P0

Verslas

Su taivaniečiais žada kurti bendrą įmonę elektrinio transporto srityje

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-08-11


Lietuviškus elektrinius autobusus „Dancer“ gaminanti įmonė UAB „Vėjo projektai“ pasirašė ketinimų protokolą su didžiausia Taivane veikiančia keleivinio ir krovininio transporto priemonių gamintoja „Tangeng Advanced Vehicles Co“ (TAV). Dokumentas pasirašytas Lietuvos verslo delegacijos į Taivaną metu.

UAB „Vėjo projektai“ generalinio direktoriaus Alvydo Naujėko teigimu, šis ketinimų protokolas yra pirmasis realus Lietuvos ir Taivano verslo susitarimas, atnešiantis naujas galimybes abiem šalims.

„Elektrinio transporto sektorius pasaulyje auga neregėtu tempu, todėl, siekiant atliepti rinkos poreikius žaliam ir inovatyviam transportui, būtinas technologinių gamybos įmonių bendradarbiavimas, užtikrinsiantis ilgalaikę sėkmę,“ – pranešime cituojamas sako A. Naujėkas.

Remiantis ketinimų protokolu, abi susitarimo šalys ketina kurti bendrą įmonę, leisiančią tobulinti elektrinio transporto bei baterijų modulių technologijas ir užtikrinti elektrinių transporto priemonių gamybos plėtrą, steigiant gamybos padalinį Lietuvoje.

„Tangeng Advanced Vehicles Co“ generalinis direktorius Jonathan Ho pabrėžė, kad pirmiausia įmonė dirbs kartu su UAB „Vėjo projektai“ plėtojant skysčiu vėsinamų baterijų modulių technologiją ir steigs jų gamybos centrą, siekiant užtikrinti Europos elektrinio transporto gamybos poreikius.

„Ilgametis mūsų įmonės bendradarbiavimas su „Volvo Bus“ ir „Bombardier“ kompanijomis leido tobulinti technologijas ir siekti aukščiausios produktų kokybės, todėl tikime, kad šis bendradarbiavimas su Lietuvos įmone ne tik padės siekti verslo tikslų, bet ir prisidės prie tvarumo bei aplinkosaugos siekių,“ – teigė J. Ho.

Lietuvos ir Taivano įmonės taip pat ketina bendradarbiauti elektrinių transporto priemonių pardavimo srityje bei plačiau diegti inovatyvius pardavimo modelius, siūlant rinkoje kompleksines autobusų veiklos nuomos bei pilno aptarnavimo paslaugas. Be to, ketinimo protokolo pasirašymas sukuria prielaidas pritraukti papildomo finansinio kapitalo, teikiant paraiškas pagal Taivano Centrinio bei Rytų Europos paramos fondų priemones.

Ketinimų protokolo pasirašymas yra pirmasis žingsnis, plėtojant ilgalaikį Lietuvos ir Taivano įmonių bendradarbiavimą elektrinio transporto srityje bei stiprinant abiejų šalių technologinę lyderystę ir konkurencinį pranašumą rinkoje.

Jau artimiausiu metu tolesniuose UAB „Vėjo projektai“ ir „Tangeng Advanced Vehicles Co“ susitarimuose bus išsamiau aptarti jungtinės veiklos principai, investicijų dydis ir plėtojami gamybiniai pajėgumai.


  2022-08-11

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt