P0

Svarbu, Verslas

Atgims apleista teritorija prie Dangės (13)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-08-08


Greta šiuo metu uostamiestyje statomos naujosios mokyklos Senvagės gatvėje, link Dangės upės, prasideda dviejų naujų daugiabučių gyvenamųjų namų statybos. Kol kas statybos vyks tik dalyje nuo sovietmečio apleistos, beveik 6 hektarų teritorijoje, Senvagės g. 30, šalia Žolynų gatvės.

Artūro Šulco nuotr.

Dviejų naujų daugiabučių namų statybą tikimasi baigti jau kitais metais. Pastatai bus 4 aukštų, 15 metrų aukščio. Viename iš jų bus 18, kitame – 15 butų. Tokie duomenys buvo pateikti pernai rugsėjo pabaigoje, pristatant projektinius pasiūlymus visuomenei. Juos parengė UAB „A TEAM PROJECTS“.

Projektuotojų vizualizacija

Šiuo metu darbai tik prasideda: į teritoriją jau gabenama statybinė technika, įrenginėjama jai reikalinga infrastruktūra, statybininkų nameliai. Statybos darbų užsakovas – UAB „Danės krantas”, rangovas –  UAB „VIA Stella”. 

Žolynų gatvės gyventojai nuolat skundžiasi dėl šalia esančios apleistos teritorijos, kurioje stūkso vienos iš sovietmečio komunalinio ūkio įmonių pastatų  „griaučiai”. Prieš bene dešimtmetį miesto valdžios reikalavimu teritorija buvo aptverta, tačiau tvora netapo kliūtimi patekti į ją nuotykių ieškantiems vaikams, paaugliams ir kitiems asmenims.

Kartais pasigirsdavo žinia, kad šiame sklype jau tuoj tuoj prasidės statybos, bet situacija ilgą laiką nesikeitė.

Teritorija, esanti šiaurinėje Klaipėdos dalyje, ribojasi su Botanikos sodu, Dangės upe, palei ją besidriekiančiu pėsčiųjų ir dviračių taku, Žolynų gatvės daugiabučiais. Tarp jos ir Kretingos gatvės statoma naujoji vadinamoji Šimtmečio mokykla. 

Šiuo metu teritorija tvoromis yra padalinta į dvi dalis. Vienoje iš jų įrenginėjama vieta minėtiems dviem namams statyti. Kitoje, gerokai didesnėje, stropiai nušienautos piktžolės, perimetras apstatytas nepraeinama, apšviečiama tvora.


  2022-08-08

  13 komentarai “Atgims apleista teritorija prie Dangės”

  1. AvatarIna (IP: 86.100.73.43)

   „Darnų judumą“ propaguojantys parkingo laukai.

  2. AvatarAnonimas (IP: 78.56.179.111)

   Jei teisingai suprantu, savivaldybė finansavo infrastruktūrą, statydama mokyklą, todėl dabar ant paruošto pagrindo galima statyti ir daugiabučius.

   • Avatarezys (IP: 86.100.122.112)

    jus genijus 🙂

   • AvatarMemelender (IP: 84.15.176.199)

    Jo, nes į naują mokyklą eis tik tų dviejų daugiabučių vaikai.

   • AvatarEziui (IP: 78.63.37.48)

    Ne mokykla, o kelias į sklypą, kur bus statomi daugiabučiai.

   • AvatarAnonimas (IP: 85.232.134.106)

    Tas kelias ten jau maziausiai 12 metu, matyti maps.lt nuotraukoje is 2009-10

   • AvatarDM (IP: 64.88.233.4)

    Verslas turejo turbut statyti mokykla ir infrastruktura o savivaldybe tada soc daugebuti ???Is kur jus teslagalviai lendat…

   • AvatarAnonimas (IP: 78.56.175.157)

    Infrastruktūra turima omeny inžinierių jūs tinklus kurią kaip iznia buvo brangiai įrengti už miestiečių pinigus. To dm mars i mokykla mokintis pagarbos ir etiketo.

  3. AvatarNežavi (IP: 78.56.191.202)

   Reklaminis Šulco straipnis , ir tiek.

   • AvatarJoris (IP: 78.56.19.8)

    Tai kad Šulcas apie daugelį statybų mieste aprašo. Kad ir senamiesčio grindinių keitimą ar komunikacijų kur atnaujinimą. Manot, už tai pinigus gauna? 🙂

  4. AvatarJoris (IP: 78.56.19.8)

   Nuotraukų nerodo, nors galima pažiūrėti ir čia: https://citify.eu/lt/danes-krantas-1-etapas/ Tiesa, kainos gana nekuklios, žiūrėsim, kaip seksis parduoti.

  5. Avatarklp (IP: 88.119.136.56)

   Fasadai būsimų namų neįprastai baisūs, kažin kodėl ?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt