P0

Kultūra

Miesto šurmulyje – ramybės kampelis

Ugnė Rekašiūtė, ,,Atviros Klaipėdos" praktikantė
2022-08-04


Ketvirtadienį popiet Prano Domšaičio galerija pristatė „Miesto sodą“. Šis projektas simbolizuoja gamtos ir žmogaus ryšį miesto aplinkoje. Tarp pastatų plytinčiame unikaliame sode – keturių menininkų lauko ekspozicija.

Ugnės Rekašiūtės nuotr.

Šį skulptūrų projektą sugalvojo galerijos vadovė Skaistė Marčienė, siekdama išnaudoti ir pagyvinti Prano Domšaičio galerijos kiemelyje esančią erdvę.

,,Šis kiemas – snaudžianti gražuolė, norėjosi atidaryti erdvę, kurioje būtų galima pasigrožėti augalais, pabūti su savimi, pasidžiaugti tyla,“ – kalbėjo ji. Šiame unikaliame sode galima pailsėti tiek fiziškai, tiek morališkai. Nors sodas plyti šalia gatvės, automobilių ūžesio beveik negirdėti.

Kiekvienas autorius pristatė savo kūrinius.

Menininkas Tomas Daukša savo kūrinį – džiaugsmo fontaną – įsivaizdavo tarsi žaidimo aikštelę vaikams, kurioje galima braidyti, žaisti ir taškytis. Raimondas Daukša savo kūrinius – kirmėliuką ir krabus – interpretavo tarsi pasyvumą ir aktyvumą.

Nors visame sode dominuoja jūros ir vandens tema, vienas iš kūrinių išskirtinis – tai beždžionė, sukurta Donato Jankausko.

Miesto sode taip pat galima išvysti Juozo Laivio kūrinį ,,Ryba“, kuris anksčiau buvo eksponuojamas Varšuvoje tuščiame fontane. Ten atsitiktiniai lankytojai, užlipę ant žuvies, netyčia ją perlaužė per pusę.

Lauko ekspoziciją galima bus aplankyti iki lapkričio 1 dienos.


  2022-08-04

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt