P0

Regionas

Norėdamas daugiau šviesos, Klaipėdos rajonas ieško partnerystės

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-08-06


Klaipėdos rajono valdžia siekia įsigyti savivaldybės gyvenviečių kelių ir gatvių apšvietimo sistemos plėtros, projektavimo, darbų ir eksploatavimo paslaugas iš privataus subjekto.

Norima partnerio, galinčio užtikrinti nepertraukiamą, kokybišką ir efektyvų projekto „Klaipėdos rajono savivaldybės gyvenviečių kelių ir gatvių apšvietimo sistemos plėtra” įgyvendinimą. Pageidaujama, kad partneris dirbtų „mažiausiomis sąnaudomis, panaudojant valdžios ir privataus subjektų partnerystės modelį bei užtikrinant didžiausią socialinę ir ekonominę naudą”.

Ieškoti privataus partnerio rajono savivaldybės apsisprendė pernai vasarą, tačiau konkursą jam atrinkti paskelbė tik dabar. Siekiama atrinkti investuotoją, kuris iki sutarties pasirašymo turės įsteigti atskirą privatų subjektą minėtam projektui įgyvendinti.

Šiam partneriui bus perduotos darbų vykdymo ir paslaugų teikimo veiklos 180 mėnesių – penkiolikai metų nuo sutarties įsigaliojimo visa apimtimi momento. O konkretūs darbai turi būti atlikti per dvejus metus. 

Partneris už sudarytos su savivaldybe sutarties vykdymą gaus tik metinį atlyginimą visus 15 metų. Kiek savivaldybė yra pasirengusi maksimaliai sumokėti už šio projekto įgyvendinimą, neskelbiama: kaštai paaiškės per konkursą. Prieš metus savivaldybės kuluaruose buvo minima 10-15 milijonų eurų suma. Tačiau dėl situacijos pasaulyje, kaštai gali būti gerokai didesni.

INFORMACIJA

Valdžios ir privataus subjektų partnerystės forma taikoma tais atvejais, kai privatus subjektas valdžios ir privataus subjektų partnerystės sutartyje nustatytomis sąlygomis investuoja į valdžios subjekto funkcijoms priskirtas veiklos sritis ir šiai veiklai vykdyti reikalingą valstybės arba savivaldybės turtą ir vykdo tose srityse tam tikrą nustatytą veiklą, už kurią privačiam subjektui atlyginimą moka valdžios subjektas. Šią partnerystės formą reglamentuoja Investicijų įstatymas.


  2022-08-06

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt