikalingą informaciją apie parduodamą turtą, dalyvauti aukcione ar varžytynėse ir teikti pasiūlymus neišeinant iš namų ar biuro”, – pranešime pažymi Registrų centro Apribojimų informacinių sistemų skyriaus vadovas Saulius Grudzinskas.


  2022-07-25

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt