P0

Uostas ir jūra

Lietuvos ir Portugalijos kariuomenių vadai stebėjo bendras abiejų šalių karių pratybas Klaipėdoje

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-07-28


Liepos 25-30 dienomis Lietuvoje viešintis Portugalijos kariuomenės vadas admirolas Antonio Silva Ribeiro kartu su Lietuvos kariuomenės vadu generolu leitenantu Valdemaru Rupšiu dalyvavo Lietuvos ir Portugalijos specialiųjų operacijų pajėgų (SOP) pratybose. Kariai treniravosi laivo šturmo, priešiškų pajėgų neutralizavimo ir sulaikymo veiksmus. Tokie įgūdžiai gali būti pritaikyti ir saugant ypatingos svarbos objektus, tokius kaip Suskystintųjų gamtinių dujų terminalas.

KAM nuotr.

„Esame puikūs sąjungininkai, mūsų kariai ir Portugalijos SOP bei jūrų pėstininkai dalyvauja bendrose pratybose, treniruojasi atremti bet kokius iššūkius reaguojant nedelsiant. Geografinis atstumas mūsų vienybei nėra iššūkis – mus vienija bendros vertybės, pasitikėjimas, kovos dvasia”, – pranešime pažymi Lietuvos kariuomenės vadas.

Nuo 2015 m. Portugalija į Lietuvą siunčia rotacines pajėgas dalyvauti kovinio rengimo pratybose. Mokymuose dalyvavo įvairūs vienetai, šiuo metu su brigados „Žemaitija” ir SOP pajėgomis treniruojasi apie 150 Jūrų pėstininkų. Tai NATO programos „Assurance Measures” dalis, skirta saugumui regione ir atgrasymui užtikrinti.

Nuo 2007 m. Portugalijos naikintuvai taip pat dalyvauja NATO oro policijos misijoje, patruliuoja bei saugo Baltijos šalių oro erdvę.


  2022-07-28

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt