P0

Miestas

Rotary klubo dovana Klaipėdai – istorinė graviūra (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-07-28


Klaipėdos įkūrimo 770-ojo jubiliejaus proga Klaipėdos rotary klubas “Karalienė Luizė” dovanoja miestui vertingą dovaną – daugiau nei prieš 100 metų sukurtą istorinę graviūrą, vaizduojančią Karalienės Luizės susitikimą su Napoleonu.

Klaipėdos istorinė sukaktis – puiki proga prisiminti karališkąjį miesto laikotarpį, 1807-1808 m., kai, vykstant Prūsijos ir Prancūzijos karui, Klaipėda tapo laikinąja Prūsijos karalių Vilhelmo ir Luizės rezidencija, lemtingu miestu, sostine, su kuria susiję įvykiai turėjo įtakos ir Europos istorijai.

Karalienė Luizė, siekdama išsaugoti Prūsijos žemes, ryžosi susitikimui su Napoleonu. Istoriniai šaltiniai tvirtina, kad šis susitikimas nepakeitė Napoleono nusistatymo, bet Luizės grožis ir išmintis padarė jam įspūdį.

Juodai baltą grafikos darbą, atspausdintą XIX amžiaus pabaigoje, klubas įsigijo iš kolekcininko, kuris jį prieš keletą metų pirko aukcione Vokietijoje.

Klubo lėšomis graviūra buvo atnaujinta, restauruoti autentiški rėmai, pakeistas susidėvėjęs pasportas, meno dirbinys įstiklintas muziejiniu stiklu.

Graviūrą jau bus galima apžiūrėti Klaipėdos miesto 770-ajai sukakčiai skirtoje parodoje „Neįteikta dovana karalienei Luizei“, kuri atidaroma rugpjūčio 1 d., pirmadienį, 14.30 val. Pilies muziejaus šiaurinėje kurtinoje.

Paroda muziejuje veiks iki rugsėjo 17 d.


  2022-07-28

  Vienas komentaras apie “Rotary klubo dovana Klaipėdai – istorinė graviūra”

  1. AvatarMiestietis (IP: 78.62.184.145)

   Gražu. Galėtų meras ir savivaldybė išpildyti savo pažadus įrengti karalienės Luizės kambarį rotušėje, atvirą visuomenei. O taip pat galėtų ir gatvės pavadinimą duoti. Bet kol ten sėdi tokie moraliniai nuliai kaip Cesiulis – nieko nebus. Greičiau keisti reikia nusenusius savivaldybės dinozaurus, Klaipėda turi judėti pirmyn, turi išnaudoti savo unikalią istoriją ir išskirtinį paveldą, kurio niekaio neturės joks kitas Didžiosios Lietuvos miestas.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt