P0

Fotoreportažai, Uostas ir jūra

Prezidentas pagerbė žuvusiuosius jūroje

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-07-30


Prezidentas Gitanas Nausėda ir pirmoji ponia Diana Nausėdienė šeštadienį dalyvavo Jūros šventėje, pagerbė žuvusiuosius Baltijos jūroje.

Prezidentas dalyvavo tradicinėje vainikų žuvusiems jūroje nuleidimo ceremonijoje, kurios metu į Baltijos jūrą nuleisti vainikai iš karo laivo „Jotvingis“.

Šalies vadovas su pirmąja ponia vėliau stebėjo karinių laivų prasilenkimo ir pagarbos atidavimo jūroje ceremoniją, kuri skirta Karinių jūros pajėgų 30-mečiui pažymėti.

Roberto Dačkaus (Prezidentūra) ir Tomo Donausko nuotr.

Tokios ceremonijos metu laivai atiduoda pagarbą ir parodo taikius ketinimus vienas kito atžvilgiu. Kariniams laivams artėjant vienas priešais kitą, laivų deniuose išsirikiuoja įgulos ir atiduoda pagarbą prasilenkiančio laivo įgulai. Laivui, kuriame yra aukščiausio rango karininkas arba valstybės pareigūnas, pagarba visuomet atiduodama pirma. Šiemet laivui N42 „Jotvingis“, ant kurio denio buvo prezidentas, pagarbą atidavė keturi Lietuvos karinių jūrų pajėgų ir dešimt užsienio karinių laivų atvykusių į Jūros šventę Klaipėdoje iš Danijos, Estijos, Kanados, Latvijos, Lenkijos, Suomijos ir Vokietijos.


  2022-07-30

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt