P0

Verslas

Tvarkys maisto atliekas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-08-03


Lietuvoje maisto atliekų kiekis mišriame komunalinių atliekų sraute sudaro apie 15 proc., o vienam šalies gyventojui vidutiniškai tenka 41 kg maisto atliekų per metus.

Remiantis teisiniais reikalavimais iki 2023 m. gruodžio 31 d. turi būti užtikrinta, kad biologiškai skaidžios atliekos, tarp jų ir maisto, būtų surenkamos atskirai arba atskiriamos ir perdirbamos ten, kur jos susidaro. Šiuo metu tinkamos infrastruktūros tokiam procesui užtikrinti Klaipėdos regione nėra.

Dėl to Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras (KRATC) įgyvendina projektą „Maisto atliekų apdorojimo infrastruktūros sukūrimas Klaipėdos RATC“.

Projekto tikslas – sukurti maisto atliekų apdorojimo – paruošimo tolimesniam perdirbimui infrastruktūrą Klaipėdos regione.

Projekto įgyvendinimo metu numatoma suprojektuoti ir pastatyti maisto atliekų apdorojimo įrenginių pastatą Dumpiuose, Ketvergių g. 2A. Pastate bus sumontuota maisto atliekas apdorojanti įranga. Įranga leistų iš gyventojų surenkamas maisto atliekas apdoroti aplinkai ir visuomenės sveikatai saugiu būdu. Tolesnio perdirbimo metu iš jų būtų išgaunami tiek maistiniai/medžiaginiai, tiek energetiniai ištekliai.

Numatoma, kad 2023 m. rudenį įgyvendinus projektą bus sukurti ne mažesni kaip 6 673 t/metus maisto atliekų apdorojimo pajėgumai.

Projekto metu sukurta maisto atliekų apdorojimo infrastruktūra sudarys galimybes apdoroti iš Klaipėdos bei Neringos gyventojų atskirai nuo mišrių komunalinių atliekų surinktas maisto atliekas.

Pažymėtina, kad be minėtų maistinių/medžiaginių ir energetinių išteklių gavimo, maisto atliekų atskiras surinkimas ir apdorojimas leistų sumažinti mišrių komunalinių atliekų, naudojamų deginimo įrenginiuose ar šalinamų sąvartyne, kiekį, nuo kurio priklauso mišrių atliekų surinkimo ir tvarkymo kaina.

Apie 80 proc. projektui įgyvendinti reikalingos sumos finansuojama Europos Sąjungos Sanglaudos fondo lėšomis, o likusią dalį skiria projekto vykdytojas – KRATC.


  Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

  2022-08-03

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt