P0

Aplinkosauga

„Darom prie jūros“ kviečia ir tvarkyti aplinką, ir pramogauti (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-08-17


Rugpjūčio 26–28 dienomis Karklėje organizacija „Mes darom“ sujungs aplinkosaugą, edukaciją ir kultūrą. Nemokamo ir visiems atviro festivalio „Darom prie jūros“ metu žabų tvorelėmis bus apsaugotos pajūrio kopos, vyks filmų peržiūra bei gyvos muzikos koncertai po atviru dangumi.

Organizatorių archyvo nuotr.

Lietuvos jūrų muziejus bei kiti partneriai kvies praturtinti aplinkosaugos žinių bagažą per kūrybą, žaidimus ir kitas įtraukiančias edukacines veiklas.

„Pasitelkiant visus pojūčius ir žadinant prigimtinę intuiciją nersime į epines, žaismingas, bet tuo pačiu ir ramias praktikas, kurios padeda stiprinti tarpusavio ryšius su kitais žmonėmis ir visa ekosistema. Šios praktikos padeda ne tik klausyti, bet ir išgirsti vieni kitus, pajausti ir
pastebėti būsenas vykstančias dabar. Pasinėrus į praktikas ateina ramybė ir tvirtumas, aiškumas, pasitikėjimas savimi, bendruomeniškumo jausmas, užplūsta dopaminas – laimės hormonas, pastebėsite, kokie jūsų pojūčiai per gyvenimą yra prislopinti, pastebėsite savo prigimtines savybes, įsiklausysite į savo kūną – atrakinsite savo intuicinį 6-ąjį pojūtį“, – pranešime pažymi kūrybininkė Sandra Galdikaitė.

Pirmąją renginio dieną užbaigs kino festivalio „Sidabrinės gervės naktys“ programa po žvaigždėtu rugpjūčio dangumi, pristatanti šių metų kino apdovanojimų laureatų darbus – „Techno, mama“ (rež. Saulius Baradinskas), „Viskas gerai“ (rež. Jorūnė Greičiūtė), „Mora Mora“ (rež. Jurga Šeduikytė), „Piligrimai“ (rež. Laurynas Bareiša).

Prieš filmų peržiūrą laukia pokalbis su vakaro viešnia Jurga Šeduikyte, kurią moderuos Elžbieta Latėnaitė.

Šeštadienio vakarą po krantotvarkos darbų renginio dalyvių lauks daug muzikos, šokių ir gerų emocijų. Vakarą pradės indie muzikos atlikėja Ingaja, o didžiausią vakarėlį užkurs Kamanių šilelis – grupė, kurianti minimalistinę ir švelniai psichodelinę muziką, apipintą folkloro motyvais.

Festivalio programą vainikuos tradicinė laužų sąšauka pačiame Baltijos pajūryje, kurią papildys „Girių dvasios“ – netradicinis muzikinis projektas, įkvėptas Lietuvos gamtos, miškų ir senovės baltų kultūros, kuri persipina su modernia dub, techno stiliaus muzika.

Renginys „Darom prie jūros“ nemokamas ir atviras visiems norintiems. Festivalio dalyviai kviečiami apsistoti palapinėse. Daryti gerus darbus norinčių rankų organizatoriai neskaičiuoja, tačiau atvykstančių su nakvyne prašo užsiregistruoti www.mesdarom.lt.

Renginį organizuoja VšĮ „Mes darom“, inicijuoja – „Creative Industries“ ir „InSpotlight“. Partneriai – Pajūrio regioninis parkas, Karklės bendruomenė, Klaipėdos rajono savivaldybė, Kretingalės seniūnija ir Lietuvos jūrų muziejus. Informacinis partneris – LRT.


  2022-08-17

  Vienas komentaras apie “„Darom prie jūros“ kviečia ir tvarkyti aplinką, ir pramogauti”

  1. AvatarVieni "daro" (IP: 78.61.179.125)

   prie jūros, kiti – miške, treti – wc, kai kas – į sauskelnes, o pinigus už “akcijas” pasiima jų organizatoriai, iš šalies stebintys, ką ir kaip “daro” patikli liaudis. :-D:-D:-D

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt