P0

Fotoreportažai, Miestas, Svarbu

Istorijos kartojasi: atnaujintą šaligatvį išardė ir ties iš naujo (20)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-07-26


Rumpiškės gatvės gyventojai neatsistebi: neseniai kapitališkai suremontuotas šaligatvis, eiantis nuo Paryžiaus Komunos iki Sausio 15-osios gatvės, vėl išardytas. Nors jo atnaujinimas buvo baigtas tik šiemet.

Artūro Šulco nuotr.

Iki šių metų rugsėjo 1 dienos turėtų būti baigtas bene vienas iš sudėtingiausių Klaipėdos miesto integruoto vystymo teritorijos programos projektų – kompleksiniai daugiabučių kiemų sutvarkymo darbai. Jie apima didžiulį, bene liūdniausiai dar prieš porą metų atrodžiusį uostamiesčio gyvenamąjį kvartalą, rytuose besiribojantį su Rumpiškės gatve. 

Šiuo metu Rumpiškės gatvės šaligatvis yra išardytas, klojami požeminiai tinklai, pastatyti nauji apšvietimo stulpai.

Paklaustas, ar čia darbuojasi gatvių apšvietimo įmonė, „Atviros Klaipėdos” sutiktas specialistas atsako: „Ne, mes iš „VVARFF”.

Artūro Šulco nuotr.

Pasak pašnekovo, UAB „VVARFF” gavo dar vieną, papildomą, savivaldybės užsakymą apšvietimui Rumpiškės gatvėje atnaujinti. Jis tikino, kad ne visą naują nutiestą šaligatvį teko išardyti, o tik atskiras jo dalis, arčiau Paryžiaus Komunos gatvės. Tačiau pasivaikščiojus ilgėliau, susidaro įspūdis, jog išardyta yra gerokai daugiau jau naujai nutiestų šaligatvio dangų.

UAB „VVARFF” yra vienas iš daugiausiai Klaipėdos miesto savivaldybės panašių viešųjų pirkimų konkursų laimintis rangovas. Ši bendrovė įgyvendina ir minėtą kompleksinį daugiabučių kiemų sutvarkymo projektą. Projekto vertė – beveik 6 milijonai eurų. Sutartis dėl šių darbų buvo pasirašyta 2020 metų pradžioje. Tuomet skelbta, kad visas projektas bus baigtas per dvejus metus.

Tiesa, kai kurie šio projekto aspektai kėlė ir vis dar kelia nerimą visuomenėje. Dėl medžių kirtimų prasidėjus projekto įgyvendinimui virė daugiausia aistrų – nueita net iki teisminių procesų. Dabar kai kurie gyventojai (o jų paakinti ir politikai) piktinasi dėl pradėjusių tvinti namų rūsių bei statybininkų elgesio su paliktais augti medžiais.

Artūro Šulco nuotr.

Klaipėdoje tokios istorijos, kai tik atnaujintos gatvių, šaligatvių, aikščių, skverų dangos ardomos, nes kažkas užmiršo nutiesti po jomis kokias nors komunikacijas, nėra labai retos. Taip buvo nutikę Martyno Mažvydo alėjoje, Vytauto gatvėje, šalia viešbučio „Viktorija” ir kitose vietose.

Ne kartą savivaldybės iniciatyva vyko pasitarimai su požeminius tinklus turinčiomis įmonėmis, siekiant susitarti dėl įvairių projektų suderinamumo laike. Tačiau tikslaus algoritmo nerasta, apsiribota tik tuo, kad įmonės praneša savivaldybei iš anksto, kada ir kokius darbus vykdys.


  2022-07-26

  20 komentarai “Istorijos kartojasi: atnaujintą šaligatvį išardė ir ties iš naujo”

  1. AvatarNuomonė (IP: 83.179.18.127)

   Laikas valdininkams įkrėst beržinės košės gal pradės mąstyti .

  2. AvatarFaktas (IP: 77.79.44.48)

   Kodėl reikia šitaip ciniškai meluoti. Tie minimi šaligatviai iš tiesų nebuvo keisti, išskyrus po gabaliuką prie įvažų į kiemus ( juk yra šitiek foto) . Keista, bet buvo aiškinama kad jie neįeina į šį projektą. Kad po kiemų renovacijos skęsta rūsiai ir ne tik, yra begalės vaizdo įrašų, faktų, raštų , kvaila tai neigti!. ….. Matomai kažkam labai naudingas toks faktų iškraipymas.

   • AvatarAnonimas (IP: 84.15.189.9)

    Jus sutinkate už tuos pačius darbus mokėti du ar tris kartus? Senąsias naujai sudėtas prieš metus trinkelės matyt ir numatyta keisti naujomis. Nenuostabu kad miestas apžėlęs.

  3. AvatarGuka (IP: 84.15.176.97)

   Matyt rašytojas prieš tai nebuvęs Rumpiškės gatvėje. Atnaujinta buvo tik maža dalis šaligatvio.

  4. AvatarMatantis (IP: 78.60.135.84)

   Didesnio melo nesu matęs 😀 gyvenu čia pat, pro langą matosi viskas. Tiek žurnaliūgos tiek žmonės, jūs visiški buki, juk laidai šviestuvų yra po žeme, tai nori ar nenori turi išardyti, kad pakeisti + tikrai ne visas rumpiškės g. šaligatvis buvo išremontuotas, nei pusės nebuvo. Nustokit rašyti melus 🙂

   • AvatarAnonimas (IP: 213.197.131.196)

    Protinguoli, atsakyk garalėjo pakloti vamdziusiki šviestuvų kur jau sutvarkyta danga?

  5. Avatar100% (IP: 88.119.41.104)

   Dabartiniai vadovai labiausiai megsta keisti šviesoforus i “kalniuka” ,po to i pesčiuju pereja ir vel atgal i kitoki šviesoforą …

  6. AvatarKurmelis (IP: 86.100.153.45)

   Artūrai, ko tu stebiesi buką gal viu vadovų vadovavimo ” stiliumi”, juk ir pats nesenai gatve (Baltikalnio) ” tiesiniai”. Kai žinai merijos ” virtuve” lengva pamatyti nesklandumus.

  7. AvatarAnonimas (IP: 90.135.191.92)

   Kuo jūs nepatenkinti viskas suprojektuota , suplanuota pagal aukščiausius europos standartus . Viskas gerai , nežiurėkit į apačia o žiurėkit į šonus į viršu .

   • AvatarTas anonimas tai savivaldybės klerkas (IP: 90.131.47.192)

    Manau plaunantis ES pinigus per projektus. Klerkė projektas labai blogas.o tiksliau GOV NO…. TAI TIKSLIAU. PINIGU PLOVYKLA . RAJONAS SUDARKYTAS. ŽMONĖS BĖGA, RŪSIAI PASKANDINTI. DYKUMA VIEN BETONAS, KARSČIO SĄLA ORGANIZUTA.

  8. AvatarMemelender (IP: 84.15.176.229)

   Straipsnio autorius meluoja. Šaligatvis Rumpiškės gatvėje NEBUVO keistas. Pasivaikščiokite su street view, puikiai matosi kad šaligatvis buvo nekeistas. Kodėl šaligatvio nekeitė, kai rekonstravo aplinkinius kvartalus yra geras klausymas. Beje, gyventojų skaičius Klaipėdoje auga.

   • AvatarAnonimas (IP: 213.197.131.196)

    Street view rodo senas 2012metu nuotraukas. Klaipėdoje žmonių paauga tik per jūros šventę.

   • AvatarMemelender (IP: 88.119.128.78)

    Street view kaip tik įkėlė praėjusių metų nuotraukas. Netiki? Susirask Rumpiškės gatve ir pasižiurėk. Klaipėda auga. Netiki?
    Pasižiurėk, ką rodo statistikos departamentas.

   • AvatarAnonimas (IP: 90.131.47.192)

    Buvo padarytas ur vėl išardytas

   • Avatarto Memelender (IP: 84.15.186.212)

    nebemeluokite. paziurekite atidziau, kaip minejote atnaujintose nuotraukose 2021 m. akivaizdiai matosi ties ivaziavimu naujos trinkeles. jas dabar isarde. Klaipedos mieste gyventoju skaicius mazeja stabiliai 2011 >> 2014 >> 2021 surasymo duomenys.

   • AvatarMemelender (IP: 88.119.128.78)

    Taip, didžioji dalis šaligatvio buvo nekeista. Tik porą plytelių prie įcažų buvo pakeite. Nuo 2018m Klaipėda stabiliai auga. Priskaičiavus priemesčius, miestas stabiliai auga nuo dar seniau.

   • Avatarto Memelender (IP: 213.197.131.196)

    Priemiestis ne miestas, miestas turi savo ribas.ir tose ribose gyventojų skaičius stabiliai mažėja.

  9. AvatarAkivaizdu (IP: 86.100.137.239)

   kad valdžiagyvių mūsų mieste perdaug, todėl ir vyksta tokios nesąmonės.Vienas atsako už kairįjį šaligatvį, kitas už dešinį, trečias už apšvietimo stulpus o ketvirtas už kanalizacijos šulin ius.Gyventojų mieste mažėja, o biurokratų daugėja

  10. AvatarIdomu (IP: 78.56.143.253)

   Geriau pasivaiksčiokit ir pažiūrėkit “restauruotą” sukileliu gatvės dangą, kur į tarpus tarp akmenų užtepė, kažkokio mišinio kuris jau dabar sutrupėjo. O tos dalyje gatvelės pakeistos trinkeles tai turbūt nekondicines brokuotas nupirko, ar išvis nurašytas kad pigiau gavo, nes beveik visos nutrupėjusios, suskilinėjusios. O gatve dar nepabaigta. Idomu ar yra kas vertina darbų kokybę, ar tai ta pati šutvė aferistų kur dergia miestą…

   • AvatarAnonimas (IP: 78.63.37.48)

    Nieko naujo. Bus kaip su Klaipėdos baseinu.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt