P0

Švietimas

Baigimo pažymėjimai – pasaulio lituanistinių mokyklų pedagogėms

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-07-28


Ketvirtadienį Klaipėdos universiteto rengiamas Lituanistines studijas oficialiai baigė 2-oji laida. Dviejų savaičių trukmės studijų baigimo pažymėjimai įteikti keturiolikai absolvenčių, į uostamiestį atvykusių iš 9-ių pasaulio valstybių. 

KU nuotr.

Antrus metus KU rengiami kvalifikacijos kėlimo kursai užsienio šalyse veikiančių lietuviškų mokyklų mokytojams sulaukė ir dėmesio, ir sėkmės.

Šio projekto vadovė Kristina Blockytė-Naujokė vardijo šiemečių kursų dalyvių atstovaujamas šalis – JAV, Australija, Norvegija, Švedija, Danija, Vokietija, Rusija, Turkija, Ispanija. Gimtąją kalbą šiose valstybėse gyvenančiose tautiečių bendruomenėse skleidžiantys mokytojai lietuviškose mokyklose dirba ir kaip savanoriai, ir kaip nuolatiniai darbuotojai, jų atstovaujamos mokyklos irgi įvairios – nuo sekmadieninių mokyklėlių, kurių misija padėti tėvams palaikyti lietuviškumą, iki turinčių vardą bei pripažinimą, tokių kaip Vokietijoje veikianti Vasario 16-osios gimnazija.

Švietimo vidus

KU nuotr.

Didžiuma kursų dalyvių studijoms į Klaipėdą atvyko drauge su savo šeimų nariais, taip suderindami kvalifikacijos kėlimo poreikį ir atostogas pasiilgtoje Lietuvoje. Kol mamos klausėsi paskaitų, jų atžalos laiką leido specialiai organizuotoje vaikų laisvalaikio grupėje. Emocingoje atsisveikinimo šventėje nuskambėjo vaikų surepetuota daina apie Lietuvą.

Lituanistinių studijų absolventus pasveikinęs KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas pasidžiaugė, jog KU prisideda prie lietuviškumo išsaugojimo. Kursų dalyvių atžaloms jis linkėjo nepamiršti lietuvių kalbos, vienos iš seniausių ir gražiausių pasaulio kalbų. Lituanistines studijas užsienio lituanistinių mokyklų mokytojams remia Švietimo mainų paramos fondas. Be profesiniam tobulėjimui skirtų paskaitų jų dalyviams organizuota kultūrinė programa


  2022-07-28

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt