P0

Politika, Svarbu

Teismas netirs Seimo etikos sargų išvados dėl Petro Gražulio šokio (6)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2022-08-11


Vilniaus apygardos administracinis teismas nusprendė nutraukti bylą, pradėtą pagal LGBTQ+ teisių naujienų portalo jarmo.net redaktoriaus Jono Valaičio skundą dėl Seimo Etikos ir procedūrų komisijos sprendimo, kuriuo buvo įvertintas Gargžduose išrinkto parlamentaro Petro Gražulio elgesys.

J. Valaitis prašė teismo panaikinti minėtosios komisijos 2021 m. birželio 9 d. priimtą išvadą, kurioje ji konstatavo, kad P. Gražulis, Klaipėdoje nusifilmavęs „Kangoo Club Lietuva“ vaizdo klipe pagal „Cisco Kids“ dainą „Kas nešokinės“, nepažeidė Valstybės politikų elgesio kodekso nuostatų. Žurnalisto nuomone, tokia išvada buvo nemotyvuota ir dėl to neteisėta. Pasak J. Valaičio, lieka neaišku, kodėl komisija sutiko, jog daina, pagal kurią sukurtas vaizdo klipas, gali būti suprantama kaip homofobinė ir žeminanti seksualinių mažumų atstovus, tačiau kartu konstatavo, jog Seimo narys visgi nepažeidė Elgesio kodekso. Žurnalistas tokioje išvadoje pasigedo ir teisinio, ir faktinio pagrindo.

Seimo Etikos ir procedūrų komisija savo atsiliepime prašė teismo tokį skundą atmesti ir administracinę bylą nutraukti kaip nepriskirtiną administracinių teismų kompetencijai. Akcentuota, kad Seimo Etikos ir procedūrų komisija nėra viešojo administravimo subjektas ir jai netaikomos Viešojo administravimo įstatymo nuostatos, o priimami sprendimai negali būti laikomi administraciniais aktais. Taip pat pabrėžta, kad teismai negali kvestionuoti šios komisijos priimamų sprendimų bei jų turinio.

„Svarstant šį klausimą nebuvo nustatyta, jog šiuo vaizdo klipu buvo reklamuojama konkrečios įstaigos veikla ar produkcija, kad tai buvo protesto akcija dėl uždarytų sporto klubų”, – rašoma komisijos atsiliepime.

Bylą išnagrinėjusi kolegija, kurią sudarė teisėjos Jūratė Bliznikaitė-Povilanskienė, Gitana Butrimaitė ir Rūta Miliuvienė, konstatavo, kad ji yra nutrauktina.

„Administracinių bylų teisenos įstatymo 18 straipsnio 2 dalyje nustatyta, kad administracinių teismų kompetencijai nepriskiriama tirti Respublikos Prezidento, Seimo, Seimo narių, Ministro Pirmininko, Vyriausybės, Konstitucinio Teismo, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo ir Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų veiklos, kitų teismų teisėjų, taip pat prokurorų, ikiteisminio tyrimo pareigūnų ir antstolių procesinių veiksmų, susijusių su teisingumo vykdymu ar bylos tyrimu, taip pat su sprendimų vykdymu, ir Seimo kontrolieriaus ir vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus sprendimų”, – rašoma nutartyje.

Tokia nutartis dar gali būti skundžiama Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

J. Valaitis „Atvirai Klaipėdai” sakė, kad dar pagalvos, ar rašys skundą – pirmiau nori išsamiai susipažinti su nutarties motyvais. Kartu jis neslėpė nuostabos, kad teismas „nusimuilino” nuo šio klausimo.

„Kam tada teismai yra reikalingi? Aš sprendimą skundžiau ne dėl to, kad jis man nepatiko, o todėl, kad jis visiškai nemotyvuotas. Seimas, manau, kad irgi privalo laikytis įstatymų”, – teigė žurnalistas.

Lygių galimybių kontrolierė Birutė Sabatauskaitė 2021-ųjų birželį buvo nustačiusi, kad Klaipėdoje, prie Jono kalnelio, nufilmuota „Kangoo Club Lietuva“ paslaugų reklama diskriminavo asmenis dėl jų lytinės orientacijos ir negalios.


  2022-08-11

  6 komentarai “Teismas netirs Seimo etikos sargų išvados dėl Petro Gražulio šokio”

  1. Avatarai (IP: 84.15.185.239)

   Ar Sabaliauskaite gali būti objektyvi??? Greičiausiai niekada nes ji yra LGBT+ sueigos nare , o kas yra Valaitis.? Fiziskai propaguojantis LGBT + sueities santykiu naudingumą ir tt. Jau vien paskaičius jo tinklapi gali surasti ne viena agresyvu pasisakymą apie tuos kas ne su LGBT+. tad du sueities atstovai zmogos sabaliauskaite + valaitis nieko kito negali sugalvoti kaip naikinti kas ne su LGBT+ .

  2. AvatarAnonimas (IP: 89.116.129.29)

   Kažkaip nesigirdi Gražulio. Gal beždžionių raupsais susirgo piketuodamas LGBT suvažiavime ?

  3. Avataralg (IP: 195.182.68.122)

   Gražulis žinoma, lazdą perliankia ( kaip ir visur kitur), bet ar jos neperlankia šita mandru pavadinimu lyga? Visos reklamos, eisenos, propagavimas mokyklose ir kt.?

  4. AvatarNuomonė (IP: 86.100.89.120)

   Niekaip nesuprantu, kas tai yra diskriminacija dėl lytinės orientacijos? Nejaugi aš privalau sutikti lytiškai santykiauti su netradicinės lytinės orientacijos asmeniu? Jei tokį asmenį aš pasiųsčiau paskui tą laivą , nejaugi tai diskriminacija? Jų santykiai man visai nerūpi, tegul jie mylisi nors ir per ausį, bet aš netradiciniais , vyras su vyru, santykiais neužsiiminėsiu, jaunystėje yra tekę ir barkštelėti į nosį, kai mane pradėjo “kibinti”, tada dingo. Aš mabnau, kad tai savigyna, o ne diskriminacija.

  5. AvatarAnonimas (IP: 85.232.134.106)

   Is pradziu paminklai isvaduotojams, o dabar Grazulio sokiai! Ar liko konservatoriams bent kas nors švento?

   • AvatarBirute Petrikyte (IP: 88.119.41.104)

    Argi Grazulis konservatorius..????

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt