P0

Fotoreportažai, Kultūra, Svarbu

Muziejui perduotas ir „Sūduvis”, ir jo istorinė vėliava

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2022-07-29


„Džiaugiuosi, jog nuo šiol „Sūduvis” yra Klaipėdos ir visos Lietuvos žmonių laivas”, – penktadienį popiet dalyvaudamas buvusio Karinių jūrų pajėgų minų paieškos laivo „Sūduvis” oficialioje perdavimo Jūrų muziejui ceremonijoje sakė Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. Valdemaras Rupšys. Kartu jis už šį minininką, kuris 20 metų tarnavo Lietuvai, dėkojo Vokietijai bei patikino, jog Lietuvos kariuomenė „yra pasirengusi ginti šalies nepriklausomybę ir užtikrinti mūsų gerovę”.

Kartu su simboliniu laivo perėmimu muziejaus direktorei bus patikėta ir istorinė „Sūduvio” vėliava, kurią O. Žalienė pasižadėjo stropiai saugoti. Palmiros Mart nuotr.

Iškilmėse taip pat dalyvavo ir šiuo metu Klaipėdoje viešintis Portugalijos kariuomenės vadas admirolas Antonio Silva Ribeiro, o stebėti laivo atvėrimo lankytojams ceremonijos Dangės krantinėje susirinko minia Jūros šventės dalyvių.

Ir Lietuvos kariuomenės vadas, ir Karšto apsaugos viceministras Vilius Semeška dėkojo Jūrų muziejaus direktorei Olgai Žalienei, sutikusiai pratęsti „Sūduvio” gyvenimą, paverčiant jį muziejaus ekspozicija. Kartu su simboliniu laivo perėmimu muziejaus direktorei bus patikėta ir istorinė „Sūduvio” vėliava, kurią O. Žalienė pasižadėjo stropiai saugoti.

Tuo metu miesto meras Vytautas Grubliauskas, pasveikinęs visus su artėjančiu Klaipėdos 770-uoju gimtadieniu, pasidžiaugė, jog nors jis yra buvusio minininko bendraamžis, skirtingai nei „Sūduvis”, kol kas savo tarnybos dar baigti nežada.

„Šiandien mes turėtume kalbėti ne vien tik apie šio nuostabaus, dvasingo laivo perdavimą muziejaus tikslams, turime kalbėti apie naują Lietuvos karinių jūrų pajėgų istorijos puslapį, kurį šiandien pradedame rašyti”, – sakė V. Grubliauskas, pridūręs, jog nuo šiol gyventojai „turės galimybę pažinti Karinio jūrų laivyno istoriją iš vidaus”.

Po iškilmingos ceremonijos, kurios metu laive buvo pakeltos Lietuvos ir Jūrų muziejaus vėliavos, Jūros šventės dalyviai galėjo apžiūrėti muziejumi tapusį laivą.

Penktadienį ir sekmadienį laivo lankymas nemokamas, o kitomis dienomis bilietas suaugusiems kainuos 4 eurus, vaikams ir senjorams – 2 eurus, neįgaliesiems lankymas nemokamas. Laivą bus galima lankyti visomis dienomis, išskyrus pirmadienį ir antradienį. Liepos – rugpjūčio mėnesiais laivo ekspozicija lankytojams bus atverta nuo 12 iki 19 val. (sekmadieniais – iki 17 val.), kitais metų mėnesiais – nuo 10 iki 17 val., sekmadieniais – nuo 12 iki 17 val.

Laivo perėmimas muziejaus žinion užtruko beveik metus laiko, nes vis nerasta jam prišvartuoti tinkamos vietos.

Ir šiuo metu dalis klaipėdiečių yra nepatenkinti dabartine laivo vieta – internete yra paskelbę peticiją, kuria siekia, kad karinis laivas iš šios vietos būtų perkeltas kitur.

Tuo metu „Sūduvis”, nuo šiandien oficialiai tapęs Jūrų muziejaus istorine ekspozicija, žada tarnauti ir patriotiniam ugdymui, ir šiuolaikinės Lietuvos jūrų istorijos pažinimui bei plėsti gyventojų akiratį jūrinės inžinerijos ir technologijų srityse.

Palmiros Mart nuotr.

INFORMACIJA

Laivas buvo pastatytas 1958 m. Vokietijos kariniam laivynui. 1978-1979 m. laivas modernizuotas iš minų traluotojo į minų paieškos laivą. 1999 metais ,,Sūduvis“ (M52) priskirtas Lietuvos kariuomenės Karinėms jūrų pajėgoms, jis buvo eksploatuojamas iki 2021-ųjų metų.

Laivas su įgula dalyvavo daugelyje tarptautinių ir nacionalinių pratybų ir operacijų. Ne kartą buvo priskirtas ir sėkmingai atliko užduotis NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų grupėje ir greitojo reagavimo pajėgose. Plaukiojo ne tik Baltijos jūroje, bet ir kituose tarptautiniuose vandenyse.

Viena iš įspūdingiausių „Sūduvio” kelionių – jis pasiekė Lietuvos krantus net per didžiausią pastarojo meto uraganą Anatolijus.


  2022-07-29

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt