P0

Regionas

Originalių edukacinių erdvių ieškotojus nustebino Klaipėdos rajonas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-07-29


Tarp geriausiai savo edukacines erdves kuriančių ir jas ugdymui naudojančių švietimo įstaigų – ir Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazija bei Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centras. Tokie rezultatai nudžiugino šią savaitę paskelbus Mokyklų edukacinių erdvių konkurso rezultatus.

Finale – penkios rajono ugdymo įstaigos
Organizatorių nuotr.

Konkursas, kurį kas dvejus metus organizuoja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, vykdomas dviem etapais – savivaldybių ir nacionaliniu lygmenimis. Kaip pasakoja nacionalinės komisijos narė, Klaipėdos rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Irena Barbšienė, kiekviena savivaldybė į antrąjį konkurso etapą gali deleguoti 5 ugdymo įstaigas. Būtent tiek jų šiemet dalyvauti konkurse pareiškė norą ir Klaipėdos rajone.

Visos penkios – Gargždų lopšeliai-darželiai „Ažuoliukas“ ir „Saulutė“, Dituvos pagrindinė mokykla, Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centras bei Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazija keliavo tiesiai į nacionalinį konkurso etapą.

Sėkmės raktas – bendrystė

Nacionalinė komisija aplankė švietimo įstaigas vietose, įteikė Aplinkos ministerijos skirtus prizus – po naują „Lietuvos raudonąją knygą“ ir, vadovaudamasi konkurso vertinimo kriterijais, išrinko nugalėtojus.

Edukacinių erdvių kūrimas ir naudojimas buvo vertinamas pagal tam tikrus kriterijus, tokius kaip inovatyvumas, žaliųjų erdvių kūrimas ir jų naudojimas, judumas, estetinė išraiška, dalykinis integralumas ir pan. Svarbu buvo ir tai, kaip švietimo įstaiga įsitraukia į projektines veiklas, vykdo informacijos sklaidą ir kaip sugeba įtraukti visą bendruomenę.

„Vertintojus sužavėjo mūsų rajono įstaigų komandų gebėjimas kurti ir tikėjimas tuo, kas daroma dėl vaikų. Ne pirmą kartą dalyvauju komisijoje, tad išties kas kartą matome didelius pokyčius. Labai norisi pagirti Dituvos pagrindinės mokyklos bendruomenę, kuri įstaigos aplinką pakeitė neatpažįstamai. Kolegos liko sužavėti Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos vidaus erdvėmis, kurios labai gražiai įprasmina Vasario 16-osios signataro atminimą. Mokykloje įkurtas muziejus, vaismedžių sodas, iš etnoprojektams skirtų Savivaldybės lėšų pastatyti muzikiniai lauko instrumentai. Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centras, kalbant apie vaikų saviraišką, labai stiprūs ir gamtosauginėje veikloje“, – pranešime pažymi I. Barbšienė.

Konkurso nugalėtojai rugpjūčio mėnesį bus kviečiami dalyvauti tarptautiniuose mokymuose Lenkijoje, Vokietijoje ir Čekijoje, o spalio mėnesį – ir į tarptautinę konferenciją Vilniaus universiteto Kairėnų botanikos sode.


  2022-07-29

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt