P0

Politika, Svarbu

Visuomenė negali susipažinti su savivaldybės sandoriais

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-08-03


Tačiau ne dėl savivaldybės kaltės: trikdžiai yra Vyriausybės viešųjų pirkimų tarnybos (VPT), kuri prižiūri, kaip laikomasi Viešųjų pirkimų įstatymo, biudžetinės įstaigos interneto portale.

 „Cvpp.lt sutarčių posistemėje nesimato 2022 m. liepos mėnesio paviešintų Klaipėdos miesto savivaldybės sutarčių. Ar tai gali būti CVPIS sutrikimai, nes sutartys buvo paviešintos?” – taip į VPT rugpjūčio 2 d. kreipėsi savivaldybės administracijos Viešųjų pirkimo skyrius, gavęs nerimo signalus iš „Atviros Klaipėdos”.

„Informuojame, jog apie problemą pranešėme rangovams. Kai problema bus išspręsta, informuosime. Šiuo metu fiksuojami laikini sutrikimai dėl viešinamų sutarčių, kai jos yra tinkamai išsaugomos, tačiau CVPP puslapyje nepasiskelbia arba neatsinaujina”, – tą pačią dieną savivaldybė iš valstybės VPT gavo tokį atsakymą.

Paskutinis Klaipėdos miesto savivaldybės paskelbtas ir matomas sandoris cvpp.lt portale buvo šių metų birželio 23 d.: apie vizualinio identiteto kūrimo paslaugų sutartį. Po jo šiame portale prie savivaldybės pirkimų radosi informacija apie nežinomo paslaugų pirkėjo Biud (141833324) sandorį, kuris galioja iki … 1970 metų sausio 1 d. 

Panašių nesąmonių pastaruoju metu radosi ir kitų valstybės ir savivaldybių įmonių, įstaigų sandorių viešuose skelbimuose. Apie sutrikimus ir jų priežastis nei šios institucijos, nei VPT viešai nepranešė.


  2022-08-03

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt