Pirmą kartą jūroje vyks NATO karinių laivų prasilenkimo ceremonialas

Uostas ir jūra
Avatar photoAtvira Klaipėda
2022-07-28

Šiemet Karinėms jūrų pajėgoms (KJP) švenčiant 30-ąsias atkūrimo metines, liepos 29-31 d. vyksiančioje Jūros šventėje bus galima išvysti NATO laivų grupę, Baltijos šalių bei kitų užsienio valstybių karinius laivus, iškilmingą karinių laivų prasilenkimo ceremonialą.

Įvairiose Klaipėdos vietose savaitgalį bus galima išgirsti karinių orkestrų „mūšius“, o dar vienu turistų ir vietos gyventojų traukos objektu taps karinis laivas-muziejus M52 „Sūduvis“.

Pirmąją Jūros šventės dieną, penktadienį, iškilmingos ceremonijos metu, kurioje dalyvaus Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. Valdemaras Rupšys ir svečiai iš užsienio šalių, visuomenei duris atvers laivas-muziejus M52 „Sūduvis“, kurį Karinės jūrų pajėgos perdavė Lietuvos jūrų muziejui.

Vakare laukia iškilminga Jūros šventės eisena iš J. Janonio g. į Kruizinių laivų terminalo aikštę, kur šventės atidarymo proga vyks karinių orkestrų koncertas. Eisenoje dalyvaus Karinių jūrų pajėgų būrys, užsienio karo laivų įgulų būriai, Klaipėdoje dislokuoto Portugalijos karinio laivyno jūrų pėstininkų kontingento būrys, 5 kariniai orkestrai bei daugelis kitų įvairių Klaipėdos miesto bendruomenių ir organizacijų.

Šeštadienį Jūros šventės svečius kariniai orkestrai džiugins „mūšiais“-varžytuvėmis Klaipėdos dramos teatro aikštėje ir aikštėje prie Meridiano. Kartu su KJP orkestro, koncertines programas atliks Danijos Savanoriškų jūrų pajėgų orkestras, Latvijos Karinių jūrų pajėgų orkestras, Jos Didenybės Karališkasis Škotijos jūrų pėstininkų orkestras ir JAV Karinių jūrų pajėgų Europoje ir Afrikoje orkestras, o juos visus į Klaipėdą sukvietė KJP orkestro vadovas Egidijus Miknius.

Šventės akcentu taps visą savaitę į Klaipėdos uostą rinkęsi 16 Lietuvos ir užsienio karinių laivų, kurie išplauks į jūrą dalyvauti iškilmingoje žuvusiųjų jūroje pagerbimo ceremonijoje nuleidžiant vainikus į vandenį, bei pirmą kartą Karinių jūrų pajėgų 30-ečio proga vyksiančiame iškilmingame karinių laivų prasilenkimo ceremoniale.

Renginyje ruošiasi dalyvauti NATO jūrinių pajėgų taktinės grupės 441.03. laivai – vadovavimo ir aprūpinimo laivas „Mosel“ (Vokietija) bei Kanados priešmininiai laivai „Kingston“ ir „Summerside“, Latvijos karinių jūrų pajėgų vadovavimo ir parūpinimo laivas „Virsaitis“ ir patrulinis laivas „Skrunda“, kariniai laivai  „Admiral Cowan“ (Estija), „Slazak“ (Lenkija), „Porkkala“ (Suomija), „Osten“ (Vokietija) ir Danijos savanorių pajėgų laivai – „Brigaden“, „Andromeda“, „Ringen“, „Hjortoe“ ir „Bopa“.

Klaipėdiečiai ir miesto svečiai karinius laivus galės iš arčiau apžiūrėti sekmadienį Kruizinių ir karo laivų terminale.

Žymos: | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Politika

Baltijos šalys stiprina bendradarbiavimą gynybos srityje

Trečiadienį Palangoje susitikę Baltijos šalių gynybos ministrai sutarė, kad Rusijos agresijos akivaizdoje Ukrainoje būtina toliau tęsti trišalį bendradarbiavimą ir taip ...
2024-05-22
Skaityti daugiau

ELTA

G. Nausėda ketinimus pakeisti jūrines sienas sieja su Rusijos platesnio masto veiksmais prieš NATO

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, jog skelbiami Maskvos planai keisti jūrines sienas su Lietuva ir Suomija gali būti platesnio masto Rusijos ...
2024-05-22
Skaityti daugiau

Regionas

Palangoje - Baltijos šalių ir Šiaurės grupės gynybos ministrų susitikimai

Šią savaitę, gegužės 21–23 d., Palangoje vyks Baltijos šalių ir Šiaurės grupės gynybos ministrų ir gynybos politikos direktorių susitikimai. Taip ...
2024-05-21
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This