P0

Švietimas

Klaipėdos universitetą pirmame etape pasirinko daugiau stojančiųjų nei pernai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-07-29


„Lietuvoje pasibaigęs pirmasis moksleivių priėmimo į aukštąsias mokyklas etapas buvo sėkmingas Klaipėdos universitetui. Pirminiai duomenys rodo, jog šiemet į pirmąjį bakalauro studijų programų kursą bus pakviesta daugiau studentų nei praėjusiais metais“, – teigia Klaipėdos universiteto (KU) rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas.

Planuojama, kad naujus akademinius metus KU pradės apie 1000 studentų – bakalaurų, magistrų, studijuoti norą Lietuvos uostamiestyje pareiškusių užsienio šalių piliečių, žmonių, pasirinkusių profesines, sutrumpintas ar papildomas studijas. Kvietimai studijuoti išsiųsti daugiau nei 100 Ukrainos piliečių.

KU pirmakursių bakalaurų grupės suformuotos 20-yje studijų programų, magistrų – 30 programų bei vienoje profesinių studijų programoje.

„Matomos tendencijos džiugina. Šiemetiniai, dar negalutiniai duomenys statistinę liniją, porą metų buvusią tiesės būsenos, jau kilstelėjo į viršų ir leidžia prognozuoti pokytį augimo kryptimi“,- džiaugėsi KU vadovas.

Jis apgailestavo dėl jaunimo pasirinkimuose ir šiemet nepirmaujančių inžinerinių studijų programų.

„Ne tik universitetai, bet ir valstybė turi ieškoti sprendimų tiksliųjų mokslų krizei spręsti. Ji – akivaizdi. Tai rodo ir abitūros matematikos egzaminų rodikliai. Jie, deja, lemia ir stojamųjų rezultatus“,- sako prof. dr. A. Razbadauskas.

Dėl nesurinkto studentų skaičiaus KU šiemet nesukomplektuotos Chemijos, Statybos, Elektros inžinerijos studijų programų grupių, bet džiaugiamasi po metų pertraukos atgimusiomis žurnalistikos, hidrologijos ir okeanografijos studijomis.

Liepos 27-ąją Europos Komisijai paskelbus sprendimą skirti tolesnį finansavimą Europos universiteto aljansui EU-CONEXUS, į kurį įeina ir KU, augimo tendenciją tikimasi išlaikyti ir ateityje.

„Tarptautinė partnerystė mums suteikia galimybę pasiūlyti jaunimui akademiškai stiprias jungtines studijų programas ar specializacijos kryptis. Šiemet net 250 paraiškų sulaukė 6-ių EU-CONEXUS partnerių sukurta jungtinė magistrantūros programa „Jūros biotechnologijos“, iš jų atrinkti 26 studentai, turėsiantys visapusišką finansinę paramą studijoms, o jas baigę gausiantys Europos universiteto diplomą“,- akcentuoja KU rektorius.


  2022-07-29

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt