P0

Klaipėdos/Mažosios Lietuvos istorija

Parodoje – neįteiktos dovanos karalienei Luizei fragmentas

Ugnė Rekašiūtė, „Atviros Klaipėdos" praktikantė
2022-08-01


Pirmadienį popiet Pilies muziejaus šiaurinėje kurtinoje duris atvėrė paroda „Neįteikta dovana karalienei Luizei“.

Muziejuje lankytojai turi galimybę pirmą kartą išvysti unikalią relikviją – aukso siūlais siuvinėtos suknelės, skirtos karalienei Luizei, fragmentą. Ši dovana taip ir nebuvo įteikta dėl ankstyvos karalienės mirties.

Ugnės Rekašiūtės nuotr.

Renginio pradžioje vedėja pakvietė aplankyti Karališkąją parodą bei pristatė žmones, prisidėjusius prie parodos atidarymo.

Pasak Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus direktoriaus Jono Genio, ,,tai ypatingas eksponatas, skirtas miesto jubiliejui“. Direktorius susirinkusiems pasakojo, kaip šis eksponatas atkeliavo į Klaipėdą, pridūręs, jog dar du šios suknelės fragmentai yra saugomi kituose muziejuose, vienas – Londone, o kitas – Berlyne.

Apie karalienės Luizės legendomis apipintą asmenybę ir jos gyvenimo kelią pasakojo ir knygos ,,Karališkoji Klaipėda“ autorė ir kultūrologė Jovita Saulėnienė.

,,Istorinės asmenybės didumas matuojamas tuo, kaip savyje tobulai sukoncentruojamas praeities, dabarties ir ateities laikas. Karalienė savo gyvenimu, savo darbais ir žygiais pranoko savo epochą“, – kalbėjo ji.

Šis eksponatas ypatingas ne tik savo su karaliene Luize siejama istorija, bet ir sudėtinga siuvinėjimo technika.

Apie iššūkius, su kuriais teko susidurti restauruojant audinį, pasakojo restauratorė Audronė Petroševičiūtė. Jos teigimu, prisiliesti prie tokio audinio jai buvo didelis džiaugsmas – šilkas buvo nepaprasto trapumo, o tokie drabužiai yra istorija.

Ugnės Rekašiūtės nuotr.

Parodoje galima išvysti ne tik garsiosios suknelės fragmentą, bet ir karalienės Luizės graviūras, kurias muziejui padovanojo Klaipėdos Rotary klubas ,,Karalienė Luizė“ ir Rytų Prūsijos dailės mylėtojų draugija „Nidden“.

Paroda muziejuje veiks iki rugsėjo 17 d.

INFORMACIJA

Napoleono karų metu Prūsijos karalienė Luizė su šeima nuo 1807 m. sausio iki 1808 m. sausio gyveno Klaipėdoje. Jos pirkliai nutarė padovanoti karalienei išskirtinę puošmeną – ispanų meistrų Berlyne pagamintą aukso siūlais siuvinėtą suknelę. Dėl ankstyvos karalienės mirties jos nespėta įteikti, tačiau šios suknelės fragmentas ilgus metus buvo saugomas žymios Ankerių giminės namuose Rusnėje. Giminės palikuonis Tilmanas Kroekeris 2021 m. gegužės 25-ąją Jonui Geniui parašė laišką, teigdamas, jog nori šią relikviją padovanoti Mažosios Lietuvos istorijos muziejui.


  2022-08-01

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt