P0

Verslas

SGD terminalas nori dalintis gaminama elektra

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-08-10


Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalas elektrą savo technologiniams poreikiams iš gamtinių dujų savo reikmėms pasigamina pats. Elektros energija iš jo yra tiekiama ir krantinėje Nr. 157 sumontuotiems įrenginiams. Dabar jau ieškoma galimybės pagamintos elektros energijos perteklių tiekti ir į krantą.

Terminalą valdanti AB „Klaipėdos nafta” nori per du mėnesius parengti galimybių studiją, kurios tikslas – įvertinti elektros energijos tiekimo galimybes bei efektyvinti elektros tiekimą į SGD terminalą ir iš jo į krantą. Siekiama efektyvaus SGD terminalo ir šilumokaičio laive (FSRU) „infrastruktūros įdarbinimo ir egzistuojančių techninių galimybių išnaudojimo”, įrengiant papildomą infrastruktūrą.

FSRU, be savo pagrindinės užduoties – gamtinių dujų dujinimo – papildomai gali atlikti ir elektros gamybos funkciją.

Elektros energijos tiekimo iš kranto atveju FSRU generatoriai neveiktų (budėtų „karštame rezerve“ tam atvejui jei sutriktų energijos tiekimas iš kranto). Energijos į krantą tiekimo atveju būtų perduodamas tas jos kiekis, kuris liktų atmetus technologinio proceso ir „karšto rezervo“ poreikius.


  2022-08-10

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt