Teismas netirs Seimo etikos sargų išvados dėl Petro Gražulio šokio (6)

Politika, Svarbu
Avatar photoMartynas Vainorius
2022-08-11

Vilniaus apygardos administracinis teismas nusprendė nutraukti bylą, pradėtą pagal LGBTQ+ teisių naujienų portalo jarmo.net redaktoriaus Jono Valaičio skundą dėl Seimo Etikos ir procedūrų komisijos sprendimo, kuriuo buvo įvertintas Gargžduose išrinkto parlamentaro Petro Gražulio elgesys.

J. Valaitis prašė teismo panaikinti minėtosios komisijos 2021 m. birželio 9 d. priimtą išvadą, kurioje ji konstatavo, kad P. Gražulis, Klaipėdoje nusifilmavęs „Kangoo Club Lietuva“ vaizdo klipe pagal „Cisco Kids“ dainą „Kas nešokinės“, nepažeidė Valstybės politikų elgesio kodekso nuostatų. Žurnalisto nuomone, tokia išvada buvo nemotyvuota ir dėl to neteisėta. Pasak J. Valaičio, lieka neaišku, kodėl komisija sutiko, jog daina, pagal kurią sukurtas vaizdo klipas, gali būti suprantama kaip homofobinė ir žeminanti seksualinių mažumų atstovus, tačiau kartu konstatavo, jog Seimo narys visgi nepažeidė Elgesio kodekso. Žurnalistas tokioje išvadoje pasigedo ir teisinio, ir faktinio pagrindo.

Seimo Etikos ir procedūrų komisija savo atsiliepime prašė teismo tokį skundą atmesti ir administracinę bylą nutraukti kaip nepriskirtiną administracinių teismų kompetencijai. Akcentuota, kad Seimo Etikos ir procedūrų komisija nėra viešojo administravimo subjektas ir jai netaikomos Viešojo administravimo įstatymo nuostatos, o priimami sprendimai negali būti laikomi administraciniais aktais. Taip pat pabrėžta, kad teismai negali kvestionuoti šios komisijos priimamų sprendimų bei jų turinio.

„Svarstant šį klausimą nebuvo nustatyta, jog šiuo vaizdo klipu buvo reklamuojama konkrečios įstaigos veikla ar produkcija, kad tai buvo protesto akcija dėl uždarytų sporto klubų”, – rašoma komisijos atsiliepime.

Bylą išnagrinėjusi kolegija, kurią sudarė teisėjos Jūratė Bliznikaitė-Povilanskienė, Gitana Butrimaitė ir Rūta Miliuvienė, konstatavo, kad ji yra nutrauktina.

„Administracinių bylų teisenos įstatymo 18 straipsnio 2 dalyje nustatyta, kad administracinių teismų kompetencijai nepriskiriama tirti Respublikos Prezidento, Seimo, Seimo narių, Ministro Pirmininko, Vyriausybės, Konstitucinio Teismo, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo ir Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų veiklos, kitų teismų teisėjų, taip pat prokurorų, ikiteisminio tyrimo pareigūnų ir antstolių procesinių veiksmų, susijusių su teisingumo vykdymu ar bylos tyrimu, taip pat su sprendimų vykdymu, ir Seimo kontrolieriaus ir vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus sprendimų”, – rašoma nutartyje.

Tokia nutartis dar gali būti skundžiama Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

J. Valaitis „Atvirai Klaipėdai” sakė, kad dar pagalvos, ar rašys skundą – pirmiau nori išsamiai susipažinti su nutarties motyvais. Kartu jis neslėpė nuostabos, kad teismas „nusimuilino” nuo šio klausimo.

„Kam tada teismai yra reikalingi? Aš sprendimą skundžiau ne dėl to, kad jis man nepatiko, o todėl, kad jis visiškai nemotyvuotas. Seimas, manau, kad irgi privalo laikytis įstatymų”, – teigė žurnalistas.

Lygių galimybių kontrolierė Birutė Sabatauskaitė 2021-ųjų birželį buvo nustačiusi, kad Klaipėdoje, prie Jono kalnelio, nufilmuota „Kangoo Club Lietuva“ paslaugų reklama diskriminavo asmenis dėl jų lytinės orientacijos ir negalios.

Žymos: | | | | | | |

Komentarai (6):

Atsakymai į “Teismas netirs Seimo etikos sargų išvados dėl Petro Gražulio šokio”: 6

 1. ai parašė:

  Ar Sabaliauskaite gali būti objektyvi??? Greičiausiai niekada nes ji yra LGBT+ sueigos nare , o kas yra Valaitis.? Fiziskai propaguojantis LGBT + sueities santykiu naudingumą ir tt. Jau vien paskaičius jo tinklapi gali surasti ne viena agresyvu pasisakymą apie tuos kas ne su LGBT+. tad du sueities atstovai zmogos sabaliauskaite + valaitis nieko kito negali sugalvoti kaip naikinti kas ne su LGBT+ .

 2. Anonimas parašė:

  Kažkaip nesigirdi Gražulio. Gal beždžionių raupsais susirgo piketuodamas LGBT suvažiavime ?

 3. alg parašė:

  Gražulis žinoma, lazdą perliankia ( kaip ir visur kitur), bet ar jos neperlankia šita mandru pavadinimu lyga? Visos reklamos, eisenos, propagavimas mokyklose ir kt.?

 4. Nuomonė parašė:

  Niekaip nesuprantu, kas tai yra diskriminacija dėl lytinės orientacijos? Nejaugi aš privalau sutikti lytiškai santykiauti su netradicinės lytinės orientacijos asmeniu? Jei tokį asmenį aš pasiųsčiau paskui tą laivą , nejaugi tai diskriminacija? Jų santykiai man visai nerūpi, tegul jie mylisi nors ir per ausį, bet aš netradiciniais , vyras su vyru, santykiais neužsiiminėsiu, jaunystėje yra tekę ir barkštelėti į nosį, kai mane pradėjo „kibinti”, tada dingo. Aš mabnau, kad tai savigyna, o ne diskriminacija.

 5. Anonimas parašė:

  Is pradziu paminklai isvaduotojams, o dabar Grazulio sokiai! Ar liko konservatoriams bent kas nors švento?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Regionas, Svarbu

Ilgesnės šviestuvų garantijos besibaidžiusi rajono savivaldybė užsidirbo solidžią baudą 

Klaipėdos rajono savivaldybei pirmos instancijos teisme nepavyko įrodyti, kad VšĮ „Inovacijų agentūra“ nepagrįstai jai skyrė per 91 tūkst. eurų dydžio ...
2024-05-14
Skaityti daugiau

Politika

Petras Gražulis vadovaus Donaldo Trumpo rinkiminiam štabui Lietuvoje

Iš Seimo narių per apkaltą pašalintas Gargžduose išrinktas Petras Gražulis praneša kartu su Amerikos lietuvių bendruomene, remiančia kandidato į JAV ...
2024-04-10
Skaityti daugiau

ELTA

Vaiko teisių gynėjai susitiko su P. Gražuliu ir jo dukra dėl dalyvavimo „Auksiniuose svogūnuose“

Buvęs Seimo narys Petras Gražulis pirmadienį Palangoje su dukra lankėsi pas vaiko teisių apsaugos specialistus. Kaip nurodo Vaiko teisių apsaugos ...
2024-04-08
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This