P0

Klaipėdos/Mažosios Lietuvos istorija

„Mėmelio šturmo blefas”: istorija juda spirale (1)

Ugnė Rekašiūtė, „Atviros Klaipėdos" praktikantė
2022-08-11


Ketvirtadienio vakarą Girulių bibliotekoje žurnalistas, rašytojas Mindaugas Milinis pristatė naują savo ir Antano Verkelio knygą „Mėmelio šturmo blefas“.

Ugnės Rekašiūtės nuotr.

Pasak M. Milinio, Sovietų sąjunga nuolat skleidė propagandą, jog 1945-ųjų sausio 28-ąją „išvadavo“ uostamiestį nuožmiuose mūšiuose su vokiečiais. Tačiau iš tiesų miestas buvo gerai saugomas vokiečių ir raudonarmiečiai negalėjo prisiartinti arti nepatirdami didelių nuostolių. Tikroji Mėmelio puolamoji operaciją įvyko 1944-ųjų spalį ir baigėsi sovietų nesėkme. O 1945-ųjų sausį, raudonarmiečiams apsupus miestą, vokiečiai per penkias naktis evakavosi į Rytų Prūsiją ir sovietai įžengė jau į tuščią Mėmelį – jokio šturmo nebuvo.

Ši knyga skaitytojui padės suprasti tikrąją tų laikų situaciją: joje pateikti skaičiai ir datos, remiantis tiek vokiečių, tiek rusų istoriniais šaltiniais.

M. Milinis sulygino 1945-ųjų įvykius su šiomis dienomis. Anot jo, istorija juda spirale – kai prasidėjo karas Ukrainoje visi žmonės pamatė, kaip tiesa skiriasi nuo Rusijos transliuojamos propagandos. M. Milinio žodžiais, kaip buvo meluojama tada, taip meluojama ir šiandien. Stebėdami dabartinius karo baisumus galime atpažinti besikartojančią istoriją.

Autorius sakė, jog ėmėsi rašyti šią knygą, siekdamas rasti tiesą ir atsakyti į begalę klausimų, kurie jam buvo kilę. Apie šią Klaipėdos istorijos atkarpą šiais laikais nebuvo dar parašyta nė vienos knygos, nors sovietmečiu šia tema buvo išleista daugybė leidinių, tik, deja, persunktų propagandos.


  2022-08-11

  Vienas komentaras apie “„Mėmelio šturmo blefas”: istorija juda spirale”

  1. AvatarGal (IP: 88.119.156.187)

   kur yra šio susitikimo vaizdo įrašas?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt