P0

Aplinkosauga

Jūros šventės metu dalins nemokamus ekologiškus pirkinių maišelius

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-07-28


Per Jūros šventę į uostamiestį suplūsiantys šimtai tūkstančių svečių šiemet kviečiami būti draugiškesniais aplinkai – Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras (KRATC) skelbia organizuosiantis papildomą pakuočių surinkimą iš prekybininkų, o šventės lankytojai pirkinius raginami susidėti į daugkartinio naudojimo arba į gamtai nekenksmingus popierinius maišelius bei rūšiuoti atliekas – naudotis mieste įrengtomis naujomis konteinerių aikštelėmis.  

Virginijos Spurytės nuotr.

„Iš patirties žinome, jog didžiausia masinių švenčių problema – vienkartiniai indai ir nuo maisto likusios pakuotės, kurios iki šiol dažniausiai be jokio rūšiavimo keliaudavo į bendrą atliekų konteinerį. Tai gal ir patogiausias, bet anaiptol ne tvariausias atliekų tvarkymo būdas. Todėl norime atkreipti į šventę ateisiančių klaipėdiečių ir miesto svečių dėmesį, jog šiemet be laikinų stumdomų antžeminių konteinerių mieste yra įrengtos naujos stacionarios požeminės ir pusiau požeminės konteinerių aikštelės. Jose galima išrūšiuoti stiklą, popierių, plastiką ir išmesti perdirbimui nebetinkamas buitines šiukšles“, – pranešime pažymi Roma Budrienė, KRATC direktorė.

Klaipėdoje jau veikia per 200 tokių aikštelių, 10 iš jų yra senamiesčio teritorijoje. Rūšiavimo konteinerių schemą galima rasti čia.  

Kartu KRATC praneša, jog pagamintus ekologiškus popierinius maišelius mugės prekybininkams išdalins nemokamai – į Jūros šventės atributika papuoštus maišelius bus galima sudėti pirkinius.

Taip pat prekybininkai gaus plastikinius maišus su užrašu „Popierius“, „Plastikas“ – jie skirti pakavimo dėžių, plėvelės rūšiavimui. Pripildyti maišai ir didesnės pakuotės penktadienį, liepos 29 d., mugės teritorijoje iš prekiautojų bus surenkamos apvažiavimo būdu. Danės gatvėje ir senamiestyje nuo 11 iki 12 val. kursuos dvi atliekų surinkėjų mašinos, į kurias prekybininkai galės tvarkingai atiduoti pakuotes.


  2022-07-28

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt