P0

Uostas ir jūra

Tikrins SGD terminalo infrastruktūros būklę po vandeniu

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-08-05


Akcinė bendrovė „Klaipėdos nafta“ rengiasi suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo hidrotechninių statinių povandeninės dalies ir magistralinio dujotiekio povandeninės dalies apžiūrai ir remontui. 

Martyno Vainoriaus nuotr.

Dujotiekio povandeninės techninės apžiūros metu bus tikrinama dujotiekių vamzdyno sandarumas, apsauginės dangos būklė, vamzdynų įgilinimo atitiktis projektinėms altitudėms, vamzdžių apsaugos nuo mechaninių pažeidimų būklė, stebima, ar yra išorinių defektų.

Krantinės hidrotechninių statinių metalinių laikančiųjų konstrukcijų techninės apžiūros metu bus tikrinamos atskirų elementų bei visos konstrukcijos deformacijos, galimi jų poslinkiai nuo projektinės padėties. 

Tai pat – atskirų konstrukcinių elementų stygius, skerspjūvių geometriniai matmenys bei formos iškraipymai, elementų, nenumatytų projekte, panaudojimas, temperatūrinės bei mechaninės metalo pažaidos, elementų tarpusavio jungimo mazgai, antikorozinių padengimų būklė bei tikrinama, ar nėra kitokių defektų. 

SGD terminalas yra Klaipėdos valstybinio jūrų uosto akvatorijoje, kurios gylis šioje vietoje – 16 metrų. Terminalo jūrinius įrenginius sudaro 450 m. ilgio prieplauka, sumontuota ant 134 polių. Prieplauka susideda iš aukšto slėgio ir aptarnavimo platformų, 3 švartavimosi ir 6 tvirtinimo aikštelių, 2 mažųjų laivų prieplaukų, kurios pritvirtintos prie polių 2 metrų gylyje.

Ant aukšto slėgio dujų platformos yra pritvirtinta statvamzdžio metalinė konstrukcija su apsauginiu dėklu, skirta laikyti ir saugoti dujotiekį nuo mechaninių pažeidimų. Ji yra panirusi po vandeniu apie 4 metrus. Aptarnavimo platformoje yra sumontuoti 4 vertikalūs priešgaisriniai siurbliai, kurie yra panardinti į vandenį apie 2-3 metrus.

Dujotiekio vamzdis jungiantis krantinę su požeminiu dujotiekiu, ir povandeninė sklendė yra  ant marių dugno, 12-15 metrų gylyje, prispausti gramzdikliais ir pritvirtinti ant 4 atraminių polių. Bendras vamzdžio ilgis po vandeniu yra apie 70 metrų.

Išsamiai terminalo povandeninės infrastruktūros apžiūrai „Klaipėdos nafta“ yra numačiusi beveik 50 tūkst.eurų.

INFORMACIJA

Klaipėdos SGD terminalas – vienas iš svarbiausių nacionalinių energetinį saugumą užtikrinančių objektų, kuris sukūrė sąlygas atsirasti gamtinių dujų rinkai Lietuvoje, o valstybei bei jos piliečiams atvėrė galimybę importuoti gamtinių dujų iš viso pasaulio. Gamtinės dujos vartotojams gali būti tiekiamos iš skirtingų tiekėjų rinkos kainomis. SGD terminalas veiklą pradėjo 2014 m. gruodį.

SGD terminalą sudaro laivas-saugykla „Independence“, krantinė ir dujotiekis. SGD laivą-saugyklą tiekia Norvegijos „Höegh LNG“. Pietų Korėjos laivų statykloje „Hyundai Heavy Industries Co., Ltd“. Laivas-saugykla „Independence“ yra nuolat prišvartuota prie krantinės. Terminalas yra prijungtas prie gamtinių dujų perdavimo sistemos.


  2022-08-05

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt