P0

Regionas

Jaunojo publicisto premija – „Vaivorykštės“ gimnazistei

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-07-26


Paaiškėjo, kam bus įteikta šiemet įsteigta Johano Ferdinando Kelkio* premija „Jaunasis publicistas“. Pirmąja laureate tapo Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos moksleivė Danielė Domeikytė.

J.F, Kelkio premija ir medaliu padovanojami ir Klaipėdos apskrities Klaipėdos skyriaus žurnalistai už profesinius pasiekimus. Palmiros Mart nuotr.

J. F. Kelkio premija „Jaunasis publicistas“ apdovanojami moksleiviai už kūrybiškus, meniškai brandžius reportažus, esė bei apybraižas aktualiomis krašto istorijos ar šiandienos gyvenimo temomis. D. Domeikytė parengė straipsnį „Socialinė medija: ar toksiškas pozityvas – pozityvas?“,
kuris buvo skelbtas Klaipėdos rajono laikraščio „Banga“ interneto svetainėje.

„Šia nauja premija siekiame skatinti jaunimo kūrybiškumą, visuomeninį socialinį aktyvumą, taip pat gebėjimą vertinti įvairius krašto socialinius kultūrinius reiškinius bei siūlyti iškeltų problemų sprendimo būdus. Pirmoji premijos laureatė ne tik kūrybiška ir siekianti nuolat tobulėti,
bet užsiima ir aktyvia visuomenine veikla bei savanoryste. Jos kūriniai publikuoti vietinėje spaudoje. Džiugu, kad rajone turime tokių įkvepiančių jaunųjų kūrėjų, drąsiai besidalijančių savo mintimis“, – pranešime spaudai pažymi Klaipėdos rajono vicemerė, Johano Ferdinando Kelkio premijos „Jaunasis publicistas“ skyrimo komisijos pirmininkė Ligita Liutikienė.

D. Domeikytė bus apdovanota rudenį vyksiančios ceremonijos metu, kurią organizuos premijos steigimą inicijavęs Dovilų etninės kultūros centras.

500 eurų dydžio premiją gali gauti 14–19 metų moksleiviai, gyvenamąją vietą deklaravę Klaipėdos rajone.

______

*J. F. Kelkis (1801-1877) – Mažosios Lietuvos vienas iš lietuvių periodinės spaudos pradininkų, poetas ir pedagogas. 1832 -1875 redagavo periodinį leidinį lietuvių kalba „Nusidavimai apie evangelijos prasiplatinimą tarp žydų ir pagonių“, 1875–1877 m. – laikraštį „Pasiuntinystės laiškelis“, bendradarbiavo laikraštyje „Keleivis“. Dėl ligos 1867 m. išėjo į pensiją ir apsigyveno Kisiniuose, kur mirė ir palaidotas.


  2022-07-26

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt