P0

Kultūra

Kviečia į meistriškumo dirbtuves su Tekle Kavtaradze

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-07-29


Šių metų rugsėjo 5–9 d. Klaipėdos lėlių teatro edukaciniame centre (Vežėjų g. 4) vyks trečiosios meistriškumo dirbtuvės, skirtos scenos menų profesionalams, kuriantiems lėlių teatre ar norintiems išbandyti šią paslaptingą, tarpdisciplinišką ir įvairiapusišką teatro rūšį. Šį kartą su Tekle Kavtaradze bus kalbame apie teatro dramaturgiją ir objektą.

Penkių dienų trukmės dirbtuvėse kino ir teatro dramaturgė Teklė Kavtaradzė supažindins su dramaturgijos teorija, kurią vėliau dalyviai turės galimybę išbandyti praktikoje: dramaturgijos teorijos pagrindus jungiant su kūrybinio rašymo praktikomis bei tokiu būdu vystant dalyvių atsineštas ar vietoje sugalvotas idėjas.

Dirbtuvių metu bus gilinamasi į kūrinio temos ir idėjos sąvokų skirtį, daug dėmesio bus skiriama mažiausio dramaturginio pasakojimo vienetui – scenai. Taip dalyviai po truputį pamatys, iš ko ir kaip susideda visas dramaturginis pasakojimas, pažins „mažąjį“ istorijos formatą, įgaus pasitikėjimo savarankiškai judėti prie didesnės istorijos kūrimo. Svarbus dirbtuvių elementas – dramaturgija lėlių teatre: bus nagrinėjama, kokie naratyviniai specifiškumai atsiskleidžia lėlių teatro dramaturgijoje, spektakliuose, pjesėse, ką reiktų turėti omenyje kuriant ir rašant būtent lėlių, objektų teatrui.

Iš arčiau susipažinus su dramaturgijos teorija, žinias dalyviai pritaikys praktiškai. Tam bus sukurtos visos – teorinės ir praktinės – sąlygos, kūrybiškai saugi ir atvira aplinka.

„Dirbtuvės gali būti naudingos jau turintiems idėją ar jos užuomazgą bei norintiems ją vystyti, bet taip pat ir tiems, kurie tiesiog nori paeksperimentuoti su dirbtuvių metu gimsiančia medžiaga,  idėja. Tam skirsime laiko ir dėmesio – stengsimės atpažinti, kas kiekvienam dalyviui šiuo metu yra svarbu, apie ką norisi rašyti, tyrinėti“, – pranešime pažymi dirbtuvių vedėja dramaturgė T. Kavtaradzė.

Dirbtuvės skirtos visiems, norintiems susipažinti su teatro dramaturgija ir išbandyti šį žanrą. Nebūtina turėti rašymo ar dramaturgijos kūrimo patirties, kviečiami visi teatro ir meno sričių kūrėjai, studentai, o gal ir visai kitose srityse esantys žmonės, jaučiantys smalsumą ir norą pažinti (dramaturgiją, save, kitą, idėjas), išbandyti save rašant teatrui.

Dirbtuvės yra nemokamos, tačiau vietų skaičius labai ribotas, tad raginama paskubėti registruotis. Registracija vyks iki rugsėjo 1 d. 10 val. Registracijos nuoroda – Klaipėdos lėlių teatro interneto svetainėje arba „Facebook“ paskyroje. Organizacijos veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

INFORMACIJA

Teklė Kavtaradzė yra teatro ir kino dramaturgė, rašyti pradėjusi nuo prozos ir poezijos, dabar aktyviai dirbanti teatre ir kine. Baigė kino dramaturgijos bakalauro ir vaidybos magistro studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Jau penkerius metus veda kūrybinio rašymo laboratorijas ir mato tai kaip labai svarbų profesinio gyvenimo tyrinėjimų lauką. Lietuvos teatro ir muzikos akademijoje veda kūrybinio rašymo ir teatro dramaturgijos paskaitas. Teatre kaip dramaturgė dirbo prie įvairių spektaklių, skirtų vaikams Vilniaus teatre „Lėlė“, Jaunimo teatre, skirtų suaugusiesiems Jaunimo teatre, Lietuvos nacionaliniame dramos teatre. „Menų spaustuvėje“ debiutavo ir kaip režisierė su spektakliu paaugliams „Kissmas“. Teklė taip pat yra kino filmų scenarijų bendraautorė.


  2022-07-29

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt