P0

Verslas

Rekonstruos ir padidins parduotuvę Baltijos prospekte

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-08-04


Baltijos prospekte 101 numeriu pažymėtą parduotuvę norima rekonstruoti ir apie 300 m² padidinti jos plotą. Projektiniai pasiūlymai, kuriais norima „išreikšti sumanyto projektuoti statinio architektūros ir kitų pagrindinių sprendinių idėją”, pateikti viešai svarstyti.

Po rekonstrukcijos pastato aukštis siektų 7,5 metro. Jame įsikurs maisto ir smulkių buitinių prekių parduotuvė, vaistinė. Parduotuvės apdaila bus tamsiai pilkos spalvos akmens plokštės, aukšto spaudimo laminato (HPL) fragmentai, skarda. Jos vidaus apdailai numatoma naudoti gipso kartoną, berėmio stiklo konstrukciją, įvairių tipų pakabinamas lubas.

Sklypas, kuriame yra rekonstruoti ir plėsti numatyta parduotuvė, yra 2944 m² ploto. Nuosavybės teisė – Lietuvos Respublika, sudaryta nuomos sutartis su UAB „Rivona“. Projektinius pasiūlymus parengė MB JVPI.

Teigiama, kad pastatas padidinamas „priekyje esančio plataus ir funkciškai nereikalingo pėsčiųjų tako ir ūkinio kiemo sąskaita”. Pagrindinis įėjimas į pastatą ir ūkinė dalis paliekami tose pačiose vietose. Esamos automobilių statymo vietos aikštelės sklype ir už sklypo ribų maksimaliai padidinamos.

Automobilių parkavimo aikštelėje sklypo ribose planuojama 17 parkavimo vietų. Greta sklypo projektuojamoje aikštelėje numatyta dar 48 tokių vietų galimybė, o iš viso čia galės būti laikomi 65 parduotuvės lankytojų ir gyventojų automobiliai.

„Esami pėsčiųjų takai sklypo ribose yra perteklinio pločio, todėl jie susiaurinami ir jų sąskaita įrengiami žalieji plotai – veja su krūmais ir gėlynais, – rašome pasiūlymuose. – Transporto judėjimo schema nekeičiama. Pėsčiųjų judėjimo keliai taip pat nekeičiami.”

Teigiama, kad rekonstravus parduotuvę poveikis aplinkai sumažės, nes naujos pastato inžinerinės sistemos užtikrins mažesnę oro ir triukšmo taršą. Automobilių parkavimo aikštelės ir ūkinio kiemo aikštelės paviršiniai vandenys surenkami ir valomi specialiuose įrenginiuose. Prie oro tiekimo difuzorių triukšmo lygis neviršys 35-45 dBA. Oro tiekimo ištraukimo sistemoms parinkti įrenginiai ir triukšmo slopintuvai turi užtikrinti, kad įrangos triukšmo lygis artimiausioje gyvenamoje teritorijoje neviršytų nustatytų ribinių verčių.

Verslo straipsnių visus kompas

Su projektiniais pasiūlymais galima susipažinti čia. Viešas susirinkimas vyks rugpjūčio 23 d. 15 val. Vieta/platforma – https://teams.live.com/meet/9415629319452.


  2022-08-04

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt