P0

Regionas

Palangos „Ramybės“ galerijoje – juvelyrikos paroda

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-07-27


„Ramybės“ galerija Palangoje tęsia vasaros parodų ciklą. Šiuo metu čia jau eksponuojamos tapytojų Dalios Kirkutienės ir Adelės Liepos Kaunaitės parodos. Jas papildys taip pat ne pirmus metus su „Ramybės“ galerija draugaujančio juvelyro Vaido Gaižausko šiuolaikinės juvelyrikos paroda “Evoliucija”, kurios atidarymas vyks ketvirtadienį, liepos 28 d., 18 val.

Juvelyrą Vaidą Gaižauską trumpai galima įvardinti taip: juvelyrikos fantazijų meistras. Nuo mažų dienų žavėjęsis menu ir kūryba, augdamas ir bręsdamas išbandęs įvairiausias technikas – nuo medžio drožybos, tapybos aliejumi iki metalo plastikos, kūrėjas ir dabar vis dar kartais paima į rankas teptuką – 2020-ųjų vasarą „Ramybės“ galerijoje, be juvelyrikos, buvo pristatyta ir jo akvarelių paroda, – bet tikroji jo aistra yra juvelyrika.

Dailininkės Adelės Liepos Kaunaitės drobės pulsuoja spalvingumu ir išskirtinumu kaip ji pati. Paveiksluose atsispindi ryšys su artima aplinka, gamta, tačiau kitokioje – simbolinėje, magiškoje dimensijoje. Visa tai – ir „Ramybės“ galerijoje pristatomoje  parodoje „Žvėris iš Oro“, kurioje – naujausi, dar niekur neeksponuoti A. L. Kaunaitės darbai, nunešiantys žiūrovą į mistikos pasaulį ir panardins į susimąstymo klodus.

Dalia Kirkutienė įsiliejo į tapytojų būrį su ryškiu savo braižu. Jos tapyba labai dekoratyvi, orientuota į optinį meną. Drobės švyti išplaukusiu, tarsi išdidintu vaizdu. Mirgėjimas sukelia paslapties iliuziją. Jos teptukas drąsiai manipuliuoja motyvais: peizažu, augalais, gyviais.

Pasak menininkės, kūrybiška vaikystės namų atmosfera, tėvų suteikta laisvė gyvenime rinktis tai kas įdomu, atvedė ją į Vilniaus dailės akademiją, kur studijavo tekstilės meną. Pasiblaškiusi tarp įvairiausių veiklų ir darbų, nors ir visi jie buvo susieti su menais, nuo 2004-ųjų ji visiškai atsidavė tapybai. Labai greitai suradusi savo tapymo stilių, pagal kurį tapo atpažįstama – drobę nuklodavo spalvotais kvadratėliais, o nuo 2017 metų iš į tam tikruose rėmuose įspraustų kompozicijų peršoko į, rodos nesibaigiančias, atviras, abstrakčias ir gana gaivališkas drobes.


  2022-07-27

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt