P0

Fotoreportažai, Regionas

Žolinė Palangoje: šimtai mušamųjų ir minios sukurta širdies daina

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-08-15


Kasmet švenčiant Žolinę pajūryje organizuojamas renginys „Sveikos širdies ritmu“, kuriuo skatinama atkreipti dėmesį į širdies sveikatą. Šįkart Palangoje vykusio šio renginio dalyviai dalinosi savo širdies istorijomis, kūrė dainos žodžius ir ją čia pat grojo daugybe būgnų.

Atlikėja Jurga Šeduikytė teigia, kad per šią Žolinę buvo sukurta jautriausia jos Širdies daina.

„Skaitydama ir girdėdama žmonių širdies istorijas, jaučiausi lyg bendrauju su labai artimais žmonėmis, kurie dalinasi su manimi tuo, kas jiems svarbiausia. Ką skauda, kas gydo. Istorijos šias pastarąsias kelias dienas mane pasiekdavo žinutėmis, garso įrašais, šiandien Palangoje jų išgirdau begales. Jos visos unikalios. Dėmesys savo, artimųjų sveikatai dažnai prasideda nuo pokalbio, tikiu, kad dalyvusiems mano dirbtuvėse ir renginyje taps priminimu būti atviresniems su aplinkiniais“, – renginio metu sakė dainininkė, rašytoja J. Šeduikytė.

Atviros, jautrios, džiugios ar guodžiančios – tokios širdies istorijos susipynė į renginyje sukurtą improvizaciją. Pati atlikėja pripažino, kad šis kūrinys jai nepaprastai svarbus, nes yra gyvas, pripildytas tikrų patirčių ir svarbiausia – skatinantis imtis pokyčių.

J. Šeduikytės atliekamą improvizaciją papildė perkusijų studijos „Afrikos būgnai“ vadovas Gediminas Maciulskis. Kiekvienas norintis kartu su atlikėju mokėsi groti būgnais ir prisidėjo prie dainos atlikimo. Taip širdingiausia Žolinės daina skambėjo pritariant daugybei mušamųjų instrumentų.

Šventės metu galima buvo ne tik įsitraukti į dainos kūrimo procesą, bet ir, kaip įprasta per Žolinę, daugiau sužinoti apie naudinguosius augalus širdžiai. Žolinčių akademijos prezidentė Danutė Kunčienė dalinosi žiniomis apie gudobelių, valerijonų, sukatžolių naudą. Šios vaistažolės yra nuo seno žinomos, kaip svarbios širdies sveikatai.

„Džiugu, kad žmonės stengiasi gyventi vis sveikiau ir dažniau atsigręžia į gamtą pasisemti sveikatos iš vaistažolių“, – sakė renginio organizatorių, vaistažolių tinktūrų gamintojo „Valentis“, atstovė Edita Česnavičienė.


  2022-08-15

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt